FK Jablonec Česko - FK Jablonec - Zprávy

Alliho expres zastínil vykolejené spoluhráče. Jablonecký kouč Látal si zavařil další porážkou

Jablonec prohrál v sedmém kole FORTUNA:LIGY na hřišti Českých Budějovic 1:2. Severočeši přitom vstoupili do zápasu skvěle, když hned v šesté minutě využili zaváhání domácího brankáře Martina Janáčka, který nedokázal zkrotit jednoduchý centr. Stejně jako v minulém zápase se však na vzepětí Dynama podílel rychlonohý Wale Musa Alli, jenž zařídil pro černobílé penaltu, z níž padla vyrovnávací trefa Jakuba Hory. To ale nebylo z dílny nigerijského hráče vše, neboť i v početní nevýhodě dokázal duel gólem z 56. minuty rozhodnout.

Souboj na dně tabulky. České Budějovice hostí Jablonec

Bitvu dvou zatím nejhorších celků ligy uvidí v rámci 7. kola českobudějovický Střelecký ostrov. Domácí Dynamo tam ze samého dna tabulky vyzve předposlední tým v podobě Jablonce, který stále čeká na premiérové vítězství.

Sešívaným se výlet na sever příliš nevydařil. Jablonec v emotivní bitvě vybojoval bod

Jablonec remizoval v šestém kole Fortuna ligy na vlastní půdě s pražskou Slavií 1:1. Ztrátě první kytičky loňských vicemistrů napověděl závěr první půle, kdy nejprve neproměnil Václav Jurečka penaltu, aby krátce nato na druhé straně rozvlnil síť Dominik Pleštil. Ten se v lize v dresu Severočechů prosadil poprvé od dubna roku 2021, první tříbodový zisk v ročníku pro svěřence Radoslava Látala ovšem jeho trefa neznamenala. Tři minuty po přestávce se totiž slova ujal kapitán sešívaných Tomáš Holeš, který precizní dorážkou srovnal.

Slavia hájí stoprocentní bilanci v Jablonci

Po týden staré ztrátě Sparty už je její rival Slavia posledním stoprocentním týmem v nejvyšší soutěži. V rámci šestého kola zamíří na hřiště soupeře, který zatím paběrkuje - Jablonec totiž stále čeká na první vítězství.

Vítězné choutky Jablonce zmizely v karvinské šachtě. Duel tápajících týmů nabídl dělbu bodů

Jablonec remizoval v pátém kole FORTUNA:LIGY na půdě Karviné 1:1. Aktivnějším dojmem od prvních minut sice působili hráči domácích, kteří ve 20. minutě prostřednictvím Martina Doležala orazítkovali břevno, nakonec se však radoval útočníkův bývalý zaměstnavatel. Dosud nejhorší ofenzivu celé soutěže totiž po změně stran vysvobodil na klubových sociálních sítích kritizovaný Miloš Kratochvíl. Jenže ani na pátý pokus se Severočeši nedočkali vítězství, neboť domácím v 84. minutě vystřelil bod Adeleke Akinyemi.

Karviná i Jablonec potřebují zabrat

Od tří hodin se na městském stadionu v Karviné představí Jablonec. Oba celky mají rozhodně co napravovat, jelikož domácí tři zápasy v řadě prohráli, zatímco Jablonec ještě ani jednou nevyhrál.

V Jablonci končí zastupující kapitán Považanec, hledá si nové angažmá

Jakub Považanec nečekaně končí v Jablonci. Dvaatřicetiletý slovenský záložník, který dělal v severočeském týmu zastupujícího kapitána, dostal od šéfa prvoligového klubu Miroslava Pelty svolení hledat si nové angažmá. Jablonečtí o tom informovali na svém webu.

Tragická obrana Jablonce byla po zásluze potrestána. Nový trávník pokřtila Sparta pěti góly

Hráči Sparty zcela ovládli duel čtvrtého kola Fortuna ligy a na hřišti Jablonce zvítězili vysoko 5:1. Pražané vstoupili do zápasu vloženého mezi kvalifikační utkání Ligy mistrů bez několika důležitých opor, i přesto bylo o vítězi rozhodnuto už po první půli, v níž vsítili všech pět gólů. Skvělý výkon podal Martin Vitík, který dvěma zužitkovanými centry Kaana Kairinena zdvojnásobil svůj dosavadní ligový střelecký účet v rudém dresu. Čerstvě položený trávník tak Severočechům štěstí nepřinesl, ba naopak na něm poprvé v historii okusili domácí porážku o více než tři branky.

Po čtyřech zápasech bez výhry chtějí Sparťané vydrancovat jabloneckou Střelnici

Už poměrně dlouho čekají sparťané na vítězství v Jablonci. Z posledních čtyř vzájemných ligových střetnutí na severu Čech nebrali Pražané všechny body ani jednou. Ukončí lídr nejvyšší soutěže tuto sérii v sobotu?

Jablonec znovu pálil slepými, Teplice poprvé v lize zaváhaly

Teplice nenavázaly na úvodní dvě vítězná utkání, když ve třetím kole FORTUNA:LIGY remizovaly s Jabloncem 0:0. K tříbodovému zisku však měli i tentokrát blíže "Skláři", neboť největší příležitost duelu si vypracoval v 11. minutě Abdallah Gning, pokus senegalského útočníka ale lapil skvělým zákrokem Jan Hanuš. Fotbalisté ze stadionu Střelnice si tak připsali druhou bezbrankovou remízu v řadě a ve statistice vstřelených gólů jsou spolu se Zlínem nejhorší.

Zvítězí Teplice i ve třetím kole? Formu Sklářů otestuje dosud neslaný Jablonec

Sparta, Slavia a... nečekaně také Teplice. Tak vypadá výčet tří týmů, které vyhrály v obou dosud odehraných kolech nové ligové sezóny. Navzdory vynikajícímu startu však tepličtí "Skláři" nehodlají usnout na vavřínech. Dobře tak vědí, že proti Jablonci je nečeká nic jednoduchého.

Pardubice přestály dlouhé oslabení a s Jabloncem remizovaly

Ani ve druhém domácím zápase nedokázali hráči Pardubic skórovat, tentokrát ovšem mohou být podstatně spokojenější. Přestáli totiž tři čtvrtě zápasu trvající přesilovku po vyloučení brankáře Kinského a proti Jablonci remizovali 0:0.

Pardubice i Jablonec chtějí vylepšit dojem z prvního kola

Jak Pardubicím, tak Jablonci nevyšlo úvodní kolo nové sezony podle představ. Šanci na zlepšení přitom oba mají ve vzájemném zápase. Východočeši se znovu představí na domácí půdě, zatímco jejich soupeř na svou letošní premiéru na Střelnici z důvodu rekonstrukce stále čeká.

Kostkův exkluzivní gól podtrhl dobrý týmový výkon, Kulič zažil povedenou premiéru na střídačce

Mladá Boleslav vstoupila do nové sezony FORTUNA:LIGY triumfem, když na domácím stadionu přehrála Jablonec 3:1. První gól utkání vsítil mládežnický reprezentant Vasil Kušej po zaváhání obrany hostů při bránění. Na jeho úspěch v úvodu druhé půle navázal krásnou střelou z dálky Dominik Kostka. Z trenérských debutantů na obou stranách tak mohl být šťastnější Marek Kulič, který natáhl mladoboleslavskou neporazitelnost s Jabloncem v lize už na sedm zápasů.

Obměněné kádry a noví trenéři, Mladá Boleslav hostí Jablonec

S cílem napravit dojem z posledních sezon vstupují do té nové Mladá Boleslav a Jablonec. V obou týmech došlo k řadě změn, včetně těch na trenérských postech.