Vysočina Jihlava Česko - Vysočina Jihlava - Zprávy

Zbrojovka Brno - Vysočina Jihlava 0:0

Utkání chudé na příležitosti skončilo zaslouženou remízou. Dělba bodů posílá Zbrojovku do druhé ligy, zatímco Jihlava se i díky ostatním výsledkům znovu o kousek víc přiblížila záchraně.

Preview: Zbrojovka Brno - Vysočina Jihlava

Zápas mezi Zbrojovkou Brno a Vysočinou Jihlava je jedním ze záchranářských duelů 29. kola. Zatímco Brno má k záchraně daleko, tak Jihlavě k udržení se v nejvyšší soutěži už moc nechybí.

Spartu jsme dnes měli porazit, litoval Fulnek smolné porážky

Hořké chvíle prožívali Jihlavští, protože cítili, že dnes mohli doma porazit Spartu. Místo toho v závěru ligové předehrávky zbytečně inkasovali a prohráli 0:1. Záložník Jakub Fulnek se ale zastal chybujícího brankáře Mateje Rakovana, za stejnou chybu považoval neproměněné šance.

Vysočina Jihlava - Sparta Praha 0:1

Sparta na jaře poprvé uspěla ne venkovním hřišti a zdolala Jihlavu. Vyrovnané utkání rozhodl devět minut před koncem Kanga, který střelou z velké vzdálenosti zaskočil brankáře Rakovana.

Preview: Vysočina Jihlava - Sparta Praha

Potřetí za poslední čtyři kola bude Sparta předehrávat již v pátek. Tentokrát cestuje na půdu Jihlavy, která bude chtít navázat na tři body z Liberce. Letenští zase stále nemají jistou účast v pohárové Evropě i pro příští rok a nic než výhru z Horácka neberou.

Slovan Liberec - Vysočina Jihlava 1:3

Jihlava dokázala zaskočit Liberec a na jedenáctém místě má před sestupovými pozicemi tříbodový náskok. Liberec krátce před přestávkou vedl, ale Vysočina ve druhém poločase třemi zásahy skóre otočila.

Preview: Slovan Liberec - Vysočina Jihlava

Liberci začal v poslední době docházet dech a s jeho vyhlídkami na pohárovou Evropu to nevypadá ideálně. Aby Severočeši udrželi kontakt s konkurencí, musí porazit Jihlavu, která také nemá ideální formu a jen tak tak se doposud vyhýbá hrozbě sestupu.

Svědík: Všechny zápasy o záchranu budou náročné

V důležitém záchranářském souboji ve 26. kole první ligy mezi fotbalisty Jihlavy a Mladé Boleslavi gól nepadl. Po bezbrankové remíze tak Jihlava čeká na výhru šest zápasů a Mladá Boleslav čtyři duely. Oba celky proto stále nemají jistou záchranu. Předposlední Baník Ostrava na ně ztrácí čtyři a pět bodů, ale má zápas k dobru.

Vysočina Jihlava - FK Mladá Boleslav 0:0

Druhý záchranářský souboj dne vítěze nepřinesl. Jihlava i Mladá Boleslav si připravily několik příležitostí na otevření skóre, avšak střelcům obou týmu zvlhl prach. Bod pro oba soupeře mnoho neřeší.

Preview: Vysočina Jihlava - FK Mladá Boleslav

V obou zápasech pátečního programu HET ligy se utkají týmy, které bojují o setrvání v soutěži. V Jihlavě přivítá místní Vysočina Mladou Boleslav. Hosté se v letošní sezóně překvapivě trápí, u domácích se podobný scénář opakoval. Obě mužstva berou jen výhru.

Buchta za remízu proti bývalému klubu slíbil půlku labutě

Obránce Petr Buchta si odpykal trest za vyloučení a vrátil se na ligové trávníky v zápase na půdě Bohemians 1905, odkud v zimě odešel na hostování do Jihlavy. Za cennou remízu 1:1 v 25. kole proti bývalému klubu slíbil pětadvacetiletý fotbalista spoluhráčům polovinu nadívané labutě.

Bohemians Praha 1905 - Vysočina Jihlava 1:1

Jihlava neukončila sérii bez vítězství, přesto si veze cennou remízu z Vršovic. Bohemians se sice dostali díky Maškovi do vedení, vyrovnání však zařídil Mara.

Preview: Bohemians Praha 1905 - Vysočina Jihlava

Bohemians se drží v poklidném středu tabulky poměrně daleko jak od pohárových, tak i záchranářských bojů. Ve 25. kole přivítají v Ďolíčku Jihlavu, která po skvostném startu do jara ztrácí dech.

Je to strašná škoda, litoval Petržela ztraceného vedení v Jihlavě

Jihlavští v předehrávce 24. kola první ligy doma remizovali 1:1 se Zlínem, když jim bod zachránil až ve třetí minutě nastavení střídající Davis Ikaunieks. "Ševci" vedli od 63. minuty po brance Daniela Holzera. Ani jeden z týmů si příliš nepolepšil v boji o záchranu, Vysočina po skvělém vstupu do jara nevyhrála počtvrté za sebou.

Vysočina Jihlava - Fastav Zlín 1:1

Vyrovnaný zápas mezi Jihlavou a Zlínem skončil 1:1. Skóre otevřel ve druhém poločasu Holzer. Za domácí pak až v nastaveném čase vyrovnal Ikaunieks.