FK Pardubice Česko - FK Pardubice - Zprávy

Premiérové derby o východní Čechy na novém hradeckém stadionu rozhodl domácí Čihák

Hradec Králové porazil ve 24. kole Fortuna ligy Pardubice 2:0. Přestože měli "Votroci", kteří svého regionálního rivala poprvé přivítali v Malšovické Areně otevřené v září roku 2023, od úvodních minut mírnou převahu, skórovat dokázali až po necelé hodině hry. Hlavou se o to postaral Filip Čihák, jenž se prosadil proti svému bývalému zaměstnavateli. Domácí se tedy dočkali prvního vítězství po zimní přestávce a v tabulce se přiblížili na rozdíl jediného bodu skupině zaručující play off o Konferenční ligu. Hosté si naopak připsali třetí porážku v řadě.

Konečně i v Malšovicích. Nový stadion bude hostit derby mezi Hradcem a Pardubicemi

Po dvou utkáních v Pardubicích se východočeské derby poprvé odehraje taky na druhém zbrusu novém stadionu. Domácí Hradec Králové bude pochopitelně toužit po vítězné premiéře. Obzvlášť s ohledem na to, že regionálnímu rivalovi má co vracet.

Jablonecký Hurtado si nezahraje osm zápasů, sparťan Preciado tři

Jablonecký obránce Heiderson Hurtado si nezahraje osm soutěžních zápasů za faul na Daniela Kaštánka z Hradce Králové v sobotním utkání 23. kola první fotbalové ligy, po němž byl vyloučen.

Plzeň se proti oslabeným Pardubicím bála o výhru, Šulc vyšplhal na vrchol tabulky střelců

Viktoria Plzeň zvítězila ve 23. kole Fortuna ligy na hřišti Pardubic 3:2. Západočechům výrazně pomohl kmenový hráč Slavie hostující v týmu z města perníku Denis Halinský. Ten už po necelých 40 vteřinách fauloval a v šesté minutě, přičemž průtahy zapříčinily zmatky okolo nefungujícího monitoru pro systém VAR, viděl červenou kartu. Hosté si vybudovali na přelomu poločasů třígólový náskok, na němž se dvěma zásahy podílel nový nejlepší střelec soutěže Pavel Šulc. Viktoriáni se však nechali pohodlným náskokem ukolébat a Pardubice snížily na rozdíl jediného gólu. Ten jim nakonec k dokonání senzace scházel.

Pardubice vyzvou dalšího favorita v podobě Plzně

V atraktivní sérii zápasů pokračují fotbalisté Pardubic, kteří v rámci třiadvacátého kola hostí Plzeň. Ta se potřebuje udržet na vítězné vlně předtím, než ve čtvrtek proti Servette vstoupí do jarní části evropských pohárů.

Tlak Slavie ověnčil nejrychlejším hattrickem v historii soutěže střídající Chytil

Pražská Slavia splnila povinnost a ve 22. kole Fortuna ligy porazila Pardubice 3:0. Sešívaní od úvodního hvizdu mačkali ve formě hrajícího outsidera, o čemž svědčilo hned 11 rohových kopů v první půli. Viktor Budinský, který nastoupil v brance Východočechů kvůli absenci kmenového hráče domácích Antonína Kinského, ale musel zasahovat pouze sporadicky. Realizační tým druhého celku tabulky tak sáhl k brzkému nasazení zprvu šetřeného Mojmíra Chytila, jenž třemi góly v rozmezí 67. a 74. minuty rozhodl o osudu zápasu. Tímto počinem překonal doposud nejrychlejší hattrick Horsta Siegla.

Slavia hostí oblíbeného soupeře, do Prahy dorazí Pardubice

Na první pohled snadný úkol před sebou má Slavia, doma hostí Pardubice, tedy soupeře, s nímž neztrácí body a navíc nedostává góly.

Teplice v Pardubicích stihly odpovědět na nejrychlejší gól sezony před koncem

Fotbalisté Pardubic remizovali v prvním domácím utkání jarní fáze Fortuna ligy s Teplicemi 1:1. Východočechy poslal do vedení už po 23 sekundách nejrychlejším gólem aktuálního ročníku české nejvyšší soutěže ve výborné formě hrající Tomáš Zlatohlávek. Hosté však po změně stran dostali soupeře pod tlak a nakonec se dočkali zaslouženého vyrovnání, o které se postaral v 86. minutě Štěpán Chaloupek. Skláři se tak udrželi v klidném středu tabulky, domácí celek naopak ukončil sérii ligových vítězství na hodnotě tři.

Pardubice budou proti Teplicím usilovat o třetí únorovou výhru

Pardubice vlétly do únorových bojů jako uragán. Uspěly jak na hřišti Slovácka, tak následně v Karviné. Východočeši tak výrazně zvýšili své šance na udržení v nejvyšší soutěži. Potvrdí dobrou formu též proti Teplicím, které mají na svém kontě o bod víc?

Spolupráce nejproduktivnějšího pardubického dua odšpuntovala další zkázu Karviné

Karviná padla v dohrávce odloženého duelu 18. kola Fortuna ligy s Pardubicemi 0:3. O další výhře Východočechů rozhodla povedená akce ze 24. minuty, kterou po nahrávce Tomáše Zlatohlávka zakončil přesnou ranou k tyči Kryštof Daněk. Oba mladí hráči se tak gólem či asistencí shodně podíleli na šesti brankách svého týmu v aktuálním ligovém ročníku a přispěli k posunu hostů na dostřel nejlepší desítce soutěže. Naopak Slezané přes několik velkých šancí ani ve druhém jarním zápase neskórovali a stejně jako se Spartou prohráli před vlastním publikem rozdílem třídy.

Pardubice chtějí navázat na povedený vstup do jara

Dva venkovní zápasy v řadě dostaly na úvod jarní části Pardubice. Po Slovácku změří síly v dohrávce osmnáctého kola s Karvinou, přičemž vítězstvím by se dostaly do komfortní pozice v záchranářském boji.

Radost Slovácka z vyrovnání dlouho netrvala, Zlatohlávka v nastavení doplnil Hlavatý

Fotbalisté Pardubic vyhráli ve 20. kole Fortuna ligy na půdě Slovácka 2:1. Východočeský celek nasměroval k tříbodovému zisku ve 14. minutě přesně hlavičkující Tomáš Zlatohlávek, který se tak trefil ve čtvrtém duelu české nejvyšší soutěže v řadě. Ve druhé půli byl ale vyloučen hostující Dominik Mareš, čehož hráči z Uherského Hradiště využili k vyrovnání v 89. minutě. Hosty však inkasovaný gól nepoložil a v nastavení nakonec rozhodl o jejich výhře svou první sezonní trefou Michal Hlavatý.

Slovácko na konci podzimu šlapalo. Ukáže proti Pardubicím, že je pořád ve formě?

Dost odlišným způsobem zakončili podzimní část sezony fotbalisté Slovácka a Pardubic. Zatímco Moravané se svezli na vítězné vlně, Východočechům se moc nedařilo. Zůstane jejich forma totožná i po jarní pauze?

Pardubicím bude i na jaře pomáhat Daněk. Novou akvizicí je Kissiedou

Reprezentant do 21 let a kmenový hráč Sparty Kryštof Daněk stráví i jarní část sezony na hostování v Pardubicích. Východočeši to uvedli na klubovém webu.

Slovácko zvládlo generálku s Podgoricou, Ostrava remizovala

Slovácko zdolalo 2:1 černohorský tým Budučnost Podgorica a zvítězilo i ve třetím utkání na soustředění v tureckém Beleku. O stoprocentní bilanci v Beleku naopak přišla v závěrečném pátém zápase Ostrava po remíze 1:1 s jiným černohorským týmem Dečič Tuzi. Generálku na jarní část sezony zvládly Pardubice, které si poradily v Marbelle 2:1 s dánským Odense.