PEC Zwolle Nizozemsko - PEC Zwolle - Zprávy

Nováček ze Zwolle si po bláznivém průběhu odváží všechny body z Rotterdamu

Excelsior až do tohoto utkání předváděl konstantní výkony, v dosavadních osmi duelech totiž jen jednou prohrál a s třinácti body se nacházel na fantastickém pátém místě ligové tabulky. Do nedělního zápasu se Zwolle vstupoval jako favorit a po prvním poločase vedl, jenže ve druhém dějství inkasoval hned čtyřikrát a nakonec se musí smířit s nečekanou porážkou 2:4. SBV kleslo na šestou pozici Eredivisie, PEC naopak poskočilo na deváté místo s deseti body.

Excelsior by rád potvrdil solidní formu proti houževnatému Zwolle

Excelsior se stejně jako v minulé nováčkovské sezóně chce hlavně zachránit, ovšem v tomto ročníku ukazuje, že může mít i vyšší ambice. V dosavadních osmi kolech totiž vybojoval překvapivých třináct bodů, jelikož prohrál pouze jednou, a v tabulce mu patří fantastická pátá pozice se třinácti body. Teď bude hájit toto skvělé umístění proti Zwolle, a i když to si také nevede úplně zle, tak SBV je považováno za mírného favorita.

Feyenoord po návratu z Madridu nezaváhal a ze Zwolle veze všechny body

Obhájce mistrovského titulu potvrdil těsně před reprezentační přestávkou dobré rozpoložení a v Eredivisii si udržel letošní neporazitelnost, k tomu si na konto připsal již svou šestou výhru po sobě. Na půdě nováčka ze Zwolle předvedl od začátku až do konce zodpovědný výkon, ani jednou neinkasoval a nakonec se raduje z vítězství 2:0, které ho udrželo na čtvrté pozici s dvaceti body a za suverénním PSV stále zaostává o body čtyři.

Feyenoord by po náročném přesunu z Madridu rád přehrál houževnatého nováčka ze Zwolle

Obhájce mistrovského titulu se poslední dobou dostal do skvělé formy a na půdě nováčka ze Zwolle bude plnit úlohu jasného favorita. Ovšem teď má za sebou zároveň vysilující cestu ze španělského Madridu, ze které navíc odjížděl domů poražen. Feyenoord sice ve středečním utkání proti favorizovanému Atléticu předvedl srdnatý výkon, jenomže hned dvakrát neudržel jednobrankové vedení, a s těsnou porážku 2:3 tak nemohl být spokojen.

Heracles otočil nováčkovský souboj se Zwolle, hrdinou se stal Hansson

Nováčkovský duel v prvním poločase rozhodně nenasvědčoval tomu, že by se mohlo stát něco zásadního, ovšem hosté se hned z kraje toho druhého dostali do vedení a dramatická zápletka byla na světe. Nicméně Zwolle nakonec odjíždí z Almela s prázdnou, neboť během třinácti minut otočil vývoj švédský záložník Emil Hansson a Heracles se tak i díky němu vyhouplo na velmi solidní sedmé místo tabulky s jedenácti body.

Souboj nováčků Eredivisie: Heracles doma přivítá Zwolle

Trvalo jen jeden rok a Heracles se se Zwolle vrátily mezi elitu. Oba se předminulou sezónu společně pakovaly o patro níže, oba každopádně postoupily nejrychlejší možnou cestou zase zpátky. Zatím si jakožto navrátivší se nováčkové nepočínají vůbec špatně, drží se hlavně od sestupového pásma, což je to nejdůležitější. Záchrana je totiž tou největší prioritou vůbec.

Alkmaar se oklepal z blamáže v Mostaru a nováčka ze Zwolle přehrál hladce 3:0

Favorizované AZ se vrátilo domů po selhání na půdě bosenského outsidera Zrinjski Mostar, když po změně stran prohospodařilo tříbrankové vedení a senzační porážka 3:4 pro něj byla na úvod základní skupiny Konferenční ligy velkou ostudou, ovšem nyní zmobilizovalo své síly ve Zwolle a nakonec dokráčelo k pohodlné výhře o tři góly. V letošním ročníku Eredivisie proto zůstává stoprocentní s patnácti body.

Alkmaar si po kolapsu v Bosně chce zvednout náladu na půdě nováčka ze Zwolle

Alkmaar si až do čtvrtečního utkání v základní skupině Konferenční ligy vedl naprosto suverénně a porážel jednoho protivníka za druhým, jenže v bosenském Mostaru nevídaně prohospodařil tříbrankový náskok z prvního poločasu a domů nakonec odjížděl s potupnou porážkou 3:4. Na ligové scéně doposud neztratil ani bod a tuto sérii hodlá prodloužit s houževnatým PEC, i když atmosféra v kabině nemůže být příliš pozitivní.

Zwolle neudrželo vedení a s oslabeným Go Ahead se nakonec rozešlo smírně

Go Ahead se poslední dobou dostalo do dobré formy a tu chtělo potvrdit i na půdě nováčka ze Zwolle, jenže téměř celý druhý poločas hrálo v oslabení a nakonec mohlo být rádo, že i v deseti alespoň vyrovnalo. Po dvou předchozích výhrách tak v Eredivisii ztratilo, i přesto se nachází na solidním sedmém místě se sedmi body. PEC prodloužilo šňůru bez porážky na tři duely v řadě a se shodným počtem bodů jako klub z Deventeru je osmé jen vinou horšího skóre.

Zwolle chce prodloužit sérii výher proti produktivním Orlům z Deveteru

Zwolle se letos vrátilo do nejvyšší nizozemské soutěže po pouhém roce stráveném ve druhé lize a v úvodních čtyřech duelech naznačilo, že to s udržením prvoligové licence myslí smrtelně vážně. V prvních dvou zápasech sice nebodovalo, pak si ale na konto připsalo dvě výhry a po reprezentační přestávce tak může hrát s mnohem větším klidem. Nyní však přivítá ambiciózní Go Ahead, které si taktéž nevede úplně špatně.

Almere ani na čtvrtý pokus nebodovalo, v nováčkovském souboji tentokráte nestačilo na Zwolle

Almere jako nováček letošního ročníku nezažívá povedenou premiéru v nejvyšší nizozemské soutěži, a i když nyní proti Zwolle mělo blízko k prvním bodů, tak nakonec prohrálo v Eredivisii i počtvrté. Domácí výběr sice srovnal nepříznivý vývoj v šesté minutě nastavení, jenže pak si nepohlídal bleskovou akci PEC a s výsledkem 1:2 bude zklamán. Domácí tak jsou s nulovým bodovým ziskem předposlední, vinou skóre je na tom hůře pouze Waalwijk.

Zwolle se těší do Almere na nejhorší obranu ligy

V sobotu odpoledne se na Yanmar Stadion utkají dva nováčci letošního ročníku Eredivisie. Domácí Almere je stále bez bodu a na čtvrtý pokus by moc rádo vyhrálo, jenže proti Zwolle bude muset pořádně zabrat.

Zwolle udolalo Utrecht a má první výhru v sezoně

O první výhru v sezoně si to v neděli rozdaly týmy PEC Zwolle a Utrechtu, přičemž oba v předchozích kolech nebodovaly. A šťastnější byli domácí, kteří urvali výhru díky proměněné penaltě Ferdyho Druijfa.

Tápající Utrecht se pokusí zvednout na půdě nováčka ze Zwolle

PEC Zwolle se po jedné sezóně strávené ve druhé lize suverénně vrátilo mezi nizozemskou elitu a teď mezí ní bude chtít zůstat tak dlouho, jak jen to půjde. Vstup do tohoto ročníku mu však příliš nevyšel, neboť na kontě nemá ani jeden bod a ve 3. kole by rádo zaskočilo favorita z Utrechtu. Ten zažívá jeden z nejhorších začátků poslední doby a se skóre 0:4 se nachází na úplně posledním osmnáctém místě Eredivisie.

Twente potvrdilo dobrou formu a i díky úvodní trefě Sadílka porazilo nováčka ze Zwolle o dvě branky

Twente znovu prokázalo dobré rozpoložení ze začátku sezóny a tentokráte i přes mírné starosti zdolalo nováčka ze Zwolle po výsledku 3:1. Hosté po rychle inkasované brance vyrovnali z pokutového kopu a pak drželi nerozhodný stav až do závěrečné dvacetiminutovky, nicméně vzápětí kapitulovali hned dvakrát a i podruhé tak vyšli naprázdno. Naopak celek z Enschede má na kontě plný bodový zisk a je druhý o skóre za vedoucím Alkmaarem.