OGC Nice Francie - OGC Nice - Zprávy

Nice prožilo na půdě nováčka nevídaný zkrat. Le Havre zasypal nejlepší obranu ligy třemi góly

Hráči Nice překvapivě podlehli v 16. kole Ligue 1 domácímu Le Havru 1:3. Duel nejlepší defenzivy s druhou nejhorší ofenzivou se vyvíjel naprosto opačně, než se dalo předpokládat. Už v páté minutě totiž otevřel skóre Emmanuel Sabbi, jenž na svou premiérovou trefu ve francouzské nejvyšší soutěži navázal o půlhodiny později fantastickou dělovkou. Orli tak teprve podruhé v sezoně inkasovali v jednom utkání dvě nebo více branek. Poprvé to bylo při výhře nad PSG, kterému ovšem nyní dali šanci odskočit na náskok sedmi bodů v čele tabulky.

Nice se může přiblížit vedoucímu PSG na rozdíl bodu, musí vyhrát na půdě Le Havru

Čtyři body dělí Nice od vedoucího PSG. A jestli se míní ještě do konce kalendářního roku porvat o titul podzimního mistra, musí dobře zvládnout poslední dva zápasy, včetně toho nynějšího na půdě Le Havru. Nováček francouzské nejvyšší soutěže zatím může hodnotit své působení pozitivně, určitě by však velmi rád napravil předešlá dvě nepovedená vystoupení.

Nice se ke sběru čistých kont nevrátilo, přesto slavilo. V bitvě nejmladších trenérů se radoval Farioli

Manko Nice na vedoucí PSG zůstalo i po 15. kole Ligue 1 čtyřbodové, protože Orli porazili na vlastním hřišti Reims 2:1. Domácí dlouho předváděli tradičně fantastickou defenzivní práci, když od souboje z Parku princů z poloviny září obdrželi jediný gól, a to v minulém zápase proti Nantes. Defenzivní taktika 34letého Francesca Farioliho nakonec nevedla k čistému kontu ani tentokrát, jelikož svěřence o tři roky mladšího Willa Stilla vrátil v 78. minutě do hry Yunis Abdelhamid. Krátce po něm ovšem strhl vítězství na stranu favorita Jérémie Boga.

Nice se chce vrátit na druhou příčku, doma uvítá vždy urputnou Remeš

Když se bojuje o čelo tabulky, umí být jakékoli zaváhání, byť jen jedno jediné, opravdu velmi nekompromisní. Nice kvůli porážce na půdě Nantes aktuálně přišlo o druhou pozici v tabulce, poněvadž Monaco v sobotu dokázalo vyhrát v Rennes. Domácí se každopádně můžou vrátit na své místo zpátky. Do cesty se mu nyní postaví rovněž o přední příčky usilující Remeš.

Zbytky obranného valu z dob Západořímské říše zastavily Nice. První prohru Orlů obstaral Mollet

Fotbalisté Nantes překvapivě vyhráli ve 14. kole Ligue 1 nad dosud neporaženým Nice 1:0. Tým s nejvíce čistými konty kapituloval ještě v prvním dějství, kdy se míč odrazil přímo k Florentu Molletovi, jenž střelou z bezprostřední blízkosti pod břevno nedal brankáři sebemenší šanci. Na druhé straně zůstal výborně chytající Alban Lafont nepřekonán, a celek z města, kolem kterého byla během nadvlády Západořímské říše vybudována obranná zeď, z níž zůstaly jen pozůstatky, tak po čtyřech zápasech bez výhry bral tři body.

Najdou v Nantes stabilitu pod Gourvennecem? Nový kouč prožije premiéru proti Nice

Nantes vlastně neprožívalo úplně špatný ročník. Od startu nového období získalo solidních patnáct bodů a po neúplných třinácti kolech se nacházelo ve středu tabulky. Nutno nicméně podotknout, že žádný zásadní náskok na sestupové pásmo si Kanárci neutvořili. I proto došlo na změnu trenéra krátce před nynějším zápasem s Nice, které začíná být více a více při chuti.

Pevná obrana přispěla Nice k návratu na druhou příčku, Toulouse doplatilo na mizernou mušku

Fotbalisté Nice porazili ve 13. kole Ligue 1 hosty z Toulouse 1:0, potvrdili pozici celku s nejlepší defenzivou napříč nejlepšími pěti evropskými soutěžemi a s jednobodovou ztrátou nadále dýchají na záda vedoucímu PSG. Po vyrovnané první půli rozhodl o vítězi v 54. minutě Terem Moffi, který se ocitl na konci perfektní rychlé akce Orlů. Les Violets sice svého soupeře výrazně přestříleli, jejich pokusy ale na branku mířily jen zřídkakdy.

Nice bude hájit svou neporazitelnost proti nevalně se prezentujícímu Toulouse

PSG v pátečním šlágru s Monacem po výsledkové stránce nezaváhalo, takže Nice se do čela Ligue 1 neprokouše, i kdyby ve svém nedělním klání nad Toulouse uzmulo tři body. Domácí by si ale na každý pád alespoň chtěli udržet svou neporazitelnost, již vykazují už jako jediní z celého uskupení francouzské nejvyšší soutěže. Ovšem i kdyby se jim to nepovedlo, druhou příčku jistě neopustí.

Obdivuhodná Girona: Sestra Citizens válcuje Španělsko. Kdo další udivuje Evropu?

Girona, město na severu Katalánska zhruba 60 km od Barcelony, proslula coby oblíbený cíl turistů či jako místo, kde se natáčel populární seriál Hra o trůny. Pozornosti zapříčiněné výkony tamního fotbalového klubu se jí však dlouhodobě nedostávalo. Letos je to jiné.

Precizní defenzivě Nice scházela podpora útoku. Montpellieru zkřížila cestu za výhrou tyč

Montpellier si připsal v předehrávce 12. kola Ligue 1 cennou remízu s Nice 0:0. Hosté zahajovali utkání v roli týmu, který neinkasoval již takřka 600 minut hry. Tuto bilanci se Orlům povedlo prodloužit i kvůli tomu, že domácí Akor Adams v největší příležitosti zápasu napálil jen tyč. Svěřenci Francesca Farioliho však sami skórovat nedokázali, a tak se jejich náskok před druhým PSG navýšil jen na dva body.

Pojistí si Nice první místo? V páteční předehrávce zavítá do Montpellieru

Jedenáct kol, žádná porážka, první místo. Nice si v podstatě takový start do sezóny ani samo nepředstavovalo, v pátek přitom může své vedení v tabulce pojistit. Do cesty se mu postaví Montpellier, který se nachází jen těsně nad barážovou příčkou a potřeboval by se přece dostat pořadím trochu nahoru. Z loňska každopádně nemá MHSC na svého soka dobré vzpomínky.

Výkony Nice připomínají kolovrátek. Rennes na Azurovém pobřeží položil gól do šatny

Rennes nestačilo v 11. kole Ligue 1 na dosavadní překvapení ročníku z Nice, se kterým padlo 0:2. Domácí celek se vrátil do čela soutěže díky zásahu Jérémieho Bogy ze závěru prvního poločasu. Orlům málem v pátém z posledních šesti střetnutí stačil na tříbodový zisk jediný zásah, tuto pozoruhodnou bilanci však nakonec překazil vlastním gólem Steve Mandanda. V táboře hostů tak zavládl smutek, protože je porážka odsoudila k propadu na nelichotivou 11. příčku.

Nice se po těsné výhře vyšvihlo do čela. Clermontu nepomohla ani zahozená penalta

Fotbalisté Nice v 10. kole Ligue 1 nakonec vyzráli na obranu domácího Clermontu a zvítězili 1:0. Hosté celý zápas jednoznačně dominovali, avšak poctivý obranný blok Les Lanciers dlouho gól nepřipustil. V prvním poločase navíc zklamal Gaëtan Laborde, který neproměnil pokutový kop. Odpor domácích tak zlomil až v 74. minutě Hicham Boudaoui. Orli se tříbodovým ziskem vyhoupli do čela soutěže a jako jediní si stále drží neporazitelnost.

Nice stále neporaženo. Zaskočí favorita předposlední Clermont?

Nice má od začátku sezóny opravdu moc dobrou formu. I nadále platí, že jako jediný celek z Ligue 1 ještě neutrpěl žádnou porážku. A svou sérii neporazitelnosti se bude snažit zakulatit na číslo deset na půdě Clermontu. Ten se nachází na opačném pólu tabulky, na druhou stranu bude vstupovat do tohoto měření sil jistě notně povzbuzený o poslední venkovní skalp Lyonu.

Bitvu o jih Francie svázala nervozita. Nice si vytáhlo vítěznou kartu díky nadějnému žolíkovi

Fotbalisté Nice vyhráli v devátém kole Ligue 1 před vlastními fanoušky nad Marseille 1:0 a zůstávají nadále v nejvyšší francouzské soutěži neporaženi. Ani jeden z týmů nezískal v průběhu utkání optickou převahu, v 80. minutě si však hosté nepohlídali střídajícího Evanna Guessanda, který rozhodl. V čase jeho gólu již Olympionici dohrávali v oslabení, když byl krátce před inkasovanou brankou vyloučen po dvou slepených žlutých kartách Leonardo Balerdi. Orli ve zbytku duelu vedení udrželi a i díky čtvrtému čistému kontu v řadě poskočili zpět na první příčku tabulky.