FK Jablonec Česko - FK Jablonec - Zprávy

Utrápeného gólmana Olomouce vysvobodil v závěru Beneš. Další gól Chramosty k výhře nevedl

Hráči Jablonce ve 29. kole Fortuna ligy na vlastním hřišti remizovali se Sigmou Olomouc 2:2. Ještě na začátku 81. minuty je přitom hřálo dvoubrankové vedení a s ním spojená definitivní jistota vyhnutí se nadstavbové skupině o záchranu. Poté však Hanáci z penalty snížili a v závěru srovnal stoper Vít Beneš. Pořádně si tak oddychl gólman domácích Matúš Macík, jenž navázal na nepovedený výkon z minulého utkání a podílel se chybnou rozehrávkou na úvodní trefě zápasu. Jejím autorem byl Jan Chramosta, jenž vsítil už svůj 14. ligový gól této sezony.

Jablonec i Olomouc se hodlají revanšovat za nepovedený víkend

Víkend plný zklamání za sebou mají fotbalisté Jablonce i Olomouce. Zatímco Severočeši schytali pětigólový debakl v Českých Budějovicích, olomoucká Sigma nečekaně podlehla Teplicím. Ve vzájemném měření sil si tak obě strany budou chtít vylepšit náladu.

LFA: Disciplinárka prošetří zásah pořadatele v Českých Budějovicích

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA) se bude na svém čtvrtečním zasedání zabývat incidentem v nedělním utkání Českých Budějovic s Jabloncem. Během zápasu 28. ligového kola došlo k potyčce mezi hostujícími příznivci a pořadatelskou službou a jeden z členů bezpečnostní agentury následně nepřiměřeně zasáhl proti fanouškovi.

Střet severu s jihem ovládly České Budějovice, Horejš si do známého prostředí přijel pro příděl

České Budějovice i díky třem trefám z prvního poločasu jednoznačně porazily ve 28. kole Fortuna ligy Jablonec 5:1. Favorizované svěřence Davida Horejše, který si udělal jméno právě na lavičce týmu z jihu Čech, pořádně zlobil zejména Lukáš Čmelík, jenž duel zakončil s jedním gólem a dvěma asistencemi. Domácí tak nečekaně dominantním způsobem zareagovali na dřívější úspěchy konkurentů v boji o záchranu a poskočili zpět na 12. příčku.

České Budějovice hledají cestu z krize, v neděli hostí Jablonec

Už už to vypadalo, že se České Budějovice dostaly z nejhoršího a sezonu dohrají v klidném středu tabulky, poslední týdny ale Jihočechy vyvedly z omylu. Znovu se jim přestalo dařit a budou bojovat o záchranu, klid do jejich řad může přinést souboj s Jabloncem.

Pohledná akce Doumbii na výhru v podještědském derby nestačila. Jablonec spasil Chramosta

Fotbalisté Liberce remizovali v severočeském derby v rámci 27. kola Fortuna ligy na půdě Jablonce 1:1. Skóre otevřel po hodině hry Mohamed Doumbia, když se prosadil nádhernou ranou pod břevno poté, co na půli hřiště vystihl rozehrávku zelenobílých. Na tři body to ale Slovanu nakonec nestačilo, neboť v závěru zajistil domácím remízu svou 13. ligovou trefou v sezoně Jan Chramosta, jenž využil nedůslednosti liberecké defenzivy při bránění standardních situací, které v probíhajícím ročníku představují pro modrobílé značný problém.

Severočeské derby natočí 60. díl. Liberec i Jablonec chtějí do středu tabulky

Už po šedesáté na sebe narazí dva regionální rivalové: Jablonec a liberecký Slovan. Oba týmy se pohybují ve středu tabulky nejvyšší soutěže, stále ovšem mohou sklouznout do nadstavbové skupiny o udržení. Stejně jako souboji mezi pražskými S půjde tedy v sobotu o hodně také v severočeském derby.

Plzeň prohospodařila vedení, výhru nad Jabloncem ale nakonec zařídil Vydra

Po prvním poločase se zdálo, že Plzeň přehraje Jablonec levou zadní. Jenže po hodině hry domácí na čas vypnuli, čehož soupeř ze severu Čech využil, a dvěma brankami otočil skóre. Nakonec však Viktoria ještě zabrala a zápas po divokém průběhu dotáhla do divokého konce.

Trápící se Plzeň přivítá vzestupující Jablonec

Zatímco na podzim to byla pro Plzeň fantastická jízda, a naopak v podání Jablonce trápení, nyní se role kompletně obrátily. Domácí se tak nyní pokusí zastavit svůj pád a soupeři zamezit v cestě do elitní šestky.

Jablonec se se Slováckem rozešel smírně, Hübschman se stal nejstarším střelcem

Dohrávka 19. kola mezi Jabloncem a Slováckem neměla vítěze. Nabídla však alespoň zápis do historických tabulek. Středopolař domácích Tomáš Hübschman se totiž díky vyrovnávací trefě stal nejstarším střelcem v historii ligy. Po výsledku 1:1 zůstávají Severočeši v ligové tabulce na sedmém místě, hosté setrvávají o dvě příčky výš.

Hübschman se trefil proti Slovácku a stal se nejstarším ligovým střelcem

Jablonecký kapitán Tomáš Hübschman skóroval v dnešní dohrávce 23. kola FORTUNA:LIGY se Slováckem a v 41 letech a sedmi měsících se stal nejstarším střelcem nejvyšší soutěže v samostatné historii. Dosavadní rekord držel bývalý záložník Pavel Zavadil, který se v roce 2019 trefil za Opavu v 41 letech a třech měsících.

Jablonec i Slováckou budou chtít v dohrávce vylepšit svůj bodový zisk

Už čtyři ligová vítězství v řadě posbíral Jablonec za poslední měsíc. O pátou výhru budou Severočeši usilovat v dohrávce 19. kola. Na Střelnici dorazí Slovácko, které se po víkendové porážce na půdě Bohemians může opět dotáhnout na čtvrté místo.

Na Střelnici protrhl nedělní klid Chramosta. Pardubice odjely z Jablonce bez bodů

Jablonce v utkání 25. kola FORTUNA:LIGY navázal na vzrůstající formu z posledních týdnů a na domácím hřišti těsně zvítězil nad zachraňujícími se Pardubicemi 1:0. Po na šance skromné úvodní půli přerušil klid zbraní rozhodující brankou z 89. minuty Jan Chramosta. Východočeši tak nepotvrdili slušnou fazonu z posledních kol a po sobotní výhře Zlína setrvávají na posledním místě ligové tabulky.

Pardubice myslí na přímou záchranu, polepší si v Jablonci?

Pardubice byly po podzimu na posledním místě tabulky, jaro jim vychází mnohem lépe a už se posunuly na čtrnáctou příčku. Na další body si brousí zuby v neděli, Jablonec se ovšem dostal do formy.

Zbrojovka neudržela vedení a propadá se tabulkou

Brněnská Zbrojovka z devíti soutěžních zápasů na jaře vyhrála jen v jednom, přestože ten poslední měla nadějně rozehraný. Doma proti Jablonci ji krátce před odchodem do šaten poslal do vedení Alli, nicméně ve druhé půli otočili Chramosta s Považancem.