Arne Slot si bude ve Feyenoordu hledat nového asistenta, spolupráci s klubem dnes oficiálně rozvázal Marino Pusic. 52letý kouč míří na Ukrajinu, kde usedne na lavičku Šachtaru Doněck.

Yankuba Minteh nakonec neunikne několikatýdenní pauze. Důvodem je svalové zranění, které si mladý křídelník Feyenoordu přivodil v sobotním souboji s Vitesse.

Na lavičku Šachtaru Doněck podle posledních zpráv usedne Marino Pusic, aktuálně asistent trenéra ve Feyenoordu. V ukrajinském klubu minulý týden skončil Patrick van Leeuwen, tým následně dočasně vedl někdejší obránce Darijo Srna.

sport.es
22.10.202311:57

Minteh riskoval zranění

Devatenáctiletý Yankuba Minteh měl v zápase Feyenoordu problémy s úponem podkolenní šlachy. Trenér Arne Slot proto nebyl příliš nadšený z toho, že mladík před střídáním riskoval vážnější zranění. "S mými lékařskými znalostmi... Byl bych radši, kdyby nesprintoval, řeknu mu, aby to už nedělal. Ale dá se to brát i pozitivně, zvládl to. Líbí se mi, že má neustálou chuť se ukázat," uzavřel pozitivně Sloth.

vi.nl
22.10.202310:54

Bijlow očekává novou smlouvu

Justin Bijlow se v sobotu vrátil po zranění zápěstí mezi tři tyče Feyenoordu a navíc udržel čisté konto. Odchovanec rotterdamského klubu také po zápase prozradil novinky týkající se jeho kontraktu s klubem. Ten je aktuálně platný do roku 2025. "Jsem otevřený nové smlouvě. Myslím, že brzy bude jasno," řekl pětadvacetiletý gólman.

vi.nl
22.10.202308:00

Giménez v exkluzivní společnosti

Santiago Giménez je fenoménem, kterých v Eredivisie příliš nepamatují. Včerejší trefa v osmém zápase v řadě - kousek, který Mexičan za Feyenoord předvedl už v minulé sezoně - ho vyšvihla do elitní společnosti Cora van der Gijpa (3x) a Johana Cruijffa (2x), kterým se taková série v minulosti rovněž povedla vícekrát za kariéru.

twitter.com/OptaJohan
11.10.202315:59

Bijlow se vrátil mezi tyče

Justin Bijlow se znovu objevil v bráně Feyenoordu, když nastoupil k přátelskému souboji s Excelsiorem. Nizozemský gólman chybět přes měsíc a půl, během srpna si zlomil zápěstí.

vi.nl
08.10.202313:11

Traunera vyřadily zdravotní potíže

Feyenoord nastoupil ve Zwolle bez Gernota Traunera, jemuž vystavily stopku neupřesněné zdravotní potíže. Ve stoperské dvojici po boku Davida Háncka ho nahradil Lutsharel Geertruida.

vi.nl
07.10.202318:22

Giménez hráčem měsíce

Nejlepším hráčem nizozemské ligy za měsíc září byl zvolen Santiago Giménez. Jeho Feyenoord vyhrál všechny čtyři zápasy a nastřílel osmnáct branek, mexický útočník si jich na své konto připsal hned sedm.

eredivisie.nl
05.10.202313:00

Druhý Timber do Premier League?

Mezi kluby Premier League, které se zajímají o dvaadvacetiletého záložníka Quintena Timbera z Feyenoordu, jsou údajně i Arsenal, Liverpool a Manchester United. Spoluhráč Ondřeje Lingra přišel do Rotterdamu v roce 2022 a ve 41 zápasech si dosud připsal čtyři góly a šest asistencí.

90min.com
03.10.202311:56

Bijlow a Giménez nechybí ve výpravě

Feyenoord vyrazil k zítřejšímu utkání Ligy mistrů do Madridu, kde se střetne s Atléticem, i s Justinem Bijlowem a Santiagem Giménezem, přestože ani jeden z nich nemůže nastoupit. Prvně jmenovaný zůstává na marodce se zlomeným zápěstím a mexický útočník si odpyká poslední část disciplinárního trestu.

vi.nl
26.09.202311:16

De Klassiker se dohraje ve středu a bez diváků

Ajax se zdržuje právních kroků proti KNVB, uvedl klub v prohlášení na webu. Potvrdil tak, že zbytek derby De Klassiker se odehraje ve středu 27. září od 14:00 bez diváků. Zápas byl původně přerušen kvůli výtržnostem domácích fanoušků poté, co se Feyenoord dostal do vedení 3:0.

ajax.nl
25.09.202317:22

De Klassieker se dohraje ve středu

Ve středu odpoledne od 14 hodin bez přítomnosti diváků se dohraje nizozemský De Klassieker mezi Ajaxem a Feyenoordem. Nedělní zápas byl kvůli nepokojům domácích příznivců opakovaně přerušený a v 55. minutě předčasně ukončený za stavu 3:0 pro úřadujícího mistra Eredivisie. Ajax nicméně zvažuje odvolání, protože ve středu měl dohrávat ligový duel 3. kole s Volendamem.

vi.nl
24.09.202316:34

V Amsterdamu se nedohraje

Utkání mezi Ajaxem a Feyenoordem bylo oficiálně ukončeno a dnes se dohrávat nebude. Po 55 minutách byl stav 3:0 pro hosty z Rotterdamu, a tak se fanoušci Ajaxu jali zaházet hřiště světlicemi a dělobuchy.

24.09.202316:20

Perfektní poločas pro Feyenoord

Dnešní šlágr nizozemské Eredivisie mezi Ajaxem a Feyenoordem se vyvíjí notně překvapivě. Feyenoord v Amsterdamu vysprintoval z bloků a v poločase vede na půdě úhlavního rivala 3:0 vůbec poprvé v historii soutěže.

Poločasový výsledek pro nizozemský De Klassieker: Ajax - Feyenoord 0:3 (10. a 18. Giménez, 37. Igor Paixao).

24.09.202316:17

V Amsterdamu se podruhé přerušovalo

Ajax po prvním poločase prohrává s Feyenoordem 0:3 a hodně nelibě to nesou domácí fanoušci, kvůli nimž je duel už podruhé přerušen, opětovně jsou důvodem světlice. Poprvé se na trávník začaly snášet ve 44. minutě, podruhé byl zápas přerušen krátce po návratu hráčů z kabin.

vi.nl
24.09.202313:32

Sestavy: Ajax - Feyenoord

Základní sestavy pro nizozemský De Klassieker:

Ajax: Gorter - Gaaei, Šutalo, Hato, Sosa - Vos, Van den Boomen, Taylor - Berghuis, Brobbey, Forbs.

Feyenoord: Wellenreuther - Geertruida, Trauner, Hancko, Hartman - Wieffer, Stengs, Timber - Minteh, Giménez, Paixão.

vi.nl
21.09.202318:58

Ivanušec si odpočine několik týdnů

Feyenoord bude v neděli měřit síly s Ajaxem a o šlágr nizozemské ligy přijde Luka Ivanušec. Křídelník si tento týden poranil kotník a nebude se jednat o jeho jedinou absenci, mimo hru bude "několik týdnů".

vi.nl
20.09.202313:12

Ivanušec laboruje s kotníkem

Na výsledky podrobného vyšetření v tuto chvíli čeká Luka Ivanušec. Křídelník Feyenoordu nedohrál včerejší zápas proti Celticu, v průběhu utkání si poranil kotník.

vi.nl
16.09.202319:16

Lingr zapsal první branku v Eredivisie

Český reprezentant Ondřej Lingr pečetil prvním gólem v dresu Feyenoordu další vysoké vítězství svého týmu v nizozemské lize. Obhájci titulu v 5. kole deklasovali 6:1 Heerenveen, střídající Lingr uzavřel skóre v 72. minutě krátce po příchodu na hřiště. Čtyřiadvacetiletý Lingr, jenž ve Feyenoordu hostuje z pražské Slavie, před reprezentační pauzou při debutu za nový klub asistoval, dnes už skóroval. Ofenzivní univerzál si minutu po vystřídání naběhl po pravé straně a z úhlu propálil hostujícího gólmana.