FK Pardubice Česko - FK Pardubice - Zprávy

V Budějovicích sehrají Pardubice záchranářský souboj

Tuhý záchranářský boj bude k vidění v Českých Budějovicích, kam dorazí Pardubice. Zatímco ty si chtějí připravit jen co nejlepší pozici pro nadstavbu, Dynamo má stále teoretickou šanci i na únik ze skupiny o záchranu.

Kováč: Poločasy se lišily jako noc a den, kdybych mohl, vystřídal bych 10 hráčů

Podle trenéra Pardubic Radoslava Kováče se oba poločasy v utkání 29. kola první ligy se Slováckem lišily jako noc a den. Úvodní dějství označil za katastrofální a kdyby mohl, vystřídal by o přestávce téměř kompletní jedenáctku. Po změně stran však jeho svěřenci otočili skóre z 0:1 na konečných 3:1 a poslednímu Zlínu, který má zápas k dobru, odskočili na šestibodový rozdíl.

Pardubice podruhé v řadě zvítězily, Slovácko zlomily ve druhé půli

Slovácko začalo utkání v Pardubicích na výbornou a do kabin si odneslo jednobrankové vedení. Jenže po změně stran přenechalo iniciativu domácím, kteří vsítili celkem tři góly. Východočeši tak zdárně otočili nepříznivě se vyvíjející duel a zvítězili podruhé v řadě.

Pardubice prchají ze dna tabulky. Budou v úprku pokračovat i proti Slovácku?

Po vítězném východočeském derby se Pardubice vyšplhaly ze dna tabulky, na němž nechaly osamocený Zlín. Ještě víc se mu budou chtít vzdálit po utkání proti jinému mužstvu z východní Moravy. Na nový stadion u řeky Labe dorazí Slovácko, které se chce v tabulce dostat na čtvrté místo.

První derby na novém stadionu ovládly Pardubice. Ze dna tabulky je vytáhl nestárnoucí Černý

Pardubice zvládly důležitý duel 28. kola Fortuna ligy, ve kterém porazily rivala z Hradce Králové 1:0 a alespoň dočasně se odlepily z poslední příčky ligové tabulky. O osudu utkání rozhodl po změně stran přesnou trefou Pavel Černý. Domácí tým tak ovládl i druhé východočeské derby ligové sezony, přičemž i v říjnu vstřelil vítěznou branku tentýž 38letý matador, a zkomplikoval soupeři cestu mezi nejlepší šestku.

Jeřábek po návratu: První tři minuty jsem nemohl popadnout dech

Po téměř roce nastoupil v ligovém utkání pardubický Jan Jeřábek. Do východočeského derby s Hradcem Králové naskočil v 87. minutě. Devětatřicetiletý defenzivní záložník přiznal, že první tři minuty nemohl popadnout dech. Derby hodnotil skvěle, jelikož Pardubice zvítězily 1:0 a v neúplné tabulce se odpoutaly z posledního místa...

Pardubice uvidí východočeské derby

V Pardubicích je na programu východočeské derby a domácí do něho půjdou se dvěma novinkami - na podzim svého královéhradeckého rivala po dlouhých letech porazili, navíc budou mít výhodu domácího prostředí.

Haškova úspěšná premiéra. Zbrojovka díky skvělému Řezníčkovi přemohla Pardubice

Martin Hašek zvládl svou premiéru na lavičce Zbrojovky. Brňané sice proti Pardubicím nepředvedli žádný oslňující výkon, nadále se ovšem mohou spoléhat na skvěle hrajícího Jakuba Řezníčka. Nejlepší střelec ligy využil dvě své příležitosti a opět prokázal, že bez něj by Moravané bojovali o udržení jen horko těžko.

Zbrojovka vítá nového kouče. Poprvé své umění předvede proti Pardubicím

V Brně se po nekončící sérii špatných výsledků rozhodli ke změně na trenérské sesli. Nový lodivod Martin Hašek si premiéru v Králově Poli odbude proti Pardubicím. Obě mužstva bojují o záchranu, hůř však na tom přece jen jsou Východočeši, kteří uzavírají celé ligové pořadí.

Sparta využila nečekaného klopýtnutí Slavie. Na první příčku vytáhl Letenské Kuchta

Sparta si ve 26. kole Fortuna ligy odvezla z východních Čech tři body po výhře 2:0 nad Pardubicemi. V prvním poločase Letenští jasně dominovali a odměnou jim byly dva góly v podání stálých opor - Jana Kuchty a Ladislava Krejčího. Favorit si po přestávce vedení zkušeně pohlídal, a dostal se tak na první příčku v tabulce. Na trůnu ligového lídra se Sparta po úplném kole objevila vůbec poprvé od konce srpna 2021.

Sparta míří do Pardubic. Využije absence svého kmenového hráče?

Pardubice udělaly za poslední týdny značný kus práce, proti Spartě to ovšem nebudou mít jednoduché. Nejen že je bude čekat tým s nejlepší formou v lize, avšak vedle toho si budou muset poradit i bez několika opor. Jak Východočeši zvládnou nelehký úkol?

Na Střelnici protrhl nedělní klid Chramosta. Pardubice odjely z Jablonce bez bodů

Jablonce v utkání 25. kola FORTUNA:LIGY navázal na vzrůstající formu z posledních týdnů a na domácím hřišti těsně zvítězil nad zachraňujícími se Pardubicemi 1:0. Po na šance skromné úvodní půli přerušil klid zbraní rozhodující brankou z 89. minuty Jan Chramosta. Východočeši tak nepotvrdili slušnou fazonu z posledních kol a po sobotní výhře Zlína setrvávají na posledním místě ligové tabulky.

Pardubice myslí na přímou záchranu, polepší si v Jablonci?

Pardubice byly po podzimu na posledním místě tabulky, jaro jim vychází mnohem lépe a už se posunuly na čtrnáctou příčku. Na další body si brousí zuby v neděli, Jablonec se ovšem dostal do formy.

Pardubice opustily poslední místo. Na rozdíl od Teplic proměnily penaltu

Pardubice po jednozápasovém výpadku opět ukázaly, že na jaře mají solidní formu. Díky vítězství v důležitém souboji nad Teplicemi opustili Východočeši poslední místo a v ligové tabulce nově sídlí na 14. pozici. O jednu příčku níže figurují tepličtí "Skláři", kteří v Pardubicích mohli pomýšlet na bodový zisk, to by ovšem museli proměnit penaltu.

Proměněné Teplice čeká důležitý mač, představí se na hřišti Pardubic

Teplice jsou v poslední době samá novota. Před týdnem je poprvé vedl kouč Zdenko Frťala, tentokrát se v Pardubicích prvně představí s novým logem. Na výhru v kalendářním roce 2023 ovšem dál čekají. Zadaří se Severočechům v záchranářském souboji proti Pardubicím?