Le Havre AC Francie - Le Havre AC - Zprávy

Probuzení ofenzivy Le Havru k bodům nepomohlo. Silný finiš Štrasburku vyvrcholil v nastavení

Fotbalisté Štrasburku porazili v 15. kole Ligue 1 Le Havre 2:1. Fanoušci se dočkali úvodní branky již v prvním dějství, kdy se trefil hrotový útočník Emanuel Emegha. Hosté se následně dokázali prosadit teprve ve druhém soutěžním utkání z posledních devíti, když zaznamenal přesný zásah odchovanec klubu z Alsaska Yoann Salmier. Z poslední akce utkání se však nakonec radovali hráči Racingu, jejichž čekání na tříbodový zisk trvající od 24. září ukončil obránce Abakar Sylla.

Strasbourg chce proti Le Havru ukončit sérii bez výhry

Ne, že by svěřenci Patricka Vieiry nesbírali body, protože to by jim patřila nižší než čtrnáctá příčka, avšak ta barážová zůstává nebezpečně blízko. Ani Les Ciel et marine k ní nemají daleko, nicméně jejich herní projev působí o poznání svěžejším dojem.

Le Havre se zalekl dlouhé přesilovky. Mbappé dotlačil PSG k vítězství i bez Donnarummy

Fotbalisté PSG si poradili ve 14. kole Ligue 1 na půdě Le Havru, který porazili 2:0. Pařížané ovšem nevstoupili do utkání tou správnou nohou, když napřed z brankové čáry jeden z obránců vytahoval střelu Gautiera Llorise, načež zaplatil daň za špatnou komunikaci červenou kartou Gianluigi Donnarumma. Po tomto incidentu se ale tým z města romantiky probral a po zásluze se ještě před přestávkou prosadil Kylian Mbappé. Ve druhé půli měli sice domácí spoustu šancí, zaskakující gólman Arnau Tenas si ovšem hlasitě řekl o více herního času.

Le Havre a PSG se střetnou poprvé po čtrnácti letech

Karty jsou letos rozdány jasně, ačkoli domácí už dokázali v uplynulých třinácti kolech překvapit. PSG v tom spíše negativním slova smyslu sice také, nicméně pořád platí, že v této sezoně nenajdeme v Ligue 1 klub, který by měl lepší venkovní bilanci.

Le Havre se Kanárky přeskočit nenechal. Nováček dosáhl v Nantes tradiční bezgólové remízy

Nantes remizovalo ve 13. kole francouzské Ligue 1 na domácím trávníku s Le Havrem 0:0. Kanárci si vedli od úvodního hvizdu lépe, za 90 minut hry se jim však navzdory dlouhé přesilovce podařilo docílit pouze gólu z ofsajdového postavení. Nováček soutěže tak dovedl už čtvrtý z posledních pěti duelů k bezbrankové remíze. Celkově se mu to povedlo už popáté v ročníku, díky čemuž zůstal v tabulce o bod před žlutozelenými.

Nebojácný Le Havre chce uspět v Nantes

Ligový nováček se zatím prezentuje povedenými výkony, v jejichž rámci zatím dokázal obrat o body Monaco či Lens. Naopak na Les Canaris padla v závěru října deka, jakou se dosud nepodařilo setřást.

Sympaticky hrající Le Havre udržel Knížata na uzdě. Grandsir závěr s Monakem neopanoval

Le Havre uhrál ve 12. kole Ligue 1 proti favorizovanému Monaku cenný bod za remízu 0:0. Domácí kousali favorita a pokud by měli více štěstí, mohli slavit i vítězství. Blízko k otevření skóre byl Nabil Alioui, jehož ránu s gólovými parametry na poslední chvíli vychýlila obrana soupeře. Hlavním smolařem se však nakonec stal Samuel Grandsir, jenž v posledních vteřinách zahodil pokutový kop. Nováček přesto kvalitním výkonem navázal na výhru z minulého ligového kola, bodoval již počtvrté v řadě a v tabulce se zařadil už na šestou příčku.

Slušně se prezentující Le Havre uvítá doma ambiciózní Monaco

Monaco v loňské sezóně prožilo velké zklamání, nedokázalo se totiž probojovat na příčky, jež by ho posunuly do pohárové Evropy. Letos každopádně jasně naznačuje, že sjednat nápravu v tomto ohledu je pro něj jasnou prioritou. Po jedenácti odehraných kolech okupovalo solidní třetí pozici a určitě o ni nemíní přijít před reprezentační pauzou na půdě nováčka z Le Havru.

Bayo dotáhl Le Havre k první venkovní výhře. Dallingovo vykoupení k bodu nevedlo

Hráči Le Havre zvítězili v 11. kole Ligue 1 na hřišti Toulouse 2:1. Na sklonku prvního dějství nejprve znepokojil domácí publikum neproměněnou penaltou Thijs Dallinga, jenž ovšem své zaváhání po změně stran napravil a poslal svůj tým do vedení. Střelecky utrápení hosté ukončili čtyřzápasové čekání na přesný zásah v 78. minutě, kdy vyrovnal Mohamed Bayo. Stejný hráč navíc v nastaveném čase vstřelil další gól a zařídil celku z Normandie první vítězství na hřišti soupeře v rámci aktuálního ročníku.

Jak Toulouse, tak Le Havre budou chtít ukončit sérii bez vítězství

Vzájemný duel těchto dvou celků neviděla Ligue 1 od ledna roku 2009. Tehdy se o jedinou branku utkání postaral Étienne Didot, jenž deset roků poté ukončil kariéru. V současnosti zvládly oba celky nastřádat za deset kol jedenáct bodů, takže počty jsou jednoduché.

Méty v duelu nováčků ukončily bodový půst. Le Havru vychytal remízu skvělý brankář Desmas

Le Havre remizoval v rámci 10. kola Ligue 1 na hřišti Mét 0:0, a protáhl tak neporazitelnost ve vzájemných střetnutích již na sedm utkání. Aktivnější byli jasně domácí střelci, včetně bývalého hráče Sparty Praha Benjamina Tetteha, kteří však byli deptáni gólmanem Arthurem Desmasem, jenž předvedl v první půli hned několik výborných zákroků a zařídil bezbrankový výsledek zápasu. Les Grenats se tak alespoň dočkali prvního bodového zisku od půlky září.

Méty versus Le Havre: Nováčci z Ligue 1 v posledních týdnech poněkud tápou

Čtyři porážky za sebou mají na kontě aktuálně Méty, které tak okupují barážovou šestnáctou pozici, a v duelu dvou nováčků s Le Havrem samozřejmě budou cílit na přerušení téhle špatné série. Ani hosté každopádně v posledních týdnech nevykázali slušné výsledky, z předchozích tří kol vydolovali pouze bod, a především by pak velmi rádi rozšířili své slabší konto výher.

V duelu excelujících brankářů si nejlepší zákrok připsal obránce. Le Havre remizovalo s Lens

Fotbalisté Lens hráli v devátém kole Ligue 1 nerozhodně 0:0 v Le Havre. Nejzajímavější moment atraktivní podívané, kterou ozdobila řada výborných brankářských zákroků, přišel v 71. minutě. Do odkryté sítě zakončujícímu Mohamedu Bayovi zamezil ve skórování fantastickým skluzem hostující obránce Massadio Haïdara. Klub z Normandie sice potřetí v řadě nevstřelil gól, tentokrát ovšem dokázal po dvou ztrátách konečně bodovat.

Lens se pokusí navázat na formu před reprezentační pauzou, venku narazí na Le Havre

Lens si procházelo od začátku sezóny poměrně nepříjemnou výsledkovou krizí. Teď už se ale zdá, že je na těch vlnách, na kterých loni proplouvalo v Ligue 1 až k pozici vicemistra. Pořád ovšem nesmí sjíždět do jiných vod, musí se držet na těch silných, aby napravilo to, co několik týdnů zpátky popackalo. Po reprezentační přestávce se v pátek představí na půdě Le Havru.

Aubameyang po letech gólově pozdravil Francii. Marseille přerušila více než měsíční zmar

Hráči Marseille porazili v osmém kole Ligue 1 Le Havre 3:0 a po šesti soutěžních zápasech bez výhry oslavili tříbodový zisk. Významný podíl na úspěchu Olympioniků měl 34letý útočník Pierre-Emerick Aubameyang, který se prosadil ve francouzské nejvyšší lize poprvé od dubna roku 2013, kdy před přestupem do Dortmundu řádil v dresu St. Étienne. Hostům ve stahování dvougólového manka rozhodně nepomohl Rassoul Ndiaye, jenž po dvou zbytečných faulech opustil hřiště ještě před přestávkou.