Slovan Liberec Česko - Slovan Liberec - Expres Zprávy

22.10.202215:50

Hübschman se vrací pro derby

Tomáš Hübschman po delší době nechybí v zápasové nominaci Jablonce, a to zrovna pro 59. Podještědské derby s Libercem. Jak on, tak jiný marod Tomáš Malínský začíná na lavičce. Na té liberecké naopak schází záložníci Kamso Mara a Matěj Valenta, kteří nečekaně vypadli pro zdravotní důvody.

fkjablonec.cz, fcslovanliberec.cz
20.10.202217:29

Liberecký kondičák potrestán na 12 zápasů

Liberecký kondiční trenér Pavel Čvančara nesmí 12 soutěžních zápasů vykonávat svoji funkci a zároveň musí zaplatit pokutu 40 tisíc korun. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace ho potrestala za napadení protihráče a hlavního rozhodčího v utkání 12. kola nejvyšší soutěže ve Zlíně. Komise o tom informovala v komuniké.

18.10.202212:58

Liberecký kondiční trenér dostal pokutu

Kondiční trenér libereckých fotbalistů Pavel Čvančara, který zastává stejnou funkci i u české reprezentace, si od severočeského klubu vysloužil blíže nespecifikovanou pokutu za chování v závěru nedělního utkání 12. kola první ligy ve Zlíně. V 85. minutě dostal červenou kartu za vražení do domácího záložníka Roberta Hrubého a následně lehce strčil do hlavního rozhodčího Jana Všetečky. Čvančaru za jeho prohřešek s největší pravděpodobností čeká také trest od disciplinární komise.

ČTK
16.10.202218:07

Liberci se zranil Matoušek

Jan Matoušek nedohrál za Liberec dnešní ligový zápas ve Zlíně (1:2). Ofenzivní hráč severočeského klubu musel po jednom ze soubojů nuceně střídat již v šesté minutě.

twitter.com/FCSlovanLiberec
13.10.202217:57

Gebre Selassie přijde o dva duely

Theodor Gebre Selassie dostal od disciplinární komise stopku na dvě utkání, liberecký obránce bude pykat za vyloučení v souboji s Ostravou.

ČTK
14.09.202218:47

Rokycany - Liberec 1:5

2. kolo českého poháru MOL Cupu:
Rokycany - Slovan Liberec 1:5 (1:3)
Branky:
41. Glazer - 5. a 15. Gebre Selassie, 35. Fukala, 51. Varfolomejev, 89. Rabušic.
Sestava Liberce: Stejskal - Gebre Selassie (46. Varfolomejev), Talovjerov (73. Matoušek), Plechatý (46. Prebsl) - Fukala, Purzitidis, Mara (59. Polyák), Višinský (59. Rabušic), Mészáros - Rondič, Kozák. Trenér: Kozel.

ČTK
03.09.202223:55

Kozel: Podali jsme dobrý výkon

Trenér Liberce Luboš Kozel po porážce od Plzně: "Jsem zklamaný, protože si myslím, že jsme podali dobrý výkon. Jen jsme ho nedokázali udržet zhruba desetiminutovku před koncem poločasu, kdy jsme trochu vypadli z role a Plzni to stačilo, aby zápas vyhrála. Postupem času jsme v zápase byli aktivnější, měli jsme šanci v podání Micka (van Burena), ale Staněk to reflexivně vytáhl. Bohužel jsme branku nedali, ale Plzeň pak ano. Od nějaké 55. minuty jsme soupeře zavřeli skoro až k vápnu, výkon byl dobrý, ale chyběl tomu gól. To, že Plzeň dobře brání, se ví, ale kolikrát jsme mohli to zakončení řešit líp. Měli jsme i hodně rohů a standardek, ale neřešili jsme to dobře. Rozhodla kvalita zakončení. Plzeň měla tři střely, z toho dala gól a dvě břevna. My toho měli rapidně víc, ale ve finální fázi jsme byli výrazně slabší. Plzeň nás do vyložené stoprocentní šance nepustila. Je to kvalitní mužstvo, postoupili do Ligy mistrů."

ČTK
02.08.202209:48

Van Buren jubilantem české ligy

Mick van Buren měl v neděli při výhře nad Spartou jeden další důvod k radosti - připsal si na své konto už svůj kulatý stý start v české nejvyšší soutěži, poprvé přitom nastoupil za Liberec, svůj třetí klub. Za 100 startů si nizozemský křídelník stihl připsat 15 gólů.

fcslovanliberec.cz
31.07.202219:38

Za Liberec nedohraje Ghali

Liberec sice na půdě Sparty senzačně vede 2:0, také on však musel ještě v první půli nuceně střídat. Ze hřiště šel kvůli zjevnému problému s třísly levý křídelník Ahmad Ghali.

30.07.202221:32

Liberec znovu i s Matouškem

Jan Matoušek si prodlouží hostování v Liberci. Kmenový hráč Slavie odehraje pod Ještědem třetí po sobě jdoucí sezonu.

twitter.com/slaviaofficial
22.07.202219:34

Slovan Liberec - Apollon Limassol 3:2

Přípravné utkání v Pergu (Rakousko):
Slovan Liberec - Apollon Limassol 3:2 (2:2, 1:1) - hráno na 120 minut.
Branky:
77. a 118. Rondič, 18. Ghali - 15. Ongenda, 80. Janga.
Sestava Liberce: Vliegen (90. Pešl) - Gebre Selassie (90. Michal), Talovjerov (90. Purzitidis), Prebsl (70. Preisler), Mikula (90. Kozák) - Červ (80. Varfolomejev), Doumbia (46. Mara) - Matoušek (70. Mészáros), Frýdek (60. Višinský), Ghali (60. Rabušic) - Van Buren (60. Rondič). Trenér: Kozel.

ČTK
19.07.202220:16

Slovan Liberec - Mezökövesd Zsóry 1:2

Přípravné utkání v Ottensheimu (Rak.):
Slovan Liberec - Mezökövesd Zsóry (Maď.) 1:2 (0:2).
Branky:
65. Mara - 2. Jurina, 41. Molnar.
Sestava Liberce:
I. poločas:
Stejskal - Prebsl, Plechatý, Purzitidis, Preisler - Talovjerov, Doumbia - Višinský, Mészáros, Kozák - Rondič.
II. poločas: Stejskal - Mészáros, Plechatý (81. Mikula), Purzitidis (81. Michal), Preisler (60. Matoušek) - Polyák, Mara - Varfolomejev, Doumbia (60. Frýdek), Van Buren - Kozák (60. Rabušic). Trenér: Kozel.

ČTK
16.07.202220:48

Preisler míří z Mladé Boleslavi do Liberce

Liberec by měl posílit Dominik Preisler z Mladé Boleslavi. Šestadvacetiletý obránce už dnes nastoupil za Slovan v přípravném utkání proti Újpesti a oba kluby dotahují jednání o přestupu. Severočeši o tom informovali na sociální síti. Preisler v uplynulé sezoně zasáhl za Mladou Boleslavi do 19 ligových zápasů. Celkem má v nejvyšší soutěži na kontě 72 startů a čtyři góly, v minulosti působil také v pražské Dukle. Po Maksymu Talovjerovovi by se měl v krátké době stát druhou posilou Liberce do defenzivy.

ČTK
16.07.202217:21

Slovan Liberec - Újpest 0:0

Přípravné utkání v Ottensheimu (Rakousko):
Slovan Liberec - Újpest 0:0.
I. poločas:
Vliegen - Gebre Selassie, Talovjerov, Purzitidis, Mikula - Mara, Červ - Matoušek, Frýdek, Ghali - Rabušic.
II. poločas: Vliegen - Gebre Selassie (80. Michal), Talovjerov (80. Polyák), Prebsl, Mikula (65. Preisler) - Varfolomejev, Doumbia - Matoušek (65. Mészáros), Višinský, Ghali (65. Plechatý) - Rondič. Trenér: Kozel.

2. Ghali, 38. Rondič, 90. Kozák.
Sestava Liberce: Stejskal - Gebre Selassie (60. Purzitidis), Plechatý, Prebsl, Mikula (74. Lehoczki) - Červ (60. Michal), Doumbia (60. Mara) - Matoušek (60. Kozák), Frýdek (60. Varfolomejev), Ghali (60. Višinský) - Rondič (60. Rabušic). Trenér: Kozel.

I. poločas:
Vliegen - Gebre Selassie, Purzitidis, Plechatý, Mikula - Červ, Doumbia, Mara - Višinský, Rondič, Kozák.
II. poločas: Pešl - Fukala, Prebsl, Lehoczki, Mikula - Mara, Michal - Matoušek, Frýdek, Ghali - Rabušic. Trenér: Kozel.

ČTK
04.07.202213:20

Tiéhi už se připravuje se Slavií

Slavii Praha formou hostování s opcí posílí Christ Tiéhi ze Slovanu Liberec. Čtyřiadvacetiletý záložník se již zapojil do přípravy SKS na soustředění v Rakousku, zbývá doladit pouze finální smluvní dokumentace.

02.07.202213:00

Slovan Liberec - Ústí nad Labem 8:1

Slovan Liberec - Ústí nad Labem 8:1 (5:1).
Branky:
4., 18. a 45.+2 Frýdek, 60. a 68. Kozák, 17. Matoušek, 38. Ghali, 55. Mara - 16. Černý.
I. poločas:
Stejskal - Kytka, Prebsl, Lehoczki, Mikula - Michal, Červ - Ghali, Frýdek, Matoušek - Rondič.
II. poločas: Pešl - Kytka (62. Fukala), Gebre Selassie, Lehoczki, Purzitidis - Varfolomejev, Doumbia, Mara - Višinský, Rabušic, Kozák. Trenér: Kozel.

ČTK
01.07.202215:29

Knobloch bude chytat na Kypru

Česko za Kypr vyměnil brankář Milan Knobloch. Devětadvacetiletý gólman se po odchodu ze Slovanu Liberec upsal Karmiotissa Pano Polemidion, který je nováčkem kyperské nejvyšší soutěže.

30.06.202213:56

Slavia uvolní Stejskala do Liberce

Slovan Liberec doplní brankářské trio Janem Stejskalem ze Slavie Praha. Pětadvacetiletý gólman by měl na severu Čech hostovat.