AS Saint-Étienne Francie - AS Saint-Étienne - Zprávy

St. Étienne se na Nice doma daří. Vyhraje i počtvrté v řadě?

Dobrý start, horší následný průběh. Asi tak by se daly zhodnotit výkony St. Étienne a Nice, které se ve středu tabulky nacházejí hned vedle sebe. Především domácí by se potřebovali znovu nabudit, protože před reprezentační přestávkou dvakrát prohráli. Na aktuálního soupeře se jim přitom před vlastními fanoušky daří, od roku 2017 ho porazili hned třikrát za sebou.

Lens vyhrálo počtvrté v sezóně, doma si poradilo se St. Étienne

Fotbalisté Lens patří k velmi příjemným překvapením úvodních kol nového ročníku Ligue 1. Na své konto si připsali celkově svou čtvrtou výhru a rázem se vyhoupli jakožto nováček nejvyšší soutěže na přední místa v tabulce. Nutno ovšem říci, že v souboji se St. Étienne jim výrazně pomohl nedisciplinovaný soupeř, který dohrával zápas o devíti mužích v poli.

Podaří se Lens skolit i Les Verts?

V sobotu vpodvečer se na stadionu v Amiens utkají azylant RC Lens a Saint-Étienne. Nováček soutěže vstoupil do sezony nad očekávání dobře a "doma" si na nebezpečné ASSE věří. I Les Verts vstoupili do nového ročníku dobře, naposledy však museli skousnout hodně hořkou porážku 0:3 od Stade Rennes.

Boj o Fofanu vyhrál Leicester, mladý obránce se mu upsal na pět sezon

Wesley Fofana na sebe hodně výrazně upozornil výkony v dresu Saint-Étienne a to nezůstalo bez pozornosti zahraničních klubů. O talentovaného francouzského stopera se strhla menší přetahovaná v anglické lize a jako poražený z ní vyšel West Ham United, fotbalista dnes přestoupil do Leicesteru...

Rennes vyhrálo počtvrté v řadě, St. Étienne skolilo třemi góly

Po čtyřech odehraných kolech se nacházely St. Étienne a Rennes na prvních dvou místech tabulky, vzájemný zápas sliboval jakousi vyrovnanou podívanou, nicméně tu nakonec s poměrně velkým přehledem zvládl bretaňský celek. V první půli si rozhodující gól připsal na své konto Nayef Aguerd, po přestávce se pak trefili Serhou Guirassy a Adrien Hunou.

Souboj prvního s druhým! St. Étienne doma vyzve Rennes

Že budou St. Étienne a Rennes bojovat o čelní pozice, s takovou skutečností se dle papírových předpokladů spíše počítalo. Že však budou oba celky na vůbec těch nejpřednějších místech a že v rámci pátého kola půjde o ostře sledovaný zápas prvního s druhým, to je poměrně slušné překvapení. Kdo vyhraje, zůstane po tomto vzájemném klání na samotném vrcholu tabulky.

Saint-Étienne ztratilo první body, v Nantes remizovalo 2:2

Saint-Étienne ztratilo první body a může ho to mrzet, protože na hřišti Nantes vedlo o dva góly a ještě pět minut před koncem drželo vedení. Domácí se však nevzdali a bojovným výkonem v závěru si vyrovnání zasloužili. Saint-Étienne sice ztratilo, ale v čele Ligue 1 je i nadále.

St. Étienne vyhrálo i v Marseille a dostalo se do čela tabulky

Marseille nenavázala na nedávné vítězství v Le Classique na půdě PSG a před vlastními fanoušky v dohrávaném zápase prvního kola podlehla St. Étienne, které se najednou vyhouplo do samého čela tabulky. Hosté jakožto jediný celek Ligue 1 zůstávají bodově stoprocentní, po dvou domácích výhrách nad Lorientem a Štrasburkem skolili taktéž francouzského giganta.

Vedoucí Saint-Étienne zavítá do Nantes

V čele Ligue 1 je po třech kolech Saint-Étienne a nutno podotknout, že naprosto zaslouženě. Les Verts pod vedením Clauda Puela ještě neztratili ani bod, přičemž naposledy dokázali vyloupit slavný Stade Vélodrome. Ve 4. kole je čeká další náročný výjezd, tentokrát do Nantes.

Marseille čeká další těžký zápas, na jihu Francie se představí Saint-Étienne

Ve čtvrtek večer na sebe narazí dva dosud stoprocentní týmy - Olympique Marseille a Saint-Étienne. Výrazně navrch má v těchto soubojích Marseille, ta dokonce s Les Verts přes sedm let neprohrála. Hosté jsou ale v dobré formě, podrží si jí i při prvním venkovním výjezdu?

Saint-Étienne udeřilo po přestávce, Strasbourg odjíždí s prázdnou

Až druhý poločas byl v Saint-Étienne gólový. Domácí Les Verts otevřeli střelecký účet v 57. minutě pokutovým kopem Denise Bouangy a osm minut před koncem pečetil výsledek Mahdi Camara. Zatímco Saint-Étienne se vyšvihlo do čela Ligue 1, Racing je bez bodu poslední.

Štrasburk si míní napravit reputaci. Zavítá do St. Étienne

St. Étienne vyšel úvodní zápas nové sezóny dobře, v domácím prostředí se mu podařilo přetlačit nováčka Ligue 1 z Lorientu, a rád by na svůj výkon navázalo i proti Štrasburku, který naopak neprožil dobrý start. Už příští týden navíc čeká Les Verts třaskavá dohrávka proti Marseille, a i proto by chtěli v nynějším měření sil zůstat v optimálním klidu a pohodě.

ASSE si poradilo s Lorientem

Nováček nejvyšší soutěže FC Lorient nenavázal na úspěšný vstup do sezony a na stadionu Geoffroye Guicharda padl. Domácí využili větší zkušenosti a dvěma góly Romaina Hamoumy dokráčeli ke třem bodům.

Saint-Étienne vyrukuje na Lorient

Do nové sezony vstoupí v neděli i Saint-Étienne, jehož čeká na vlastním stadionu Geoffroye Guicharda nováček z Lorientu. Hosté v prvním kole překvapili a třemi góly přejeli Strasbourg. Dokáží však výkon zopakovat i proti poslednímu finalistovi Coupe de France?