Willem II Nizozemsko - Willem II - Zprávy

Willem zvládl záchranářský duel s Bredou a zvítězil o dvě branky

Před druhou polovinou nizozemské nejvyšší soutěže se hodně spekulovalo o tom, jak se Tilburg vyrovná se ztrátou klíčového kanonýra posledních let Frana Sola. Šestadvacetiletý Španěl, jenž v zimní přestávce zamířil za lepším do ukrajinského Dynama Kyjev, totiž nasázel přesnou polovinu ligových branek celého týmu v této sezóně. Nicméně Willem i bez něho začal dobře a v důležitém záchranářském souboji přehrál Bredu po výsledku 2:0.

V záchranářském souboji budou měřit síly Willem II a Breda

Hned v úvodu roku 2019 spolu sehrají velmi důležitý zápas o záchranu Tilburg s Bredou a favorit se hledá velmi těžko. Domácí výběr je momentálně na dvanácté pozici s devatenácti body a nic jistého rozhodně nemá. NAC patří předposlední sedmnáctá příčka s patnácti body, na druhou stranu za patnáctým Groningenem zaostává pouze o skóre. Willem se bude muset vyrovnat se ztrátou svého nejlepšího kanonýra Frana Sola.

Tilburg zvládl důležitý zápas o záchranu v Emmenu

Emmen nedokázal navázat na minulé překvapivé vítězství v Groningenu (2:1) a tentokráte v domácím prostředí podlehl konkurenčnímu Tilburgu 0:2. Odmítl tak šanci se výrazněji vzdálit sestupovému pásmu a po polovině nováčkovské sezóny je třináctý se sedmnácti body. Jeho nedělní rival ho nyní po dvou předchozích porážkách předskočil o dva body a je dvanáctý, do horní poloviny Eredivisie mu schází jediný bod.

Preview: FC Emmen - Willem II

Emmen se naposledy postaral o nevídaný obrat v Groningenu a po výhře 2:1 opustil sestupové pásmo, momentálně mu patří dvanáctá pozice se sedmnácti body. S úvodní polovinou Eredivisie, při své historicky první účasti, úplně zklamán být nemusí. Nicméně po krátké měsíční přestávce ho zřejmě čeká tuhý boj o holé přežití. Teď v dalším klíčovém utkání přivítá konkurenční Tilburg a při tříbodovém úspěchu se může přiblížit středu tabulky.

Tilburg podruhé doma selhal a tentokráte nestačil na Den Haag.

Fotbalisté Tilburgu po minulém výprasku s Heerenveenem (1:5) naprosto nezvládli ani druhý domácí zápas v řadě za sebou a tentokráte podlehli konkurenčnímu Den Haagu 0:3. V tabulce Eredivisie jsou prozatím na dvanácté pozici se šestnácti body, ovšem po zbývajících utkáních 16. kola se mohou propadnout i o několik příček níže. Naopak ADO konečně překonal krizi a s devatenácti body se vyhoupl na desáté místo s devatenácti body.

Tilburg s Den Haagem se pokusí překonat mizérii ve vzájemném souboji

Ani jednomu z pátečních protivníků se momentálně nedaří podle představ a v předposledním ligovém zápase tohoto roku se určitě chtějí oddálit sestupovým příčkám. Oba dva v dosavadních patnácti duelech vybojovali shodný počet šestnácti bodů, jen díky příznivějšímu skóre je na tom lépe domácí Tilburg, jemuž patří jedenáctá příčka. Hosté jsou v tuto chvíli dvanácti, dvoubodový náskok na sestupové pásmo je doslova mizivý.

Heerenveen deklasoval Tilburg na jeho vlastní půdě

Heerenveen navázal na minulé vítězství se Sittardem (3:1) a tentokrát si doslova smlsl na Tilburgu, domů si odváží vysoké vítězství 5:1. Po druhém tříbodovém zisku v řadě se posunul do horní poloviny tabulky, konkrétně na osmou příčku s dvaceti body. Willem II naopak naprosto vyhořel po senzační výhře v Alkmaaru (2:0) a je jedenáctý se šestnácti body. O osudu sobotního duelu rozhodl okamžik zhruba pět minut před poločasovou přestávkou.

Willem II tentokráte před svými fanoušky hostí Heerenveen

Souboj dvou týmů ze středu tabulky může předem slibovat vyrovnanou podívanou. V posledních šesti vzájemných zápasech hned pětkrát vyhrálo domácí mužstvo, takže díky téhle statistice by mohl mít navrch Willem II. Oproti Heerenveenu má na svém kontě doposud o bod méně, takže jedině výhra ho posune v pořadí před jeho protivníka.

AZ Alkmaar - Willem II 0:2

Alkmaar je pod obrovskou dekou, a jestliže ještě chce reálně myslet na ty nejvyšší příčky, tak bude muset něco změnit. Uplynulé kolo přišel o výhru proti oslabenému Venlu brankou ze třetí nastavené minuty (2:2), tentokráte kvůli dvěma zásahům kanonýra Frana Sola podlehl trápícímu se Tilburgu 0:2. A to i přesto, že balón držel z více jak sedmdesáti procent. Na druhou stranu je potřeba říci, že si mnoho gólových možností nevypracoval.

Preview: AZ Alkmaar - Willem II

Alkmaar se stále nemůže dostat do optimálního rozpoložení a i přes nárůst formy není spokojen, v tabulce Eredivisie mu patří až sedmá pozice s devatenácti body a na vedoucí PSV má manko propastných dvaceti bodů. Na druhou stranu je to za vedoucím triem PSV - Ajax - Feyenoord celkem našlapané, AZ ztrácí na čtvrtý Arnhem jen dva body. Nyní bude plnit úlohu jasného favorita proti Tilburgu, jemuž patří třináctá příčka se třinácti body.

Willem II - SBV Vitesse 1:3

Arnhem potvrdil vzrůstající formu z poslední doby a nyní celkem hladce zvítězil na půdě Tilburgu v poměru 3:1. Tabulkou se tak posunul na čtvrtou pozici s jednadvaceti body a za třetím Feyenoordem zaostává o bodů pět. Domácí naopak nenavázali na minulý úspěch ve Zwolle a jsou třináctí se třinácti body. SBV rozhodl o své výhře již v prvním poločase, kdy vstřelil všechny tři góly, Willem se zmohl pouze na snížení tři minuty před koncem.

Preview: Willem II - SBV Vitesse

Tilburg letos nepředvádí vyrovnané výkony, ovšem čas od času dokáže překvapit a díky tomu se nenachází v sestupové zóně. Momentálně mu patří jedenáctá pozice se třinácti body a nyní se pokusí zaskočit favorizovaný Arnhem. Jeho výsledky jsou v této sezóně také jako den a noc, nicméně i přesto je v tuto chvíli šestý s osmnácti body a stejně jako v uplynulém ročníku určitě bude chtít zabojovat o evropské poháry.

PEC Zwolle - Willem II 2:3

Tilburg zvládl důležitou páteční předehrávku o horní polovinu Eredivisie a hlavně díky povedené úvodní čtvrthodině si domů odvezl cenné vítězství 3:2, i když o něj mohl nakonec přijít. V tabulce se posunul na jedenáctou pozici se třinácti body a bude se mu lépe dýchat. Naopak Zwolle nevyhrálo v lize počtvrté za sebou a před reprezentační přestávkou kleslo na patnáctou příčku s jedenácti body těsně nad sestupovou zónu.

Preview: PEC Zwolle - Willem II

Oba dva páteční protivníci zatím zaostávají za očekáváním, jeden z nich může získat do dalšího průběhu potřebné sebevědomí. O něco lépe na tom prozatím je domácí výběr, který vybojoval jedenáct bodů a patří mu třináctá pozice, v poslední době je také v přijatelnější formě. Willem má na kontě o jeden bod méně a nachází se na čtrnáctém místě, v nejvyšší nizozemské soutěži navíc nezvítězil již osmkrát za sebou.

AFC Ajax - Willem II 2:0

Ajax zvládl generálku na veledůležitý středeční duel Ligy mistrů s portugalskou Benficou a outsidera z Tilburgu zdolal v poměru 2:0, když obě dvě své branky vsítil v úvodní polovině prvního poločasu. Díky tomu si udržel pětibodové manko na vedoucí PSV a minimálně do nedělní dohrávky Feyenoordu s Venlem si na třetí příčku vytvořil náskok osmi bodů. Willem nezvítězil na ligové scéně poosmé v řadě a je až čtrnáctý s pouhými deseti body.