Empoli FC Itálie - Empoli FC - Zprávy

Slovenský hříšník pomohl Veroně k vyplutí ze sestupových vod

Verona ovládla důležitý duel 20. kola Serie A, ve kterém porazila Empoli 2:1 a opustila sestupové pozice ligové tabulky. K úspěchu ji nasměroval brzkou trefou Milan Djurić, jenž už ve třetí minutě využil centru Ondreje Dudy od rohového praporku. Slovenský reprezentant pak lehce zdevalvoval svůj výkon, když v závěru viděl druhou žlutou kartu a podruhé od začátku prosince byl vyloučen. Azzurri ale krátkou početní převahu k vyrovnání nevyužili a se sérií osmi klání v řadě bez vítězství zůstali na předposlední příčce.

Ve Veroně dojde na záchranářský duel

Na stadionu Bentegodi ve Veroně dojde na přímý záchranářský duel mezi Hellasem a Empoli. Oba celky v minulém kole prohrály a v polovině sezony se nacházejí v sestupovém pásmu.

AC Milán rozhodl rychlostí blesku Leaa. První venkovní výhru po třech měsících jistil Giroud

AC Milán zvítězil v 19. kole Serie A na hřišti Empoli 3:0 a upevnil si třetí místo v tabulce. Obranu nejhoršího domácího celku soutěže překonal už v 11. minutě Ruben Loftus-Cheek, jemuž po sprintu přes obránce nabídl míč Rafael Leao. První venkovní vítězství od začátku října v lize pak stvrdil z pokutového kopu Olivier Giroud, který vsítil svůj 10. gól v ročníku napříč všemi soutěžemi. To se mu povedlo v každé z posledních 14 sezon strávených v jedné z pěti nejlepších lig Evropy, čímž se nemohl chlubit žádný jiný hráč.

Empoli zkusí zaskočit favorizovaný AC Milán

O velké překvapení se pokusí v neděli po obědě Empoli, které na svém stadionu Carla Castellaniho přivítá AC Milán. Hosté se oklepali z nepříjemné remízy na půdě Salernitany a porazili jak Sassuolo, tak i v Coppa Italia Cagliari. Rossoneri si také chtějí pojistit třetí místo.

Ofenzivní vozba Empoli ztroskotala i v Cagliari. Souboj tabulkových sousedů vyústil v remízu

Cagliari hrálo v 18. kole Serie A na vlastním hřišti s Empoli nerozhodně 0:0. Po prvním dějství, v němž ani jeden z celků nezamířil mezi tři tyče, měl nejblíže ke skórování hned dvakrát domácí Nicolas Viola. V prvním případě jej ovšem o gólovou radost obral verdikt rozhodčího, chvíli před koncem navíc zkušený záložník neproměnil penaltu. Již třetí z posledních čtyř vzájemných duelů tak přinesl remízu, přičemž hosté neskórovali už potřetí v řadě. Jakub Jankto se na trávníku ocitl až v nastavení druhé půle.

Neskončit rok 2023 v sestupovém pásmu, o to půjde v zápase Cagliari versus Empoli

Přímý souboj o záchranu svedou na konci kalendářního roku 2023 týmy Cagliari a Empoli. Oba celky se v tuto chvíli nacházejí v sestupovém pásmu, ale výhra toho či onoho katapultuje do bezpečnějších "vod".

Lazio přišlo při výhře nad oblíbeným soupeřem o opory. Venkovní bilanci vylepšil Guendouzi

Lazio porazilo v 17. kole Serie A Empoli 2:0, a ukončilo tak pětizápasové čekání na venkovní výhru napříč soutěžemi. "Orli" měli skvělý vstup do utkání, když se již v deváté minutě prosadil Matteo Guendouzi, jenž zaznamenal vůbec první trefu v nejvyšší italské soutěži. V 67. minutě pak výhru pečetil Mattia Zaccagni. Starosti trenérskému štábu hostů přidělaly v prvním poločase dvě stabilní opory Ciro Immobile a Luis Alberto, kteří museli v rozmezí tří minut střídat kvůli zranění. Azzurri porážkou potvrdili, že se jim proti Laziu dlouhodobě nedaří, jelikož jej porazili naposledy v roce 2015.

Lazio nechce ztratit kontakt s evropskými poháry, v Empoli potřebuje vyhrát

Lazio sice postoupilo do osmifinále Ligy mistrů, ale v italské nejvyšší soutěži je to trápení. Biancocelesti jsou po šestnácti kolech až jedenáctí a v Empoli potřebují vyhrát, aby se jejich ztráta na evropské poháry ještě neprohloubila. Body potřebuje i Empoli, které bojuje o záchranu.

Obrana Turína vystavila Empoli kalibru videorozhodčího. Zima při výhře opět zahříval lavičku

Hráči Turína porazili v 16. kole Serie A Empoli 1:0 gólem Duvána Zapaty ze 25. minuty. Diváci ovšem byli svědky většího počtu branek, jelikož hned dvakrát rozvlnili síť i hráči Empoli. Pokaždé je ale o radost připravila kalibrovaná čára videorozhodčího, která tak zásahy týmu z jihu Itálie zneplatnila. I proto Azzurri zůstali na sestupové příčce, zatímco domácí se posunuli do horní poloviny tabulky. Celý zápas pozoroval z lavičky reprezentační bek David Zima, jenž v tomto ročníku zasáhl pouze do pěti duelů Býků.

Trápící se Empoli jede na půdu nevyrovnaného Turína

Turín se v sobotu večer pokusí navázat na dobrou domácí formu proti Empoli v souboji týmů, které si rády zastřílejí. Pokud tedy hrají proti sobě, neboť bez branek se oba týmy za posledních deset let rozešly jen dvakrát.

Lecce věnovalo Empoli předčasný vánoční dárek. Kuriózní vlastní gól prodloužil dobu remíz

Lecce remizovalo v dohrávce 15. kola Serie A 1:1 na půdě Empoli, a připsalo si tak čtvrtý nerozhodný výsledek v řadě. Skóre otevřel i díky chybě domácího brankáře krátce po hodině hry Lameck Banda. Empolesi však v 71. minutě vyrovnali, když si Hamza Rafia vstřelil vlastní gól. Hosté nedokázali zvítězit v 10. ligovém utkání za sebou a na výhru proti Azzurri čekají dokonce od roku 2009.

Zastaví Lecce na stadionu Carla Castellaniho pád tabulkou?

Důležitý duel z hlediska záchranářských ambicí svedou v pondělí Empoli FC a US Lecce. Hostům se stále nedaří zvítězit a i když prohráli naposledy koncem listopadu, jejich pád tabulkou pokračuje. Empoli je dokonce v sestupovém pásmu, ale v případě úspěchu ho takřka jistě opustí.

Duely s Janovem zůstávají pro Empoli zakleté, radost Rossoblu zrušil Cancellieri

Fotbalisté Janova remizovali ve 14. kole Serie A před zraky vlastních fanoušků s Empoli 1:1. Bezgólový stav jako první narušil dalekonosným pokusem domácí záložník Ruslan Malinovskij, jenž se prosadil ve druhém po sobě jdoucím zápase. Na jeho trefu však pouze několik desítek vteřin po příchodu na trávník zareagoval střídající Matteo Cancellieri a stejně jako ve dvou předchozích případech se v duelu těchto celků zrodila remíza. Hosté navíc prodloužili čekání na triumf proti tomuto soupeři už na osm klání v řadě.

Janov hostí Empoli v souboji dvou trápících se mužstev

V sobotu odpoledne se proti sobě jako první dva kohouti postaví dva muži z různých trenérských generací. Domácí kouč Alberto Gilardino, který se trenérskému řemeslu mezi elitními kluby pořád spíš učí, vyzve matadora záchranářských prací Aurelia Andreazzoliho.

Nad sestupovým pásmem se střílelo ostošest. Empoli zasadil rozhodují ránu Berardi

Sassuolo si ve 13. kole Serie A odvezlo ze stadionu Empoli tři body za výhru 4:3. Po dramatické první půli ozdobené hned čtyřmi přesnými zásahy odcházeli hráči do šaten za nerozhodného stavu. Po přestávce se obraz hry změnil a další střelecký zápis přišel až v 66. minutě po úspěšné penaltě Domenica Berardiho. Domácí se v závěru zmohli na vyrovnání, ikona Neroverdi ovšem svým druhým gólem duel rozhodla povedeným volejem v nastavení.