Stade Brestois Francie - Stade Brestois - Zprávy

Boj na Bretaňském poloostrově: Nantes uvítá v derby lokálního rivala z Brestu

Brest prožil jakousi menší výsledkovou krizi na přelomu října a listopadu, od té doby se ale dostal znovu do slušné pohody, kterou bude chtít potvrdit také v bitvě o Bretaňský poloostrov na půdě Nantes. Pakliže můžeme v Ligue 1 ukázat na někoho, kdo zásadně překvapuje, jsou to právě Piráti. A Nantes proti nim nečeká v derby bezpochyby vůbec jednoduchá pořízená.

Bizotovy zákroky udržely Brest při životě. V Métách jej vítězným gólem doplnil Le Douaron

Fotbalisté Brestu odčinili ztrátu se Štrasburkem, když v 15. kole Ligue 1 porazili Méty na jejich půdě 1:0. Vyrovnané utkání s minimem vyložených příležitostí nakonec rozhodl v 75. minutě Jérémy Le Douaron, jenž se prosadil podruhé v řadě. Les Pirates se tak i díky zaváhání Lens posunuli zpět mezi pět nejlepších celků soutěže. Domácí naopak podruhé v řadě padli bez vstřelené branky, k čemuž přispěl velkou měrou i skvělý Marco Bizot.

Brest chce proti Metám prodloužit sérii neporazitelnosti

Les Pirates se sice během podzimu nevyvarovali zbytečným bodovým ztrátám, nicméně pořád mají sezonu výborně rozehranou. A Les Grenats za nimi coby ligový nováček o mnoho nezaostávají.

Brest přidělal Vieirovi další vrásky na čele. Štrasburk znovu nevyhrál a prodloužil své čekání

Fotbalisté Štrasburku v dohrávce 12. kola Ligue 1 prohloubili své výsledkové trápení, když na hřišti Brestu remizovali 1:1. O úvodní trefu se na konci první půle postaral domácí útočník Jérémy Le Douaron, jenž se do celku z regionu Bretaň dostal před třemi roky z klubu působícího až ve čtvrté nejvyšší francouzské soutěži. V 80. minutě však srovnal nizozemský mladík Emanuel Emegha. Navzdory jeho úspěchu hosté nedokázali najít recept na výhru již v osmém ligovém klání po sobě a s legendárním Patrickem Vieirou na lavičce se nachází jen dva body od sestupového pásma.

Brest může v dohrávce poskočit na pátou příčku, potřebuje doma skolit malátný Štrasburk

Francie se v tomto týdnu, kdy mají všechny kluby figurující v pohárové Evropě volno od svých povinností, rozhodla dohnat vlastní resty. A po středečním Choc des Olympiques ještě zbývá zjistit v Ligue 1 výsledek mezi Brestem a Štrasburkem. Zápas zhatila v listopadu silná bouře Ciarán, která zhruba před měsícem plenila nejenom území Bretaňského poloostrova.

Brest okusil vítězný pocit také na svém hřišti. Clermont venku po delší době nebodoval

Hráči Brestu potvrdili návrat na vítěznou vlnu z minulého víkendu a ve 14. kole Ligue 1 před zraky vlastních fanoušků porazili Clermont 3:0. Na první domácí triumf v nejvyšší soutěži od konce září zadělal tým z Bretaně ještě v první půli, kdy se postupně prosadili Romain Del Castillo, jenž proměnil nařízenou penaltu, a Mathias Pereira Lage. Autor prvního gólu navíc po změně stran přidal definitivní pojistku. O poznání veselejší sérii ukončili Les Lanciers, pro něž šlo o první venkovní duel po více než dvou měsících, ve kterém nezískali ani bod.

Brest narazí na Clermont, oba týmy naposledy bodovaly v Montpellieru

Brest vstoupil do sezóny moc povedeným způsobem, v posledních týdnech ale přece prožíval výsledkový propad. Až před týdnem se mu podařilo utnout svou sérii pěti klání bez vítězství a tři porážky v řadě, to když naplno uspěl na půdě Montpellieru. Samozřejmě že navázat na předchozí zdárný výkon hodlá proti Clermontu, obzvláště když se jeho soupeři obecně nedaří.

Brest přerušil výsledkovou mizérii. Opomenutý střelec tentokrát Montpellier z potíží nevytáhl

Fotbalisté Brestu zvítězili ve 13. kole Ligue 1 na hřišti Montpellieru 3:1, a ukončili tak nelichotivou sérii pěti zápasů bez triumfu. K úspěchu je nečekaně nasměroval hráč domácího celku, neboť si ve 20. minutě vstřelil vlastní gól Maxime Estéve. La Paillade se sice brzy po změně stran podařilo vyrovnat, zhruba po hodině hry ovšem výhru hostů trefil střídající Mathias Pereira Lage. Tentokrát svému týmu nepomohl ani jinak ve výborné formě hrající útočník Akor Adams, jenž byl vcelku překvapivě vynechán z poslední nominace nigerijského národního mužstva.

Do třetice všeho dobrého? MHSC věří, že znovu přejede Brest

Montpellier vyzve v souboji týmů, které aktuálně v tabulce dělí pouhé tři body, Brest. S tím, že mírně zaostává ten, který hraje domácí zápasy na Stade de la Mosson. Les Pirates by však rádi ukončili pětizápasovou sérii bez výhry.

Videorozhodčí neměl pro Brest pochopení. Monako výhrou hodilo rukavici do nedalekého Nice

Monaco porazilo v 11. kole Ligue 1 na domácím hřišti Brest 2:0, když vítěznou branku vstřelil už v 16. minutě Denis Zakaria. Hosty v průběhu utkání sužovala velká dávka smůly, jelikož jim po intervencích videorozhodčího nebyly uznány dvě branky, a tak po povedeném úvodu sezony prohráli již třetí klání v řadě. Knížecí klub porazil Piráty na vlastním stadionu popáté za sebou a minimálně do večera se posunul na druhé místo v tabulce před Nice.

PSG se v přestřelce s Brestem protrápilo k vítězství. Mbappé završil úctyhodnou metu gólů

Fotbalisté PSG navázali na dobrou formu i v Brestu, kde v 10. kole Ligue 1 zvítězili 3:2, čímž protáhli sérii výher na čtyři klání po sobě. Skóre zápasu otevřel již v 16. minutě teprve 17letý Warren Zaïre-Emery, jenž po skvělém výkonu proti AC Milán zaznamenal svou první branku v letošním ligovém ročníku. Pozadu tentokrát nezůstal ani Kylian Mbappé, který nakonec dvěma góly rozhodl o výhře svého celku, přičemž svou první trefou dosáhl v pouhých 24 letech na metu 250 nastřílených branek na klubové úrovni.

Když mladík zastíní hvězdy, Zaïre-Emery stále září. PSG pocestuje na půdu Brestu

Brest možná v posledních týdnech jaksi polevil, opustil tak úplně ty nejpřednější příčky, stále však platí, že prožívá moc povedenou sezónu. Už nejednoho favorita přitom dokázal zaskočit a pokračovat v nastoleném trendu by chtěl také proti PSG. To ovšem pocestuje na Bretaňský poloostrov notně povzbuzené o minulý sukces z Ligy mistrů, v níž hladce porazilo AC Milán.

Jazýčkem na vahách byl v Lille Yazici. Úsporný režim Brestu tentokrát úspěch nepřinesl

Lille porazilo v devátém kole Ligue 1 Brest 1:0. Dogy otevřely skóre už v šesté minutě díky trefě Yusufa Yaziciho, a ačkoliv hosté měli na odpověď téměř celý zápas, k vyrovnání se nepropracovali. Domácí tak soupeře z Bretaně, který čekal na přemožitele téměř dva měsíce, přeskočili v tabulce a posunuli se na slušnou pátou příčku.

Brest chce proti Lille prodloužit sérii neporazitelnosti

Les Pirates v předchozích pěti kláních ani jednou neprohráli, takže se v tabulce nadále drží na předních pozicích. LOSC sice stále pracuje na ustálení formy, leč i tak se v případě výhry na družinu Erica Roye bodově dotáhnou.

Toulouse v závěru přišlo o těsný náskok. Diváky Brestu naladil na správnou notu Satriano

Hráči Toulouse remizovali v osmém kole Ligue 1 na hřišti Brestu 1:1. Vyrovnaný duel, který mnoho fotbalové krásy nepřinesl, gólově otevřel v první půlhodině Frank Magri. Diváci domácího celku už se pomalu smiřovali s prohrou, v samotném závěru ovšem udeřil střídající Martín Satriano. Les Pirates tak na poslední chvíli odvrátili druhou porážku v ročníku a nadále se drží mezi nejlepšími.