Hajduk Split Chorvatsko - Hajduk Split - Zprávy

Slavia se v Edenu utká se spřáteleným Hajdukem Split

Fotbalisté pražské Slavie si v týdnu předehráli třetí kolo Poháru České pošty na Žižkově a reprezentační přestávku využijí k sobotnímu zápasu se spřáteleným Hajdukem Split. Duel v Edenu naváže na tři roky staré utkání v Chorvatsku a zároveň bude vrcholem oslav 50 let od založení fanouškovské organizace Odbor přátel.

Chelsea získala devatenáctiletého Chorvata Pašaliće

Londýnská Chelsea získala devatenáctiletého chorvatského mladíka Maria Pašaliće z Hajduku Split. Střední záložník, který byl v širší nominaci chorvatské reprezentace na mistrovství světa, se dnes zapojil do přípravy týmu manažera Josého Mourinha.

UEFA zadržela odměny šesti klubům za to, že neplatí včas

Evropská fotbalová unie UEFA pozastavila vyplácení odměn z Ligy mistrů a Evropské ligy šesti klubům za to, že pozdě splácejí své finanční závazky. Týká se to týmů Astra Ploiesti, Metalurg Doněck, Hajduk Split, HSK Žrinjski Mostar, Skonto Riga a Trabzonspor.

Neapol získala talentovaného Chorvata Radoševiče a Rolanda

Neapol se posílila o osmnáctiletého chorvatského záložníka Josipa Radoševiče a portugalského reprezentačního stopera Rolanda. Hajduk Split za Radoševiče údajně inkasuje tři miliony eur, v Neapoli hráč podepsal smlouvu na 5,5 roku. Rolando přichází na hostování z Porta.

Slavia pokazila Hajduku Split oslavy 100. výročí vzniku klubu

Fotbalisté Slavie částečně pokazili Hajduku Split oslavy 100. výročí od vzniku klubu. Na hřišti šestinásobného chorvatského mistra, který byl v roce 1911 založen v pražské pivnici U Fleků, dnes zvítězili v přípravném utkání 2:0 brankami kapitána Karola Kisela a střídajícího Zorana Milutinoviče.

Anderlechtu hrálo vše do karet a nakonec postupuje

Anderlecht se doslova a do písmene o prsa procpal do další fáze Evropské ligy na úkor AEK Atény. Protože Řekové doma nezvládli utkání se Zenitem Petrohrad, ve kterém podlehli 0:3, stačilo Anderlechtu, který měl lepší vzájemné zápasy s aténským soupeřem, vyhrát nad Hajdukem Split. A to se mu podařilo, s přehledem zvítězil 2:0.

Preview: RSC Anderlecht - Hajduk Split

Před šestnácti lety získal Anderlecht ve dvojzápase skupiny Ligy mistrů proti Hajduku jediný bod. V roce 2010 se mu stejný tým může stát znovu osudným a ukončit jeho evropskou pouť ještě před zimní přestávkou.

Hajduk Split - AEK Atény 1:3

AEK Athény díky třem brankám z druhého poločasu porazily Hajduk Split na jeho hřišti 3:1 a chorvatský klub tak ztratil šanci kvalifikovat se do dalších bojů. Hosty dostal do vedení z penalty Scocco, poté ještě zvýšili Manolas a Blanco a domácím už ke zvratu nestačilo ani snížení Buljata.

Hajduk i AEK Atény potřebují vyhrát

Ve skupině G je už o jednom postupujícím jasno. Zenit Petrohrad může dohrávat poslední dvě kola v ležérním tempu, jelikož už má první místo jisté. Situace kolem zbylých tří celků je však hodně vyrovnaná. Hajduk Split se doma střetne s AEK Atény a oba potřebují nutně bodovat. Pokud chtějí mít oba před posledním zápasem vše ve svých rukách, velí jim povinnost vyhrát.

Zenit má po výhře v Hajduku jistotu postupu

Fotbalisté Zenitu Petrohrad zůstávají v tabulce skupiny G stoprocentní a s jistotou postupují do další fáze. Body mu nedokázal sebrat ani chorvatský Hajduk Split, ačkoli se o to v poslední třetině zápasu hodně snažil. Jenže dohánět třígólový deficit by nebylo snadné proti nikomu. Hajduk nakonec dokázal jenom snížit na konečných 2:3.

Preview: Hajduk Split - Zenit Petrohrad

Petrohradský klub čeká ve čtvrtém kole Evropské ligy souboj na horké půdě ve Splitu proti domácímu Hajduku.

Zenit Petrohrad - Hajduk Split 2:0

Trenér Zenitu Luciano Spalletti zamíchal sestavou, ale i v oslabeném složení ruské mužstvo zdolalo Hajduk Split 2:0 a upevnilo si vedoucí postavení ve skupině.

Preview: Zenit Petrohrad - Hajduk Split

Vedoucí tým skupiny G Zenit Petrohrad hostí na stadionu Petrovskij Hajduk Split. Trenér Chorvatů Stanko Poklepović si je vědom síly ruského giganta a byl by více než spokojen s bodem z Ruska.

Hajduk Split - RSC Anderlecht 1:0

Špatné výsledky Anderlechtu v pohárové Evropě mají další pokračovaní. Tentokrát si však Belgičané připsali skutečně velmi krutou porážku. Jediný gól v jejich vzájemném střetnutí s Hajdukem Split totiž vstřelil Vukušič až v páté minutě nastavení!

Preview: Hajduk Split - RSC Anderlecht

Souboj poražených nabídne druhé kolo bojů ve skupině G. Oba celky naposledy nestačily svým soupeřům a to shodně 1:3. Zatímco Hajduk se na půdě AEK Atény alespoň šedesát pět minut držel, Anderlecht v prvním střetnutí doma se Zenitem Petrohrad totálně propadl. A kouč Herman van Holsbeeck varuje, že další porážka by mohla jeho mužstvu srazit vaz.