ACF Fiorentina Itálie - ACF Fiorentina - Zprávy

Trenér Nicola se první prohry nedočkal ani v bitvě o toskánskou řeku

Fiorentina remizovala ve 25. kole Serie A na hřišti Empoli 1:1. Derby toskánských měst, nimiž protéká řeka Arno, gólově odšpuntoval pohotovou otočkou Lucas Beltrán. Domácí se dočkali vyrovnání až před hodinou hry, kdy z penaltového puntíku pohodlně skóroval M'Baye Niang. Čerstvá posila z turecké ligy se prosadila i ve svém druhém startu za Empolesi, a kouč Davide Nicola tak zůstal v novém působišti neporažen. Antonín Barák sledoval celé utkání pouze z lavičky hostů.

V toskánskm derby změří síly Empoli a Fiorentina

Od sobotních tří hodin se na stadionu Carla Castellaniho v Empoli odehraje další z řady toskánských derby, mezi místními Azzurri a Fiorentinou. Trochu překvapivě to bylo Empoli, které poslední vzájemné měření sil ovládlo a Fiorentina tak má co napravovat.

Nespoutanou boloňskou jízdu za pohárovou Evropou nepřibrzdila ani Fiorentina

Hráči Bologni potvrdili výtečnou formu, když na svém stadionu porazili v souboji pohárových aspirantů Fiorentinu 2:0. Pohledný ofenzivní fotbal domácího celku okořenil rozhodující trefou Riccardo Orsolini, kterého navíc o další zásah obral těsný ofsajd. Rossoblu tak setřásli dotírající soupeře a upevnili si pátou příčku. Zato hosté bez Antonína Baráka v sestavě prohráli čtvrtý z posledních pěti soutěžních duelů.

Bologna se pokusí odrazit nápor Fiorentiny a sází při tom na domácí formu

V Serii A najdeme osm týmů, které ještě ze svého pohledu můžou s tabulkou něco udělat, protože mají odehráno o jedno utkání méně než většina ostatních. Mezi ně se řadí i Bologna s Fiorentinou a ty přijdou o tento bonus už ve středu navečer.

Strádající Fiorentinu vyprovodili z měsíční krize probuzení střelci, trefil se i Barák

Fiorentina porazila ve 24. kole Serie A Frosinone 5:1. Domácí o vítězství rozhodli dvěma góly už během prvních 19 minut. Nejprve rozvlnil síť nováčka host z Říma Andrea Belotti, jemuž na premiérový zásah ve fialovém dresu přihrával Jonathan Ikoné. Francouzský záložník, který dosud čekal na první "kanadský bod" v ročníku, vzápětí výhru toskánskému klubu tečovanou ranou pojistil. Fialky, za něž se krátce po svém příchodu na trávník prosadil i Antonín Barák, tak v soutěži triumfovaly poprvé od konce prosince.

Toskánsko uvidí souboj dvou trápících se mužstev. Fiorentinu navštíví Frosinone

Fiorentina se v neděli po obědě opět postaví proti Frosinone, jak už bývá dobrým zvykem u těchto dvou soupeřů. Bilanci na stadionu Artemia Franchiho mají ale vyrovnanou. Každopádně Viola je v jasně lepším postavení než nováček z Frosinone a bojuje o poháry.

Lecce v závěru snů prohloubilo výsledkovou mizérii Fiorentiny

Lecce předvedlo ve 23. kole Serie A nevídaný obrat v nastaveném čase a na vlastní půdě nakonec skolilo Fiorentinu 3:2. Domácí se díky výbornému startu dostali rychle do vedení a ačkoliv "Fialky" po změně stran dokázaly klání otočit, poslední slovo patřilo střídajícím hráčům Giallorossi. V 90. minutě nejprve srovnal na 2:2 Roberto Piccoli a ve druhé nastavené minutě dokonal otočku svým prvním gólem na seniorské úrovni teprve 19letý obránce Patrick Dorgu. Papriky tak proti favorizovanému soupeři, v jehož dresu se tentokrát nepředstavil Antonín Barák, přerušily šestizápasovou sérii bez vítězství.

Fiorentina chce zpátky čtvrté místo. Může se na něj posunout proti Lecce

Fiorentina je jedním z osmi týmů, které mají odehráno o jeden zápas méně. Minimálně na pár hodin se na číslo 22 ale dotáhne, protože už v pátek večer ji čeká předehrávka 23. kola Serie A na půdě Lecce. A domácí se hodně trápí.

Belotti stráví jaro ve Fiorentině. Opce na přestup není součástí dohody

Italský útočník Andrea Belotti bude ve zbytku sezony hostovat z AS Řím ve Fiorentině, ve které působí i český záložník Antonín Barák. Celek z Florencie o tom informoval na webu. Podle italských médií neobsahuje dohoda mezi kluby opci na přestup.

Martínez dovedl Inter po vítězství v Superpoháru i zpět do čela ligy

Fotbalisté Interu navázali na úspěch ve finále Superpoháru, když po návratu na ligovou scénu porazili ve 22. kole Serie A Fiorentinu 1:0. O vítězství Nerazzurri rozhodli už během úvodní čtvrthodiny, když nejprve přežili dvě obrovské příležitosti soupeře a následně se prosadili zásluhou nejlepšího střelce celé soutěže Lautara Martíneze. Kapitán hostů, jenž jako jediný skóroval i v nedávném souboji o cennou trofej proti Neapoli, tak rozhodl i o již čtvrtém venkovním vítězství nad Fialkami v řadě, čehož milánský celek dosáhl poprvé v historii.

Fiorentina se ve šlágru kola pokusí zastavit Inter

Inter se v poslední době dostal do skvělé formy a do situace, ve které se tento tým zastavuje jen velmi obtížně. Přesně takovýto úkol ale teď stojí před toskánskou Fiorentinou, kterou Inter navštíví v neděli večer. A pokud to "Fialky" myslí s útokem na Ligu mistrů opravdu vážně, teď mají šanci to dokázat.

Finále v novém hávu okusí Neapol. Barák si proti svému obdivovateli zahrál jen pár minut

Neapol si špatnou ligovou formu nepřivezla do Saúdské Arábie a v semifinále italského Superpoháru, o který poprvé bojovaly čtyři celky, porazila Fiorentinu 3:0. Na málo zaplněném stadionu se rozhodující momenty odehrály už v úvodním dějství, když nejprve otevřel skóre bývalý útočník "Fialek" Giovanni Simeone a následně tým z Toskánska neproměnil pokutový kop. Konečnou podobu dal výsledku v samém závěru dvěma slepenými trefami Alessio Zerbin...

Dokáže Fiorentina proti Neapoli napravit loňská finálová selhání?

V Itálii se snaží napodobit Španělsko a italský svaz proto nově udělal ze Superpoháru turnaj čtyř účastníků, rovněž hraný v Saúdské Arábii. Jen pár dní poté, co se zde odehrály tři duely španělských gigantů, se místnímu publiku představí italská čtveřice. Jako první Neapol s Fiorentinou.

Povadlé Fialky postavil na nohy až strádající rebel z Angoly

Hráči Udinese remizovali ve 20. kole Serie A na hřišti Fiorentiny po sympatickém výkonu 2:2. Bianconeri vstoupili do utkání velmi dobře a z gólu se radovali už po 10 minutách, když se po hezké akci prosadil Sandi Lovrič. Slovinský záložník navíc zhruba čtvrthodinu před koncem nahrál na branku Floriana Thauvina, která se jevila být vítěznou. V 87. minutě však proměnil pokutový kop M’Bala Nzola, jenž i kvůli špatné střelecké formě odmítl účast na Africkém poháru v dresu podceňované Angoly a dal přednost klubu.

Udinese umí vystrčit růžky, Fiorentina ale málokdy šlápne vedle

Udinese minulé kolo nezvládlo a po delší době opět prohrálo. Na porážku od Lazia bude chtít tým trenéra Cioffiho reagovat v neděli navečer, kdy se vypraví do Florencie. Tamní "Fialky" mají taky co napravovat, ale je otázka, jak na tom budou fyzicky.