Feyenoord Rotterdam Nizozemsko - Feyenoord Rotterdam - Zprávy

Feyenoord těsně udolal houževnatý Waalwijk a upevnil si druhé místo tabulky

Obhájce mistrovského titulu se po náročném čtvrtečním souboji v play-off o osmifinále Evropské ligy trápil na ligové scéně proti zachraňujícímu se Waalwijku - hosté zhruba deset minut před přestávkou přišli o vyloučenou brankářskou jedničku Etienneho Vaessen, i přesto dlouho drželi nerozhodný bezbrankový stav a teprve v 84. minutě rozhodl o úspěchu rotterdamského favorita Mats Wieffer.

Feyenoord po těžkém vystoupení v Evropské lize přivítá zachraňující se Waalwijk

Obhájce mistrovského titulu Feyenoord se v posledních týdnech musí vypořádat s velmi náročným programem, protože kromě ligových soubojů se probojoval do semifinále KNVB Beker a ve čtvrtek navíc sehrál vyrovnanou partii v play-off o osmifinále Evropské ligy s vysoce favorizovaným italským AS Řím (1:1). Teď se po pár dnech pokusí zmobilizovat své síly, jelikož ho v Eredivisii čeká povzbuzený Waalwijk.

Přesné hlavičky vyústily v remízu. Na gól maličkého Brazilce odpověděl mohutný Lukaku

AS Řím uhrál v prvním zápase vyřazovací fáze Evropské ligy remízu 1:1 na hřišti Feyenoordu. Domácí se v závěru první půle dostali do vedení, když se hlavou prosadil jen 168 centimetrů vysoký Brazilec Igor Paixao. Po změně stran ovšem prokázal své neoddiskutovatelné kvality Romelu Lukaku, jenž Římanům taktéž přesnou hlavičkou zajistil pohodlnější výsledek do odvety. V dresu rotterdamského celku zasáhl do duelu od 63. minuty i český reprezentant Ondřej Lingr.

Feyenoord opět proti nemesis posledních let. Do Rotterdamu zamíří AS Řím

Feyenoord se znovu vrací na místo činu a tentokrát se pokusí vrátit AS Řím minulé nezdary. Doma jsou Nizozemci velmi silní a navíc mají skvělou formu. Vlci z Itálie navíc přijedou bez mnoha svých věrných fanoušků, přesto udělají cokoli, aby si nechali otevřená vrátka do odvety.

Feyenoord ve druhé půli zlomil odpor Sparty a po výhře 2:0 ovládl rotterdamské derby

Nedělní dohrávka 21. kola slibovala dramatickou podívanou v městském derby mezi obhájcem mistrovského titulu Feyenoordem a ambiciózní Spartou, po nepříliš zajímavém úvodním dějství otevřel gólový účet krátce po změně stran slovenský krajánek Dávid Hancko a krátce po hodině hry rozhodl Lutsharel Geertruida. Domácí si proto upevnili druhé místo tabulky s devětačtyřiceti body a před pátým Twente jsou stále o bodů pět.

Bitva u břehů Nové Mázy: Feyenoord má parádní formu, Sparta může jen překvapit

Sparta nemůže v rotterdamských derby porážet nizozemského velikána pravidelně. Ruku na srdce, Feyenoord se pohybuje v úplně jiných prostorech než co jeho daleko menší městský konkurent. Čas od času se ovšem družina z Het Kasteelu postaví na odpor, jako například na začátku sezóny, kdy před vlastními fanoušky uhrála remízu. Teď se jí ale moc šancí nedává.

Feyenoord podruhé ve čtyřech dnech zdolal Alkmaar a zahraje si tak semifinále KNVB Beker

Feyenoord potvrdil skvělé rozpoložení z poslední doby a i na druhý pokus během několika málo dnů si poradil s tápajícím Alkmaarem, díky výhře 2:0 se tak podruhé za sebou probojoval do semifinále KNVB Beker. Hosté nedali obhájci mistrovského titulu jediný gól ani na stadionu De Kuip a tentokráte tedy končí mezi osmičkou nejlepších. Na triumf v národním poháru naposledy dosáhli v roce 2013 a toto jejich čekání se tedy opět protáhne.

Feyenoord znovu po třech dnech narazí na Alkmaar a pokusí se přes něj přejít do semifinále KNVB Bekeru

Po překvapivě brzkém vyřazení Ajaxu, PSV či Twente bude největším lákadlem čtvrtfinálové fáze národního poháru duel Feyenoordu s Alkmaarem a vítěz tohoto očekávaného šlágru bude největším adeptem na celkový triumf. Tento středeční zápas na stadionu De Kuip bude pikantní hned z několika důvodů - oba týmy totiž spolu znovu soupeří o účast v Lize mistrů, ve vzájemných střetnutích v posledních letech dominoval rotterdamský celek a spolu se k tomu utkali uplynulý víkend.

Feyenoord si díky brzké trefě Wieffera odváží všechny body z Alkmaaru

Alkmaar se již delší dobu potácí v hluboké krizi a překonat ji nedokázal ani v očekávaném duelu s konkurenčním Feyenoordem, kterému mu po bezzubém "představení" v ofenzivní fázi podlehl nejtěsnějším poměrem 0:1. Nový trenér AZ Maarten Martens tak ani na třetí pokus nedovedl své svěřence k vítězství, AZ se stále nachází na čtvrtém místě tabulky s pětatřiceti body. Na třetí Twente má manko šesti bodů, naopak před pátým Ajaxem už je jen díky lepšímu skóre.

Nejdříve v Eredivisie, pak hned v KNVB Bekeru: Alkmaar versus Feyenoord poprvé

Zatím dva zápasy odkoučoval Maarten Martens z pozice hlavního šéfa lavičky poté, co nahradil v lednu odvolaného předchůdce Pascala Jansena. A vítězství na své konto ještě neurval. Zrovna teď ho přitom čeká papírově ta nejtěžší dosavadní zkouška. Tedy dvě po sobě, s Feyenoordem se totiž Alkmaar utká ještě následující týden též o semifinále Nizozemského poháru, akorát že na De Kuipu.

Šlágr 19. kola branku nepřinesl, Twente si tak veze z Rotterdamu cenný bod

Obhájce mistrovského titulu Feyenoord nedokázal naplnit papírové předpoklady proti ambicióznímu Twente, a i když soupeře přehrál ve všech statistických ohledech a výrazně ho přestřílel, i kvůli neproměněné penaltě mexického kanonýra Santiaga Giméneze ihned po změně stran získal pouze bod za nerozhodný výsledek 0:0. V tabulce se sice udržel na druhé pozici se třiačtyřiceti body, avšak na vedoucí PSV má znovu manko propastných dvanácti bodů.

Nabuzený Feyenoord přivítá ve šlágru kola „uvadající“ Twente

Obhájce mistrovského titulu Feyenoord i v této sezóně předvádí celkem stabilní výkony, nicméně za vedoucím PSV stále výrazně zaostává a k druhému triumfu v Eredivisii tak musí doufat, že se parádní forma eindhovenského vyzyvatele co nejdříve zastaví. Rotterdamský klub se momentálně nachází ve velmi dobrém rozpoložení, v předchozích pěti duelech hned čtyřikrát vyhrál a v tabulce nizozemské ligy je druhý s dvaačtyřiceti body.

Střídající Lingr svým druhým gólem v Eredivisii zařídil výhru Feyenoordu nad Vitesse

Obhájce mistrovského titulu vstoupil do nového roku nepřesvědčivou remízou s Nijmegenem a příliš dobrý výkon nepředvedl ani v Arnhemu s posledním Vitesse, tentokráte se stal jeho hrdinou český záložník Ondřej Lingr. Ten přišel na trávník až v 80. minutě a ani ne po třech minutách strávených na trávníku vsítil rozdílovou trefu na 2:1. Po jeho gólu navíc bylo utkání přerušeno, protože na trávník vtrhl větší počet domácích příznivců.

Feyenoord se zkusí vrátit na vítěznou vlnu proti předposlednímu Vitesse

Obhájce mistrovského titulu sice zatím nezažívá tak povedenou sezónu jako tu předešlou, nicméně probojoval se do jarní fáze evropských pohárů a v Eredivisii se nachází na druhém místě se ziskem devětatřiceti bodů, i když na druhou stranu zaostává za vedoucím PSV už o propastných dvanáct bodů. Nyní bude hájit současné postavení v Arnhemu, kde narazí na tápající Vitesse.

Feyenoord prohospodařil dvoubrankový náskok a s Nijmegenem pouze remizoval

Obhájce mistrovského titulu Feyenoord skvěle zahájil nedělní vystoupení s Nijmegenem a během necelé úvodní půlhodiny bleskově vedl o dva góly, jenomže poté naprosto zkolaboval a nakonec se musel smířit s nerozhodným výsledkem 2:2. Svěřenci kouče Petera Bosze tedy zaznamenali další nečekanou ztrátu, s devětatřiceti body zůstali na druhém místě tabulky o dva body před Twente, ale na stále stoprocentní PSV ztrácejí hrozivých dvanáct bodů.