6. Černý, 16. Tischler, 60. Huf - 14. Kozel.
Sestava Pardubic:
I. poločas:
Markovič - Cadu, Šejvl, Toml, Čelůstka - Jeřábek - Kostka, Beran, Solil, Tischler - Černý.
II. poločas: Markovič - Prosek, Šejvl, Jakab, Kurka - Ramos - Dufek, Beran, Červ, Sokol - Huf. Trenér: Novotný.

ČTK
30.06.202119:03

FK Pardubice - FK Mladá Boleslav 1:1

FK Pardubice - FK Mladá Boleslav 1:1 (1:1).
Branky:
24. Cadu - 43. Ewerton.
Sestavy:
Pardubice:
I. poločas:
Letáček - Cadu, Šejvl, Toml, Čelůstka - Jeřábek - Tischler, Solil, Beran, Kostka - Černý.
II. poločas: Letáček - Prosek, Jakab, Toml (69. Šejvl), Červ - Jeřábek (69. Čelůstka) - Sokol, Dufek, Cienciala, Ramos - Huf. Trenér: Novotný.
M. Boleslav:
I. poločas:
Šeda - Douděra, Suchý, Karafiát, Preisler - Dancák, Matějovský - Skalák, Ladra, Ewerton - Fila.
II. poločas: Halouska - Píchal, Plechatý, Šimek, Jurásek - Smrž, Jirásek (78. Hönig), D. Mašek, L. Mašek - Mužík, Mešanovič. Trenér: Jarolím.

I. poločas:
Markovič - Halász, Vujcič, Toml, Prosek - Červ - Sychra, Beran, Solil, Sokol - I Sang-hjok.
II. poločas: Markovič - Sekera, Šejvl, Kubart, Kurka - Ramos Júnior - Dufek, Šimek, Vít, Cienciala - Huf. Trenér: Novotný.

ČTK
13.06.202118:56

Kostka a Huf prodloužili v Pardubicích

Pardubice si pojistily Dominika Kostku a Davida Hufa. Prvně jmenovaný prodloužil kontrakt do roku 2023, zatímco talentovaný útočník podepsal ještě o rok delší kontrakt.

fkpardubice.cz
12.06.202117:58

Cienciala má namířeno do Pardubic

Pardubice mají zájem také o Lukáše Ciencialu. Talentovaný záložník by měl k letošnímu ligovému nováčkovi dorazit na hostování z Baníku Ostrava.

twitter.com/jakub_konecny
12.06.202114:41

Červ má hostovat v Pardubicích

Pardubice pracují na hostování Lukáše Červa. Talentovaný záložník je hráčem Slavie Praha, odkud byl v minulé sezóně zapůjčený do druholigové Jihlavy.

04.06.202116:41

Policie dopadla recidivistu z Ďolíčku

Policisté dopadli pachatele, který koncem dubna během zápasu první ligy mezi Pardubicemi a Spartou vykradl hostům šatnu na stadionu ve vršovickém Ďolíčku. Letenští přišli o peníze a cennosti v hodnotě přes 900.000 korun. Policie o tom dnes informovala na svém webu. Podle kriminalistů jde o dvaačtyřicetiletého recidivistu, který v únoru opustil vězení a již v březnu na stadionu v Liberci ukradl televizní kameru za 400.000 korun. Když zjistil, že se jedná o specifický přístroj, který těžko prodá, hodil kameru do Vltavy, kde ji policejní potápěči našli. Muž se po zadržení k oběma krádežím přiznal a putoval do vazby. V případě odsouzení mu hrozí trest vězení od dvou do osmi let.

13. července: Pardubice - Jihlava (17:00, Hlinsko),
17. července: Pardubice - Vlašim (17:00, Pod Vinicí).

ČTK
18.04.202114:45

Pardubice přišly o zraněného Pfeifera

Lukáš Pfeifer nedohraje probíhající zápas mezi Brnem a Pardubicemi. Hostující křídelník po srážce vydržel na trávníku jenom úvodní půlhodinu.

idnes.cz/fotbal
19.03.202118:59

Boháč může stihnout konec sezony

Marek Boháč si minulý týden poranil kolenní vazy a nyní absolvoval operaci, po níž přišly dobré zprávy. Brankář Pardubic měl původně přijít o zbytek sezony, zranění ale není z nejvážnějších a chybět by měl jenom šest až osm týdnů.

15.03.202117:09

Pro Boháče skončila sezona

Brankář Pardubic Marek Boháč má po sezoně. Vyšetření potvrdila, že si v zápase proti Opavě přetrhl přední zkřížený vaz v koleně. Informaci přinesl isport.cz.

twitter.com
14.03.202109:15

Pardubice přišly o zraněného Boháče

Marek Boháč nedohrál sobotní zápas mezi Opavou a Pardubicemi (1:0). Gólman hostujícího nováčka si po necelé půlhodině při zákroku na střelu Tomáše Červenky poranil koleno.

04.02.202117:20

V Pardubicích skončil Langedijk

Pardubice opustil Nizozemec Pieter Langedijk. Šestadvacetiletý ofenzivní hráč se s vedením nováčka nejvyšší soutěže domluvil na ukončení spolupráce, která začala na podzim. Langedijk přišel do Pardubic na začátku října jako volný hráč a měl týmu pomoci posílit ofenzivu. Zasáhl však pouze do dvou ligových zápasů, gólově se neprosadil. Jedno utkání odehrál za třetiligovou rezervu. "Je to výborný fotbalista, bohužel mu úplně nesedl soubojový styl, jakým se hraje v naší nejvyšší soutěži. Rozcházíme se v dobrém," uvedl pro klubový web sportovní manažer Pardubic Martin Shejbal.

ČTK
26.01.202121:42

Havlův gól v Plzni platil správně

V nedělním zápase české nejvyšší soutěže Plzně s Pardubicemi (2:0) rozhodčí Ondřej Berka správně uznal vítěznou branku domácího Milana Havla ze 78. minuty, přestože pomezní Radim Dresler nejprve signalizoval střelcovo postavení mimo hru. Berka svůj původní verdikt opravil po kontrole u videa. "Hráč, který vstřelil branku, se sice nacházel v ofsajdové pozici, ale míč obdržel od hráče hostujícího družstva, který hrál vědomě, proto nebylo porušeno pravidlo ofsajd," uvedla komise rozhodčích FAČR. Souhlasila také s vyloučením pardubického Martina Šejvla a neuznáním branky domácího Zdeňka Ondráška z prvního poločasu kvůli ofsajdu. Správně platil také druhý plzeňský gól Pavla Buchy z 93. minuty, protože z dostupných záběrů nešlo posoudit, zda Zdeněk Ondrášek ovlivňující brankáře se v okamžiku přihrávky nacházel v postavení mimo hru.

ČTK
05.01.202116:12

FK Mladá Boleslav - FK Pardubice 4:1

FK Mladá Boleslav - FK Pardubice 4:1 (2:0).
Branky:
15. Graiciar, 26. Jiří Klíma, 74. Jirásek, 79. Drchal - 75. Mužík.
Sestavy:
I. poločas:
Šeda - Graiciar, Křapka, Šimek, Mazáň - Budínský, Pech - Douděra, Ladra, Preisler - Jiří Klíma.
II. poločas: Šeda - L. Mašek, Křapka, Glöckner, Alhassan - Omale, Janošek - Dufek, Jirásek, Škoda - Drchal. Trenér: Jarolím.
Pardubice:
I. poločas:
Letáček - Prosek, Šejvl, Hušek, Čelůstka - Tischler, Hlavatý, Jeřábek, Solil, Pfeifer - Petráň.
II. poločas: Letáček - Surzyn, Toml, Čihák, Sláma - Kostka, Hlavatý, Jeřábek, Solil, Pfeifer - Mužík. Trenér: Novotný.

ČTK
05.01.202112:03

Boháč do Slavie nepůjde

Brankář Marek Boháč nakonec do pražské Slavie neodejde. Sešívaní plánovali poslat do Pardubic místo něj talentovaného Jakuba Markoviče. Z chystaného transferu ale sešlo. "Probrali jsme to a nakonec jsme se rozhodli, že na podmínky Slavie nepřistoupíme," uvedl pro iSport.cz sportovní ředitel ligového nováčka Vít Zavřel.

isport.cz
03.01.202113:29

Slavia chce Boháče z Pardubic

Pražská Slavia by mohla v nejbližších dnech získat brankáře Marka Boháče z Pardubic. Dvaatřicetiletý gólman na sebe na podzim upozornil výbornými výkony. Ve Slavii by měl krýt záda Ondřeji Kolářovi. Slavia podle serveru isport.cz pošle opačným směrem talentovaného Jakuba Markoviče, jenž na podzim hostoval v Mladé Boleslavi. Jednání potvrdil sportovní ředitel Pardubic Vít Zavřel.

isport.cz
16.12.202018:43

Chybělo nám trochu štěstí, řekl Krejčí

Pardubice sehrály na Spartě vyrovnaný zápas, přesto nakonec odjíždí s porážkou 0:2. "Musím hráče pochválit. Hráli jsme poctivý fotbal, nezakřiknutý a odvážný. Trochu nám chybělo štěstí, abychom si odsud odvezli body. Kdybychom šance proměnili, vypadal by zápas jinak," řekl po zápase pardubický kouč Jiří Krejčí.

ČTK
19.10.202016:00

Tři kluby zaplatí za porušení opatření

Prvoligové kluby Slovácko, Pardubice a Bohemians 1905 musejí zaplatit pokuty za porušení opatření proti šíření nákazy covid-19. Dnes o trestech informovala v tiskové zprávě disciplinární komise Ligové fotbalové asociace. Slovácko dostalo za pyrotechniku na tribunách a porušení předpisů protikoronavirového protokolu při utkání s Pardubicemi pokutu 45 tisíc korun. Východočeši byli potrestáni jen za prohřešky proti opatřením a zaplatí 20 tisíc korun. Na stejnou částku vyjde Bohemians 1905 chování fanoušků a pochybení v protokolu při zápase se Zlínem. Sparta musí za chování příznivců v zápasech s Příbramí a Jabloncem zaplatit celkem 51 tisíc korun. Baník Ostrava dostal za použití pyrotechniky a výtržnosti na tribunách při duelu s mistrovskou Slavií pokutu 40 tisíc korun.

ČTK
06.10.202009:58

Pardubice posílil útočník Langedijk

Fotbalisty Pardubic posílil útočník Pieter Langedijk. Šestadvacetiletý Nizozemec přišel k nováčkovi první ligy jako volný hráč. Východočeši o tom informovali na twitteru, délku smlouvy neuvedli. Langedijk nastupoval v minulých letech ve své zemi v druhé lize za Spartu Rotterdam, Waalwijk, Go Ahead Eagles a naposledy za Oss. Ve 155 zápasech nastřílel 37 branek, v nejvyšší nizozemské soutěži si start nepřipsal.