MFK Karviná Česko - MFK Karviná - Zprávy

Je to ostuda, nebyli jsme ani lepší, řekl Hejdušek po vyřazení Karviné z poháru

Karviná ve 2. kole domácího poháru nečekaně podlehla na hřišti třetiligového Uničova 0:1 a v tomto ročníku MOL Cupu vypadla jako první tým z nejvyšší soutěže.

Sešívané ikony přihlížely dominanci Slavie, obrat proti Karviné nastartovala chyba exsparťana

Pražská Slavia zvítězila v domácím duelu sedmého kola FORTUNA:LIGY nad Karvinou 5:1, a udržela tak letošní stoprocentní bilanci před svými fanoušky. Mezi těmi tentokrát nechyběly ani velké postavy nedávné historie červenobílých, jako například Tomáš Souček nebo Milan Škoda. Triumf favorita se však navzdory jednoznačnému skóre nerodil lehce, neboť Slezané již po šesti minutách senzačně vedli. Domácím situaci usnadnil bývalý brankář konkurenční Sparty Dominik Holec, jenž velkou chybou v rozehrávce vybídl ke skórování Muhameda Tijaniho. Otočku pak ještě před odchodem do šaten zařídil Matěj Jurásek.

Karviná opět cestuje do Prahy. Posílení Slezané změří síly se Slavií

Po zbytečně dramatické odvetě předkola Evropské ligy se Slavia zase představí doma ve Vršovicích. Zde pohostí Karvinou, kterou čeká druhé venkovní utkání za sebou na půdě jednoho z pražských "S".

Karviná získala z Trnavy slovenského křídelníka Ivána

Další posilou nováčka české nejvyšší soutěže z Karviné se stal slovenský křídelní hráč Alex Iván. Šestadvacetiletý rodák z Dunajské Stredy přišel z Trnavy, kde odehrál poslední dvě sezony. Předtím nastupoval ve slovenské lize tři roky za Sereď. Karviná informovala o jeho příchodu na svém webu.

Bývalý sparťanský brankář Holec posílil Karvinou

Slovenský brankář Dominik Holec posílil Karvinou. Devětadvacetiletý bývalý gólman Sparty k prvoligovému nováčkovi zamířil jako volný hráč po konci angažmá v Poznani. Slezané o tom informovali na svém webu.

Další ostrý řez v sestavě Spartě neuškodil. Karviná se dostala do zápasu příliš pozdě

Fotbalisté pražské Sparty porazili v šestém kole Fortuna ligy Karvinou 3:1. Letenští, kteří oproti utkání v Záhřebu udělali v sestavě řadu změn, zadělali na výhru již v první půli, když jako první prorazil obranný blok Slezanů Adam Karabec. Na něj navázal Matěj Ryneš, jenž si připsal premiérový zásah za sparťanské áčko. Triumfu úřadujícího mistra nakonec nezabránilo ani zbytečné vyloučení Karabce z 57. minuty. Svěřenci Tomáše Hejduška tedy potvrdili, že celek z hlavního města není jejich oblíbený soupeř, jelikož s ním padli už posedmé v řadě.

Sparta se chce proti Karviné vrátit na vítěznou vlnu

Tři zklamání v řadě má za sebou pražská Sparta, která se po nadějném začátku sezony trápí. Nyní však má ideálního soupeře na to, aby se chytla - na svém hřišti přivítá nováčka z Karviné.

Vítězné choutky Jablonce zmizely v karvinské šachtě. Duel tápajících týmů nabídl dělbu bodů

Jablonec remizoval v pátém kole FORTUNA:LIGY na půdě Karviné 1:1. Aktivnějším dojmem od prvních minut sice působili hráči domácích, kteří ve 20. minutě prostřednictvím Martina Doležala orazítkovali břevno, nakonec se však radoval útočníkův bývalý zaměstnavatel. Dosud nejhorší ofenzivu celé soutěže totiž po změně stran vysvobodil na klubových sociálních sítích kritizovaný Miloš Kratochvíl. Jenže ani na pátý pokus se Severočeši nedočkali vítězství, neboť domácím v 84. minutě vystřelil bod Adeleke Akinyemi.

Karviná i Jablonec potřebují zabrat

Od tří hodin se na městském stadionu v Karviné představí Jablonec. Oba celky mají rozhodně co napravovat, jelikož domácí tři zápasy v řadě prohráli, zatímco Jablonec ještě ani jednou nevyhrál.

Karvinou posílil bývalý kapitán Českých Budějovic záložník Čavoš

Karvinou posílil záložník Patrik Čavoš. Osmadvacetiletý středopolař zamířil do týmu prvoligového nováčka coby volný hráč, naposledy působil v Českých Budějovicích, kde po minulé sezoně po vypršení smlouvy skončil. Karvinští informovali o Čavošově příchodu na svém webu, délku uzavřeného kontraktu nezveřejnili.

Knockoutovaný Tischler uštědřil Karviné vzápětí protiúder. Slezané v Pardubicích opět neuspěli

Fotbalisté Pardubic poprvé v letošní sezoně získali tři body, když v rámci čtvrtého kola Fortuna ligy porazili na vlastní půdě Karvinou 2:1. O úvodní branku se postaral ve 39. minutě hlavičkující Emil Tischler, který byl chvíli předtím ošetřovaný po hrubém zákroku soupeře. Po změně stran přidal do sítě Slezanů, kteří ještě nikdy ve městě perníku nezvítězili, druhou trefu Jakub Matoušek, jenž dal zapomenout na hororový debut v pardubickém dresu, když byl proti Bohemians po sedmi minutách na hřišti vyloučen.

Pardubice věří ve zlepšení. Připíšou si proti Karviné první vítězství v sezóně?

Pardubice před týdnem inkasovaly pět branek na hřišti Sparty. Je tak jasné, že proti Karviné budou chtít zpevnit obranu a zabojovat o první vítězství v sezóně. Zabrat však hodlají také Slezané, kteří prohráli dvakrát za sebou.

Mladá Boleslav je po výhře v Karviné stále bez porážky

Místo v horních patrech tabulky má po třetím kole jisté Mladá Boleslav. Ta si poradila s Karvinou 1:2 a dostala se tak na metu sedmi bodů. O góly se postarali Jawo s Júsufem, za domácí snižoval Mikuš.

Karviná touží po prvním skalpu Boleslavi. Vybojuje další domácí vítězství?

Vůbec poprvé v historii se Karviná pokusí v nejvyšší soutěži zdolat Mladou Boleslav. Naváže ligový nováček na vyvedené představení v prvním kole? Nebo zůstanou hostující Středočeši i po třech zápasech neporaženi?

Přerušený zápas v Olomouci zvládli s přehledem domácí

Olomoučtí se za úvodních sedmdesát minut třikrát prosadili do brány Karviné, a to zásluhou Juliše, Zmrzlého a Navrátila, přičemž na druhé straně kontroval Papalelé. Za stavu 3:1 přerušila utkání průtrž mračen, po níž již branky nebyly k vidění.