Lille OSC Francie - Lille OSC - Zprávy

Lille svým výkonem nepřesvědčilo, slovinskou Lublaň však přehrálo o dvě branky

Skupinová fáze letošního ročníku Konferenční ligy netradičně vypukla už ve středu a úvodní duel měl jasného favorita, který nakonec získal důležité tři body. Lille je ve skupině A, v konkurenci Slovanu, Klaksvíku a právě Olimpie, pasováno do role jasného adepta na jediné přímé postupové místo do osmifinále, nicméně úvodní duel mu po herní stránce úplně nevyšel a nakonec mohlo být rádo, že ve 43. minutě proměnilo pokutový kop.

Duel v Lille bude mít jasného favorita

Loni pátý celek francouzské Ligue 1 z Lille hostí v úvodním klání základní skupiny Konferenční ligy slovinského mistra Lublaň. Konkurovat oběma budou ještě slovenský Slovan Bratislava a Klaksvik z Faerských ostrovů.

Gólovou přehlídku obránců završil útočník Salah. Rennes s vypětím všech sil zůstalo neporaženo

Hráči Lille remizovali v pátém kole Ligue 1 na půdě Rennes 2:2. Úvodním střelcem hostujícího týmu se stal teprve 17letý stoper Leny Yoro, který si svůj gólový účet mezi francouzskou smetánkou otevřel efektní ranou v voleje. Ofenzivní choutky obranné řady Dog podtrhnul po změně stran Bafodé Diakité. Tým z Bretaně se však s premiérovou prohrou v ročníku nehodlal smířit a po brance Ibrahima Salaha ze samotného závěru přece jen dokončil povedený comeback, díky němuž remizoval již počtvrté v řadě.

Lille ovládlo souboj týmů se stejnou formou, hubenou výhru trefil Yazici

Montpellier ve čtvrtém kole Ligue 1 nezvládl výjezd na sever Francie, když na půdě Lille prohrál 0:1. Před začátkem kola se oba celky nacházely v naprosto stejné situaci, jelikož jim u počtu výher, remíz a proher svítila v tabulce u každé z položek jednička. Bleskurychlá trefa Yusufa Yaziciho zaručila Les Dogues plný bodový zisk a prodloužila šňůru neporazitelnosti na domácí půdě proti francouzskému mistrovi z ročníku 2011/2012 již na úctyhodných 12 utkání.

Lille bude chtít proti Montpellieru odčinit porážku s Lorientem

Svěřenci odjeli z Bretaně s nedobrým výsledkem 1:4, s čímž se opravdu nepočítalo. Také MHSC mají, co napravovat, protože jejich domácí prohra s Remeší byla jen o jednu branku mírnější.

Baleba opouští Lille, Brighton vykoupil teenagera za 27 miliónů eur

Teprve loni se Carlos Baleba napevno usadil do áčkového výběru Lille. Postupně začal sbírat herní minuty častěji a častěji, celkově sehrál v dresu LOSC na ligové scéně 19 utkání, z toho 5 v základní sestavě. A jeho rostoucích výkonů si natolik všiml Brighton, že se nebál na stůl položit 27 miliónů eur. Devatenáctiletý rodák z Kamerunu podepsal smlouvu do roku 2028.

Lorient na startu sezony překvapuje. Lille odsoudila k debaklu dvouminutovka hrůzy

Fotbalisté Lorientu porazili ve třetím kole Ligue 1 na domácím hřišti Lille 4:1 a jeden z předních týmů posledních let zdolali před svými fanoušky již ve třech duelech po sobě. První letošní prohra Les Dogues se začala rodit již v úvodní desetiminutovce, kdy dvě hrubky v jejich rozehrávce využili postupně Laurent Abergel a necelých 60 vteřin po něm také Julien Ponceau. Po změně stran sice dokázal výsledek korigovat Jonathan David, vyrovnání už ovšem defenziva Les Merlus nepovolila, hosté naopak ještě dvakrát inkasovali.

Lorient bude chtít Lille oplatit dubnovou porážku

Les Merlus v minulém ročníku nasbírali celkem o 12 bodů méně, než soupeř ze severu Francie. V posledních pěti vzájemných duelech se však ve vítězství pravidelně střídali, což znamená, že teď by opět měla být řada na nich.

Lille se v nové sezoně stále hledá. Výhru nad Kanárky trefil jejich tradiční lovec David

Fotbalisté Lille zvítězili ve druhém kole Ligue 1 před vlastními fanoušky nad Nantes 2:0 a poprvé v sezoně se mohli radovat ze zisku tří bodů. Dlouho to ale pro fanoušky pátého týmu uplynulého ročníku francouzské nejvyšší soutěže nebyla příliš radostná podívaná, neboť navzdory vyvíjenému tlaku se na úvodní gól skutečně nadřeli. Vysvobození přišlo až v 66. minutě a postaral se o něj obvyklý střelec Jonathan David, který se proti klubu vyznávajícímu žlutozelené barvy prosadil při sedmém startu již popáté. Radost domácím nezkazil ani Alexsandro, kvůli jehož vyloučení museli dohrávat v oslabení.

Nantes se pokusí obrat o body Lille

Ani jeden z celků v prvním kole nevyhrál, takže o motivaci mají postaráno. Větší šance se určitě dávají "Dogám", protože Les Canaris na ně nedokázali vyzrát od září 2015.

Mladý kormidelník se vítězné premiéry na lavičce Nice nedočkal. Lille zachránilo bod v nastavení

Nice nedotáhlo úvodní klání Ligue 1 do vítězného konce a nakonec pouze remizovalo s Lille 1:1. Domácí měli duel skvěle rozjetý, jelikož už od 19. minuty vedli zásluhou dvou klíčových hráčů loňské sezony - Terema Moffiho, jenž asistoval u gólu Gaëtana Labordeho. "Dogy" se však nevzdaly a v posledních minutách nastaveného času srovnaly. Zachráncem jednoho bodu se stal obránce Bafodé Diakité. Nový 34letý trenér domácích Francesco Farioli si tak bude muset na první výhru ještě počkat.

Ligue 1 už jen s osmnácti týmy. Novou sezónu započne duel Nice proti Lille

Dost razantní změnu se rozhodli funkcionáři spravující dění na profesionální bázi podniknout pro nový ročník Ligue 1. Podobně jako v Bundeslize už totiž bude čítat nejvyšší soutěž pouze osmnáct týmů, takže fanoušci budou z tohoto pohledu ochuzeni. Celé dění odstartuje duelem mezi Nice a Lille, tedy těmi celky, jež by chtěly usilovat o příčky zajišťující evropské poháry.

Ve 36 letech poprvé do zahraničí: Costil bude krýt záda ještě zkušenějšímu, míří do Salerny

Benoit Costil byl po několik let neodmyslitelnou součástí Ligue 1, potažmo Ligue 2. Celkem za svou kariéru vystřídal sedm francouzských klubů, nejvíce minut si pak zapsal v Rennes a Bordeaux. Po dlouhých letech strávených v rodné Francii si teď každopádně vyzkouší, možná i na sklonku své kariéry, zahraniční angažmá. Oficiálně ho jako posilu oznámila Salernitana.

Umtiti se dohodl s Lille, zamlouvají se mu ambice nového zaměstnavatele

Samuel Umtiti si po sedmi letech znovu zahraje francouzskou nejvyšší soutěž. Devětadvacetiletý obránce se koncem června dohodl na rozvázání kontraktu v Barceloně a jako volný hráč se včera upsal Lille. Motivace a nadšení do nového angažmá mu rozhodně nechybí.