Stade Brestois Francie - Stade Brestois - Zprávy

Urve Štrasburk první výhru v nové sezóně na půdě Brestu?

Brest i Štrasburk se po pěti odehraných kolech nacházely na rozhodně nechtěných pozicích. A vymanit se ze sestupového pásma pro ně bude ve vzájemném klání jasnou prioritou. Jelikož si minimálně po stránce bodového zisku počínaly doposud dost podobně, očekává se v podstatě vyrovnané poměřování i přímo na hrací ploše. Favorita duelu byste hledali opravdu jen stěží.

Rennes v závěru strhlo výhru na svojí stranu

Dlouho to vypadalo na dělbu bodů, ale v závěru to striktně odmítli Martin Terrrier a Désiré Doué. Jejich branky v 89. a 91. minutě znamenaly konečné vítězství Stade Rennes nad Brestem 3:1. Roazhon Park se tak dočkal druhého vítězství v sezoně a domácí poskočili na šestou příčku.

V Brestu brali po výprasku prášky na bolest. Hosté nyní podstoupí derby v Rennes

Rennes si představovalo rozhodně zářnější start do této sezóny. Ze čtyř utkání už dvakrát prohrálo, naposledy na půdě rozjetého Lens, takže bretaňské derby proti Brestu představuje ideální šanci, jak svůj nedávný výkon odčinit. Jednu regionální bitvu už před vlastními fandy nezvládlo, hned na začátku proti Lorientu, další podobnou blamáž tak nemá na pořadu dne.

Zápas v Brestu Montpellieru vyšel na výbornou, nebohému soupeři nasázel sedm branek

Ani jeden z klubů nevstoupil do aktuálního ročníku nejlépe. Ale Piráti určitě neměli důvod si nevěřit, neboť v předchozích dvou duelech bodovali. Jenže když prohráváte po dvanácti minutách o tři góly, veškerá taktická příprava vezme za své.

Der Zakarian versus Dall’Oglio aneb jejich boj s bývalými kluby: Brest narazí na Montpellier

Domácí lodivod Michel Der Zakarian zná Montpellier tuze dobře. Několik let tam působil na pozici hráčské i trenérské, už druhým rokem již však figuruje jako šéf lavičky v Brestu. Loni se proti svému bývalému zaměstnavateli postavil dvakrát a na úvodní drtivou porážku pak na jaře odpověděl vítěznou odplatou. Zatím se jeho ekipě daří přece o něco lépe než La Paillade.

Oslabené Angers na Brest nestačilo

Kdyby ve 34. minutě nemusel předčasně do šatny Halid Šabanović, s velkou pravděpodobností by SCO uhrálo lepší výsledek. Takhle poprvé v sezoně prohrálo. I proto, že Jérémy Le Douaron měl svůj den.

Angers a Brest se ve vzájemném souboji pokusí urvat svou první výhru v nové sezóně

Angers ani Brest v úvodních dvou kolech tři body na svoje konto neuzmuly, cestu za prvním vítězstvím tak mohou hledat ve vzájemném souboji, který by měl vykazovat prvky vyrovnané hry. Zatím oba celky výsledkově ani po fotbalové stránce vážně nijak nepřesvědčily, rády by tedy získaly nějakou zásadní vzpruhu, aby se nakoply k lepším zítřkům do budoucích týdnů.

Marseille další gólový příděl nenachystala, z Brestu veze remízu

Zatímco proti Remeši to byla před týdnem při výhře 4:1 vcelku jednostranná záležitost, tentokrát dokázali hráči OM překonat Marca Bizota jenom jednou. Les Pirates si proto připisují první bod v sezoně.

Debut pro letní posilu Sáncheze? Marseille po skalpu Remeše zavítá do Brestu

V Marseille se evidentně rozhodli pro razantní změny v rámci letošního ročníku. Přestupový trh je pod jejím nátlakem, do kabiny aktuálně dorazil další ze zvučných noviců, a to Alexis Sánchez, který by mohl debutovat už v tomhle klání proti Brestu. Úvodní mač mimochodem vyšel OM náramně dobře, lépe si už před týdnem počínal pouze úřadující šampión z Paříže.

Florian Sotoca hattrickem sestřelil Brest

A to si ještě dovolil zahodit penaltu. Jinak jednatřicetiletý útočník zvládnul k zásahu z prvního poločasu přidat ve druhém dějství během tří minut dva slepené góly. Jenže po nich soupeř okamžitě snížil a nakonec se Haiseho parta musela strachovat o výsledek až do závěrečného hvizdu.

RC Lens vyzve na souboj soupeře z Brestu

Na stadionu Bollaert-Delelis odehrají své první utkání v nové sezoně celky RC Lens a Stade Brest. Velkého favorita duel nemá. Domácí obhajují loňské sedmé místo, zatímco Brest obsadil jedenáctou příčku a rád by pronikl do první poloviny.

Zázrak se nekonal a Girondins Bordeaux padá do nižší soutěže

Francouzská nejvyšší soutěž přichází o jednu letitou stálici. Osud Girondins Bordeaux se totiž i přes výhru 4:2 na půdě Brestu naplnil. Bylo to očekávané, neboť záchranu mohl v posledním kole zařídit už jen zázrak. Fanoušky tak mohl utěšit jen čtyřbrankový příděl, o který se svými brankami postarali Mangas, dvougólový Mara a Dilrosun.

Bordeaux pomůže k záchraně už jen zázrak, s Ligue 1 se v Brestu rozloučí

V úplně posledním kole Ligue 1 se zřejmě zpečetí osud kdysi slavného Girondins Bordeaux. Hosté mají už jen teoretickou šanci na záchranu a aby jí dosáhli musí bezpodmínečně zvítězit a doufat v souhru dalších faktorů. Brestu už o nic nepůjde, pouze se rozhodne zdali skončí na 11., nebo 12. místě.

Ben Yedder táhne Monako do Ligy mistrů. Brestu na body nestačil ani dvoubrankový náskok

Fotbalisté Brestu v zápase 37. kola Ligue 1 navzdory dvougólovému vedení nestačili na Wissama Ben Yeddera, který hattrickem vystřílel Monaku důležité vítězství 4:2. Všechny tři své branky, jimiž orámoval poločasovou přestávku, přitom dokázal vstřelit v rozmezí neuvěřitelných 10 minut. Knížecí klub tak zaznamenal již devátou ligovou výhru v řadě a vyšvihl se na druhou příčku tabulky.

Monaco si hodlá proti Brestu upevnit postavení v top trojce Ligue 1

Možná že ani sami v Monacu nečekali, že se po vyřazení z Evropské ligy nadechnou svěřenci kouče Philippeho Clementa k takové povedené sérii rezultátů. A jestliže ještě na konci března okupovali jen mdlý střed tabulky, pak po osmi výhrách v řadě jednoznačně cílí na top trojku. A byla by pro něj opravdu velká škoda, kdyby si pokazili svou reputaci zrovna proti Brestu.