Legia Varšava Polsko - Legia Varšava - Expres Zprávy

31.08.202323:43

Legia bojuje i díky gólu Pekharta

Tomáš Pekhart poslal Legii Varšava do vedení v odvetě čtvrtého předkola Evropské konferenční ligy proti Midtjyllandu, který však srovnal na 1:1 a po úvodním výsledku 3:3 se rozhoduje v penaltovém rozstřelu.

17.08.202321:02

Pekhart pomohl k postupu Legie

Legia Varšava v odvetě 3. předkola Konferenční ligy na hřišti Austrie Vídeň zvítězila 5:3, čímž si po úvodní porážce 1:2 zajistila postup. Gólem se na přestřelce a posunu do závěrečného předkola podílel Tomáš Pekhart.

06.08.202322:47

Pekhart dal v polské lize další gól

I ve druhém zápase nové sezony polské ligy se reprezentační útočník Tomáš Pekhart gólově prosadil a pomohl Legii k další výhře. V zápase s Chorzówem zvýšil ve 43. minutě na 2:0, varšavský celek poté přidal ještě jednu trefu a neinkasoval. V úvodním ligovém duelu český fotbalista hattrickem pokořil Lodž.

Čtyřiatřicetiletý Pekhart, jenž byl v sezoně 2020/21 králem střelců Ekstraklasy s 22 góly, se dnes prosadil z dorážky. Do druhého poločasu už nenastoupil. Hosté hráli většinu zápasu jen v deseti po vyloučení obránce Konrada Kasolika.

Střeleckou formu prokázal Pekhart i v pohárech, protože se dvakrát trefil v předkole Evropské konferenční ligy proti Ordabasy Šymkent a přispěl k postupu Legie.

ČTK
03.08.202322:59

Pekhart rozhodl o postupu Legie

Legia Varšava v odvetě 2. předkola Konferenční ligy porazila kazašské Ordabasy 3:2, čímž si po úvodní remíze 2:2 zajistila postup. Rozhodující gól polského celku vstřelil Tomáš Pekhart.

27.07.202318:25

Pekhart snižoval za Legii

Legia Varšava po hodině hry snížila v zápase 2. předkola Konferenční ligy na půdě kazašského Ordabasy na 1:2, pod což se čtvrtým soutěžním gólem v sezoně podepsal Tomáš Pekhart.

26.07.202311:19

Nawrocki přestoupil z Legie do Celticu

Celtic ulovil posilu v Polsku. Na pět let podepsal smlouvu s dvaadvacetiletým stoperem Maikem Nawrockým, který přichází do Glasgow z varšavské Legie. Přestupová suma by se měla podle informací ze serveru transfermakt.de pohybovat kolem 5 miliónů eur. "Je to hráč, kterého velmi dobře znám, protože jsem ho viděl hrát za Legii v Evropské lize. Vím, že měl velký zájem sem přestoupit, takže se na spolupráci s ním těšíme,” pochvaloval si Brendan Rodgers, manažer The Celts.

skysports.com, transfermarkt.de
21.07.202322:13

Pekhart začal sezonu hattrickem

Dnes začala nová sezona polské nejvyšší soutěže a parádně do ní vstoupil Tomáš Pekhart. Legia Varšava vede nad LKS Lodž 3:0, český útočník dal všechny branky.

12.06.202317:22

Mladenović zamířil do Panathinaikosu

Polsko za Řecko vymění Filip Mladenović, jemuž vypršela smlouva s Legií Varšava. Jednatřicetiletý univerzál na levou stranu se upsal Panathinaikosu.

transfermarkt.de
29.05.202308:56

Legia Varšava si pojistila Josuého

Josué letos v polské lize nastřílel dvanáct branek a odměnou mu je nová smlouva, Legia Varšava si služby portugalského záložníka zajistila i na příští sezonu.

abola.pt
02.05.202320:22

Legia i Pekhart oslavili zisk poháru

Reprezentační útočník Tomáš Pekhart ovládl s Legií Varšava Polský pohár. Celek z hlavního města ve finále udolal po výsledku 0:0 po prodloužení a 6:5 na penalty Čenstochovou, za kterou nastoupil obránce Tomáš Petrášek. Legia vyhrála pohár po pěti letech a 20. triumfem potvrdila pozici nejúspěšnějšího týmu v historii soutěže. Čenstochová naopak nenavázala na triumfy z předchozích dvou let. Oba čeští hráči nastoupili v základní sestavě. Petrášek vystřídal krátce před pauzou zřejmě kvůli zranění, Pekhart šel ze hřiště se žlutou kartou v 62. minutě.

ČTK
02.05.202319:02

Legia Varšava vítězem Polského poháru

Výsledek finále Polského poháru: Legia - Raków 1:0 po penaltách.

16.04.202319:42

Legii pomohl k remíze Pekhart

Tomáš Pekhart úvodním gólem pomohl Legii Varšava k remíze 2:2 s Lechem Poznań. Český útočník po návratu do známého prostředí zapsat pátý gól v desátém ligovém startu.

01.04.202319:31

Pekhart přispěl k výhře Legie Varšava

Tomáš Pekhart si na své konto připsal další branku, český útočník dnes přispěl jednou trefou k triumfu Legie Varšava 3:1 nad Rakówem.

01.04.202318:03

Pekhart se zase trefil za Legii

Tomáš Pekhart zpátky na místě činu ve Varšavě zatím funguje, dnes opět otevíral skóre ve šlágru kola s Rakówem - a to už v 16. minutě. Jedná se o jeho třetí branku ve čtyřech zápasech.

12.03.202321:09

Legia vyhrála zásluhou Pekharta

Tomáš Pekhart vstřelil dnes stý gól v prvoligových soutěžích a pomohl Legii Varšava k dalšímu vítězství. Třiatřicetiletý fotbalový útočník po návratu do Legie na konci ledna skóroval počtvrté v sedmém soutěžním zápase, v 24. kole polské ligy přispěl k výhře 2:0 nad týmem Mielec. I jeho zásluhou je varšavský klub v tabulce druhý.

Pekhart se prosadil hlavičkou ve 49. minutě. Změnil tak bezbrankové skóre. "Druhý poločas jsme začali dobře a brzy dali gól. Nejdůležitější jsou tři body," řekl pro polská média. Po vstřelené brance do kamer ukázal tričko pod dresem s nápisem 100. Čtrnáct gólů má z bundesligy, 39 dal v polské Ekstraklase, 24 v české lize, 12 v Řecku, 10 v Izraeli a jeden v Turecku.

ČTK
05.03.202310:39

Pekhartovi se daří v Legii

V sobotu třiatřicetiletý český útočník Tomáš Pekhart rozhodl o výhře Legie Varšava 1:0 nad Górnikem Zabrze v polské nejvyšší soutěži. Reprezentační útočník po únorovém návratu do klubu skóroval už potřetí.

ČTK
28.02.202315:11

Pekhart přispěl k postupu Legie

Legia Varšava je v semifinále Polského poháru, když vyhrála 3:0 na půdě celku Zielona Góra. Podíl na tom měl i Tomáš Pekhart, český útočník otevíral skóre.

12.02.202321:17

Jugas a Pekhart se podepsali pod remízu

Legia Varšava remizovala 2:2 s Cracovií, na čemž měli zásluhu hned dva čeští hráči. Jakub Jugas v 82. minutě poslal hosty do opětovného vedení, na které o pět minut později odpověděl střídající Tomáš Pehkart. Prvně jmenovaný si připsal první gól v sezoně, zatímco 33letý útočník skóroval premiérově po návratu do Legie.

23.01.202321:35

Legia Varšava před návratem Pekharta?

Tomáš Pekhart je po listopadovém odchodu z tureckého Gaziantepu volným hráčem, to už by ale nemělo platit dlouho. Podle informací serveru "isport.cz" se zkušený útočník vrátí do Legie Varšava, kde se stal v sezoně 2020/21 s 22 góly nejlepším střelcem Ekstraklasy.

isport.cz
09.12.202220:04

Také Češi pošlou na Ukrajinu elektrocentrály

Pražské kluby Slavia a Sparta se zapojily do iniciativy Šachtaru Doněck a sdružení Evropská fotbalová síť pro rozvoj (EFDN). Ukrajině, která od února čelí ruské invazi, poskytne každý z nich pět elektrocentrál, aby tamním obyvatelům pomohly přečkat zimu. Informovaly o tom na twitteru. "Ano, zapojujeme se do iniciativy EFDN a Šachtaru, Nadační fond ACS zajistí a poskytne pět elektrocentrál," uvedl tiskový mluvčí Sparty Ondřej Kasík. "Iniciativa, kde nebudeme se Spartou soutězit, ale rádi se přidáme. Také jich pět poskytneme," napsal předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

Třináctinásobný vítěz ukrajinské ligy Šachtar požádal kluby o 160 generátorů elektřiny. Dosud se jich podařilo zajistit 100. Dvacet jich daroval úřadující vítěz Ligy mistrů Real Madrid. Do akce se zapojily i Legia Varšava, Werder Brémy, Benfica Lisabon, Feyenoord Rotterdam nebo glasgowské kluby Celtic a Rangers.