Toulouse FC Francie - Toulouse FC - Zprávy

V Toulouse nebylo místo pro více než jeden bod. Záchranářský souboj vítěze nepoznal

Toulouse remizovalo na domácí půdě ve 14. kole Ligue 1 1:1 s Lorientem. První větší šanci souboje ze spodních pater tabulky si vypracovali hosté, avšak nejen v tomto případě se blýskl skvělým zákrokem obrovský talent Le Téfécé teprve 18letý Guillaume Restes. Po brance Thijse Dallingy, jenž se prosadil ve třech po sobě jdoucích ligových duelech v závěru vyrovnal Bamba Dieng, a ve městě, kde je v současnosti nedostatek prostoru k bydlení, se tak body dělily.

Toulouse se v přímém souboji o nespadnutí do pásma sestupu střetne s Lorientem

Toulouse tříští svoje síly na dvě fronty, a možná i proto je nyní loňský vítěz Coupe de France jen těsně nad pásmem sestupu. V neděli ho čeká důležité střetnutí proti Lorientu, který je v tabulce jen o místo pozadu. Tříbodový výsledek by přitom domácí nutně potřebovali, na poli francouzské nejvyšší soutěže jich získali pouhé dva, naposledy se takový konal zkraje října.

Toulouse se definitivní tečky za postupem nedočkalo. Royale Union odjel z Francie s bodem

Toulouse remizovalo v pátém kole skupiny E v rámci Evropské ligy s Royale Union SG 0:0. Při mírné prvopoločasové převaze francouzského celku byl tradičně nejvíce vidět Thijs Dallinga, jenž stihl ve skupinové fázi nastřílet tři góly. Proti Saint-Gilloise však další zásah nepřidal, poněvadž domácí ve druhé půli ani jednou nevystřelili. Nerozhodný výsledek ovšem hrál více do karet fialovým, kteří mají na rozdíl od belgického týmu lepší skóre a hratelnějšího soupeře.

Toulouse hraje doma se Saint-Gilloise o postup

Toulouse se blíží postupu, ale nevzdává ani boj o první místo. To by v konkurenci Liverpoolu bylo velkým překvapením. Toulouse se v předposledním utkání skupinové fáze utká se třetím Saint-Gilles a půjde o klíčový zápas z hlediska postupu.

Pevná obrana přispěla Nice k návratu na druhou příčku, Toulouse doplatilo na mizernou mušku

Fotbalisté Nice porazili ve 13. kole Ligue 1 hosty z Toulouse 1:0, potvrdili pozici celku s nejlepší defenzivou napříč nejlepšími pěti evropskými soutěžemi a s jednobodovou ztrátou nadále dýchají na záda vedoucímu PSG. Po vyrovnané první půli rozhodl o vítězi v 54. minutě Terem Moffi, který se ocitl na konci perfektní rychlé akce Orlů. Les Violets sice svého soupeře výrazně přestříleli, jejich pokusy ale na branku mířily jen zřídkakdy.

Nice bude hájit svou neporazitelnost proti nevalně se prezentujícímu Toulouse

PSG v pátečním šlágru s Monacem po výsledkové stránce nezaváhalo, takže Nice se do čela Ligue 1 neprokouše, i kdyby ve svém nedělním klání nad Toulouse uzmulo tři body. Domácí by si ale na každý pád alespoň chtěli udržet svou neporazitelnost, již vykazují už jako jediní z celého uskupení francouzské nejvyšší soutěže. Ovšem i kdyby se jim to nepovedlo, druhou příčku jistě neopustí.

Přemožitel Liverpoolu se do Ligue 1 vrátil cennou remízou. Vyrovnávací trefu obstaral Dallinga

Hráči Lille remizovali ve 12. kole Ligue 1 s Toulouse 1:1. Domácí přetavili svou aktivitu v první branku po půlhodině hry, kdy si na centr skvěle naběhl mladý obránce Leny Yoro. Čtvrtečním skalpem slavného Liverpoolu povzbuzení Les Violets na jeho zásah odpověděli v 65. minutě, kdy se trefil Thijs Dallinga. Talentovaný nizozemský útočník se po slabším startu sezony prosadil v pátém z posledních šesti soutěžních duelů.

Lille si chce proti Toulouse připsat šestou výhru v sezoně

Na severu Francie cítí, že svou aktuální pozici v tabulce, kdy po jedenácti kolech okupují pátou příčku, můžou ještě vylepšit. Ostatně prozatím čtrnácté TFC by se rádo také posunulo směrem vzhůru.

Toulouse se nečekaně přiblížilo postupu, krach Liverpoolu odstartovala defenzivní minela

Toulouse zvítězilo ve čtvrtém kole skupiny E Evropské ligy nad Liverpoolem 3:2. Svému soupeři tak vrátilo porážku z předchozího kola, kdy si ze severozápadu Anglie odvezlo pětigólový příděl. O vedoucí branku domácích se postaral ještě před poločasem Aron Donnum, který se trefil po velké chybě Reds. Na něj navázal po změně stran nejprve osvědčený kanonýr francouzského celku Thijs Dallinga a poté i Frank Magri, jehož trefa se nakonec ukázala jako vítězná. Le Tef se tak výrazně přiblížili postupu do vyřazovacích bojů a v tabulce se svému soupeři přiblížili na rozdíl pouhých dvou bodů.

Liverpool po "bídě" s Lutonem chce i podruhé vyzrát na francouzské Toulouse

Liverpool v posledních týdnech stabilizoval výkonnost a až do víkendového utkání s nováčkem Premier League Lutonem přehrával jednoho protivníka za druhým, teď se tak bude chtít vrátit na vítěznou vlnu ve Francii proti tápajícímu Toulouse. Reds jsou ve skupině E zatím stoprocentní a nyní se mohou výraznou měrou přiblížit k přímému postupu do osmifinále, naopak hostitelé by rádi poskočili na druhé místo.

Bayo dotáhl Le Havre k první venkovní výhře. Dallingovo vykoupení k bodu nevedlo

Hráči Le Havre zvítězili v 11. kole Ligue 1 na hřišti Toulouse 2:1. Na sklonku prvního dějství nejprve znepokojil domácí publikum neproměněnou penaltou Thijs Dallinga, jenž ovšem své zaváhání po změně stran napravil a poslal svůj tým do vedení. Střelecky utrápení hosté ukončili čtyřzápasové čekání na přesný zásah v 78. minutě, kdy vyrovnal Mohamed Bayo. Stejný hráč navíc v nastaveném čase vstřelil další gól a zařídil celku z Normandie první vítězství na hřišti soupeře v rámci aktuálního ročníku.

Jak Toulouse, tak Le Havre budou chtít ukončit sérii bez vítězství

Vzájemný duel těchto dvou celků neviděla Ligue 1 od ledna roku 2009. Tehdy se o jedinou branku utkání postaral Étienne Didot, jenž deset roků poté ukončil kariéru. V současnosti zvládly oba celky nastřádat za deset kol jedenáct bodů, takže počty jsou jednoduché.

Toulouse to po výprasku na Anfieldu schytalo i v lize. Montpellieru tentokrát výhru fanoušci nevzali

Fotbalisté Montpellieru dokázali poprvé v sezoně urvat na domácí půdě tři body, když zvítězili v utkání 10. kola Ligue 1 nad Toulouse 3:0. La Paillade o svém úspěchu rozhodli už ve 13. minutě, kdy se prosadil Akor Adams. Letní posila z norské ligy pak společně s Khalilem Fayadem přidala ve druhé půli ještě po jednom zásahu a zasloužila se o nápravu po nepěkném závěru posledního domácího zápasu s Clermontem. Hosté tak po nevydařeném duelu na evropské scéně proti Liverpoolu prohráli i ve francouzské soutěži, v jejíž tabulce zůstali ve spodní polovině.

Po výprasku od Liverpoolu se Toulouse pokusí přehrát Montpellier

TFC aktuálně svádí boje na dvou frontách, přičemž v Ligue 1 na začátku sezony rozhodně pomýšleli na víc, než na jedenáct bodů po devíti utkáních. V táboře MHSC naopak věří, že konec října 2023 bude stejně radostný, jako jeho začátek.

Produktivní poločas Reds stačil na porážku Les Violets, poprvé slavila japonská posila

Liverpool zvítězil ve třetím kole skupiny E Evropské ligy nad Toulouse 5:1. Reds nakročili k dalšímu tříbodovému zisku již v prvním poločase, kdy se dokázali prosadit hned třikrát. Rozhodující trefu zaznamenal ve 30. minutě Wataru Endó, který se po letním přestupu ze Stuttgartu zapsal do listiny střelců vůbec poprvé. Dalšímu utkání týmu z Anfield Road na evropské scéně přihlížel z lavičky již poměrně tradičně český brankář Vítězslav Jaroš.