Slavia Praha Česko - Slavia Praha - Expres Zprávy

14.03.202417:30

Sparta a Slavia zaplatí pokuty

Sparta dostala za výtržnosti fanoušků v ligovém a pohárovém derby pokutu v součtu 170 tisíc korun. Druhý z pražských rivalů Slavia musí zaplatit 140 tisíc korun. Na dnešním zasedání o tom rozhodla disciplinární komise Ligové fotbalové asociace a o trestech informovala v komuniké. Sparta za domácí derby ve 23. ligovém kole dostala pokutu 120 tisíc korun, dalších 50 tisíc musí zaplatit za čtvrtfinále MOL Cupu v Edenu. Slavii komise za ligový šlágr na soupeřově stadionu na Letné vyměřila 40 tisíc, za pohárový zápas na vlastním hřišti pak 100 tisíc korun.

ČTK
14.03.202408:52

Slavia se pokusí o senzaci proti AC Milán

Hráči Slavie absolvují odvetný zápas osmifinále Evropské ligy proti AC Milán, v Edenu se bude hrát od 18:45. Pořád živí šanci na případný senzační postup, před týdnem prohráli na milánském San Siru 2:4. "Samozřejmě chceme postoupit, ale především bychom rádi předvedli co nejlepší fotbalový, mentální a fyzický výkon. Chceme být zodpovědní v defenzivě a nebezpeční dopředu. Pak uvidíme, na co to bude stačit," řekl slávistický trenér Jindřich Trpišovský, jenž má problémy se zálohou. Takřka jistě nenastoupí zraněný Lukáš Masopust a ohrožený je i start jednoho ze střelců Ivana Schranze. O odvetu přijde i obránce El Hadji Malick Diouf, jenž byl už ve 26. minutě úvodního duelu vyloučen.

ČTK
12.03.202417:44

Na Slavii s AC Milán dohlédne Nyberg

Hlavním rozhodčím odvety osmifinále Evropské ligy Slavia - AC Milán bude Glenn Nyberg, praporky do rukou vezmou jeho švédští krajané Mahbod Beigi a Andreas Söderqvist.

uefa.com
11.03.202416:34

Ihattaren na odchodu ze Slavie?

Slavia Praha by se po pouhých třech měsících mohla rozloučit s Mohamedem Ihattarenem, s nímž v prosinci podepsala roční smlouvu s tříletou opcí. Podle informací serveru "isport.cz" má vršovický klub s někdejším velkým talentem nizozemského fotbalu, jehož v posledních letech pronásledují opakované problémy mimo fotbal, řešit ukončení kontraktu.

isport.cz
10.03.202416:08

Jubileum pro Oscara

Slavia dnes hostí Teplice a osobní milník přitom pokořil Oscar Dorley, liberijský záložník si připsal 100. ligový start v sešívaném. Tím se zároveň stal přesně stým slávistou, který něco takového dokázal.

x.com/Fiky1990
09.03.202410:16

Slavia v neděli nejspíše bez Bořila

Jan Bořil pravděpodobně nepomůže Slavii v nedělním zápase s Teplicemi. Zkušený obránce si v závěru úvodního klání osmifinále Evropské ligy na půdě AC Milán (2:4) přivodil svalové zranění.

twitter.com/slaviaofficial
07.03.202422:54

Slavia bude dohánět dvoubrankové manko

Výsledek utkání Evropské ligy: AC Milán - Slavia 4:2 (34. Giroud, 44. Reijnders, 45+1. Loftus-Cheek, 85. Pulisic - 36. Douděra, 65. Schranz).

07.03.202421:48

Slavia je v kritické situaci

Poločasový výsledek utkání Evropské ligy: AC Milán - Slavia 3:1 (34. Giroud, 44. Reijnders, 45+1. Loftus-Cheek - 36. Douděra).

07.03.202419:58

Sestavy: AC Milán - Slavia

Základní sestavy pro dnešní utkání Evropské ligy:

AC Milán: Maignan - Florenzi, Kjaer, Gabbia, Hernández - Adli, Reijnders - Pulisic, Loftus-Cheek, Leao - Giroud.

Slavia: Staněk - Vlček, Holeš, Zima, Diouf - Masopust, Dorley - Douděra, Provod, Zmrzlý - Chytil.

07.03.202412:57

Slavia uctí zesnulého funkcionáře Vrbu

Fotbalisté Slavie nastoupí k večernímu úvodnímu utkání osmifinále Evropské ligy v Miláně proti AC s černými páskami, jimiž uctí památku zesnulého bývalého předsedy Jiřího Vrby. Dlouholetý klubový funkcionář zemřel na začátku týdne ve věku 93 let. Pražané na sociální síti X informovali, že jim navlečení pásek před zápasem povolila UEFA. Vrba dělal ve Slavii funkcionáře zhruba 20 let. Mimo jiné se v roce 1964 nejvýrazněji podílel na navrácení tradičního názvu klubu, vršovický celek totiž po válce nesl jméno Dynamo. Byl také u zrodu Odboru přátel Slavie a návratu týmu do nejvyšší soutěže.

ČTK
07.03.202408:44

Slavia se představí na San Siru

Slavia vstoupí do vyřazovací fáze Evropské ligy na hřišti AC Milán, na slavném San Siru začne hrát ve 21:00. Pražský celek je před utkáním s AC velkým outsiderem i proto, že v dosavadních osmi pohárových duelech na italské půdě nezvítězili. Naopak historicky druhý nejúspěšnější klub Ligy mistrů a loňský semifinalista prestižní soutěže vyhrál všech šest domácích zápasů s českými soupeři. Zatímco Pražané díky vítězství ve skupině zasáhnou do vyřazovací fáze až nyní, AC Milán už přešel přes Rennes poté, co se dostal do jarní části Evropské ligy z třetího místa v Lize mistrů.

ČTK
05.03.202411:46

Duel v Miláně mají na starosti Turci

Halil Umut Meler byl delegován jako hlavní rozhodčí prvního osmifinále Evropské ligy mezi AC Milán a Slavií, do práce jdou ve čtvrtek i jeho asistenti Mustafa Eyisoy a Kerem Ersoy.

uefa.com
04.03.202417:59

Kolář vynechá minimálně měsíc

Slavii Praha nejméně čtyři týdny nebude k dispozici Ondřej Kolář, jenž si na tréninku zlomil člunkovou kost v zápěstí. Z tohoto důvodu 29letého brankáře na soupisce pro Evropskou ligu nahradil Jindřich Staněk.

03.03.202422:15

Trpišovský: Musíme už všechno vyhrát

Slavia v ligovém derby na Spartě remizovala 0:0, takže na odvěkého rivala nadále z druhého místa ztrácí čtyři body. "Vstoupili jsme do zápasu tak, že jsme chtěli zachytit úvodní tlak a vytvořit si prostor pro rychlý protiútok. Na obou týmech bylo dost vidět, že se soustředí na to, aby v zakládání neudělaly chybu. Oba týmy se logicky chtěly dostat do vedení. V první půli jsme hráli skvěle do defenzivy, podařilo se nám zachytávat všechny situace. Bohužel z některých rychlých kontrů jsme vytěžili málo na to, abychom dali gól. Měli jsme je vyřešit líp. Ve druhém poločase jsme se po sérii standardek dostali trochu pod tlak. Ve středu to byl divácky atraktivní zápas na šance, dnes to byly spíš taktické šachy od obou týmů. Bohužel (bodový) rozdíl zůstal stejný. Musíme všechny (další) zápasy vyhrát. To je jediné, na co se musíme soustředit. To je pro nás klíč k tomu, abychom náskok (Sparty) stahovali," pronesl Trpišovský po utkání na Letné.

ČTK
03.03.202417:19

Základní sestavy: Sparta - Slavia

Základní sestavy pro dnešní utkání české ligy:

Sparta: Vindahl - Vitík, Panák, Krejčí - Preciado, Kairinen, Laci, Ryneš - Haraslín, Kuchta, Birmančevič.

Slavia: Mandous - Vlček, Holeš, Zima - Douděra, Masopust, Oscar, Bořil - Schranz, Chytil, Jurečka.

01.03.202412:38

Priske a Chytil vítězi ankety

Brian Priske z pražské Sparty se stal trenérem měsíce února ve FORTUNA:LIZE. Hráčem měsíce se stal Mojmír Chytil ze Slavie Praha.

x.com/fortunaligacz
28.02.202423:11

Trpišovský: Hráči šli přes závit

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský po vyřazení v pohárovém derby: "Zápas jsme měli dobře rozehraný, dostali jsme se do poločasového vedení. Dobře jsme vstoupili i do druhého poločasu. Ve fázi, kdy jsme hráli nejlíp v zápase, jsme dostali gól po naší chybě. Soupeř šel sám na bránu a dal kontaktní gól. Oba týmy změnily postupem času rozestavení. Po nezachycení situace, na kterou jsme se připravovali, jsme dostali na 2:2. V první části prodloužení jsme byli blízko tomu, abychom to strhli na svoji stranu. V druhém prodloužení byly oba týmy ve stavu, že toho mají plné zuby, hráči šli přes závit. Spělo to k penaltám, ale bohužel přišel pokutový kop pro Spartu. V závěru jsme ještě měli tresťnák, ale bohužel jsme ho nevyužili."

ČTK
28.02.202408:12

Slavia ve čtvrtfinále poháru hostí Spartu

V domácím poháru MOL Cupu je dnes na programu čtvrtfinálový šlágr mezi Slavií a Spartou. V pražském derby a repríze loňského finále slávističtí obhájci trofeje přivítají úřadujícího mistra a lídra ligové tabulky od 18:00. V 17:00 nastoupí Zlín proti Liberci.