Legia Varšava Polsko - Legia Varšava - Expres Zprávy

15.04.202119:47

Pekhart hráčem Ekstraklasy za březen

Tomáš Pekhart byl v polské lize vyhlášen nejlepším hráčem března. Ocenění si útočník Legie Varšava vysloužil čtyřgólovým představením v zápase na hřišti Zaglebie Lubin. Čtyři branky v jednom zápase dal Pekhart v polské lize jako první hráč od listopadu 2016. V předchozích dvou březnových utkáních nastoupil po zranění jako náhradník a neprosadil se. V tomto ročníku Ekstraklasy dal Pekhart už 21 gólů a suverénně vede pořadí střelců. Má velkou zásluhu na tom, že obhájci titulu vedou tabulku s osmibodovým náskokem před Štětínem. O hráči měsíce hlasují kapitáni ligových týmů. Jeden hlas mají i fanoušci, kteří volí na internetu.

ČTK
03.04.202119:23

Pekhart přidal další dva góly

Legia Varšava přestřílela Pogon Štětín 4:2 a svůj podíl na tom měl Tomáš Pekhart. Český útočník dal dvě branky, celkem jich letos v polské lize nastřílel už 21.

21.03.202119:27

Pekhart režíroval výhru Legie Varšava

Legia Varšava vyhrála 4:0 na půdě Zagłębie Lubin a hlavním hrdinou duelu byl Tomáš Pekhart. Český útočník se už v 19. minutě radoval z hattricku, po změně stran pak dal ještě jeden gól.

18.02.202110:38

Šabanov hostuje v Legii Varšava

V polské lize dohraje letošní sezonu Artem Šabanov, ukrajinský obránce odešel z Dynama Kyjev na hostování do Legie Varšava.

transfermarkt.de
14.02.202119:16

Legia srovnala zásluhou Pekharta

Tomáš Pekhart opět skóroval za Legii Varšava. Český útočník na půdě Jagiellonie Białystok proměnil penaltu a patnáctým ligovým gólem v sezóně vyrovnal na 1:1.

12.02.202121:36

Pekhart dostal tři zápasy

Útočník Legie Varšava Tomáš Pekhart obdržel po vyloučení v úterním osmifinále Polského poháru trest na tři pohárové zápasy. V utkání na hřišti LKS Lodž dal český reprezentant v 82. minutě vítězný gól na 3:2, chvíli nato ale dostal červenou kartu za to, že po souboji o míč s Maciejem Dabrowským vleže kopl protihráče do zad. Legia na svém webu oznámila, že se proti trestu odvolá. Pokud neuspěje, Pekhart už jí ve zbytku soutěže nepomůže, i kdyby postoupila až do finále. Pekhart je se 14 góly nejlepším střelcem polské ligy, v níž patří jeho týmu druhé místo. "Tomáš je mimořádně klidný člověk. V šatně říkal, že nic špatného neudělal. Je z toho zničený, protože je to rozumný kluk a ještě nikdy takovou hloupost na hřišti neprovedl," uvedl po úterním zápase trenér Legie Czeslaw Michniewicz. "Říkal, že trefil Macieje Dabrowského, jak padal. Ale jak už to tak v zápasech chodí, stalo se z toho trochu divadlo," dodal kouč.

ČTK
09.02.202122:33

Gól a vyloučení pro Pekharta

Legia Varšava v osmifinále domácího poháru vyřadila ŁKS Łódź, na čemž se rozhodujícím gólem na 3:2 podílel Tomáš Pekhart. Krátce nato však český útočník dostal červenou kartu.

06.02.202122:10

Pekhart pomohl k vítězství Legie

Legia Varšava porazila Raków Częstochowa, na čemž se podílel Tomáš Pekhart. Rodák ze Sušice ve druhém poločase z penalty zvyšoval na konečných 2:0 a vstřelil 14 gól v sezóně.

18.01.202116:42

Pekhart v přípravě dál střílí

Český útočník Tomáš Pekhart má, zdá se, před blížícím se startem druhé poloviny polské ligy dobrou formu. V dnešním přípravném utkání proti Dynamu Kyjev rozhodl Pekhart o vítězství Legie Varšava 2:0 oběma brankami. V předchozím duelu na soustředění v Dubaji se v utkání proti místnímu celku Liwa (8:0) prosadil hned čtyřikrát.

twitter.com
18.12.202022:27

Pekhart přidal další gól za Legii

Legia Varšava doma prohrála se Stal Mielec, což neodvrátil ani gól Tomáše Pekharta. Český útočník ve 13 ligovém zápase vstřelil stejný počet branek.

12.12.202021:54

Pekhart dvěma góly zařídil výhru Legie

Legia Varšava zvítězila na půdě Wisły Kraków, na čemž má hlavní zásluhu Tomáš Pekhart. Jednatřicetiletý útočník po změně stran dvěma góly otočil stav utkání na konečných 2:1.

05.12.202022:04

Pekhart dalším gólem pomohl Legii

Legia Varšava ve 12. kole polské ligy porazila Lechii Gdańsk, na čemž se gólem podílel Tomáš Pekhart. Pro českého útočníka, který zasáhl do jedenácti ligových utkání, se jednalo o jubilejní desátou branku v sezóně.

29.11.202019:32

Pekhart zaznamenal další gól

Tomáš Pekhart se opět zapsal do listiny střelců polské ligy. Útočník Legie v 57. minutě zápasu proti Piastu proměnil penaltu, duel skončil výsledkem 2:2.

04.11.202015:46

Pekhart koronavirus nemá

Útočník Tomáš Pekhart není pozitivní na koronavirus. Informoval o tom jeho klub Legie Varšava. Během pondělní dohrávky polské ligy s Wartou Poznaň se u českého reprezentanta projevil jeden z příznaků nemoci a musel střídat. Od týmu se okamžitě izoloval a do Varšavy se vrátil odděleně. Rodák ze Sušice tak může na sraz národního týmu, za který naposledy nastoupil v říjnu 2013.

ČTK
02.11.202020:05

Pekhart se podílel na výhře Legie

Útočník Tomáš Pekhart se brankou podílel na vítězství Legie Varšava na půdě Warty Poznaň. Ve 30. minutě zvyšoval na 3:0, což byl také konečné výsledek zápasu.

21.10.202019:37

Pekhart pojistil vedení Legie Varšava

Legia Varšava vede doma nad Slaskem Wroclaw 2:0 a druhou branku dal v 73. minutě Tomáš Pekhart. Český útočník tak potvrdil skvělou formu, v šestém ligovém zápase dal sedmý gól.

18.10.202019:31

Legia Varšava porazila Zagłębie Lubin, na čemž se dvěma góly podílel Tomáš Pekhart. Pro bývalého českého reprezentanta se jednalo o šestou branku v pátém letošním utkání Ekstraklasy.

09.10.202022:31

Polský superpohár získala Cracovia

Výsledek utkání o Polský superpohár: Legia Varšava - KS Cracovia 0:0, 4:5 na penalty.

06.10.202010:46

Brighton investoval do obránce Karbownika

Michał Karbownik odejde z Legie Varšava a zamíří do Brightonu. Anglický klub mladého obránce koupil za nezveřejněnou částku a podepsal s ním čtyřletý kontrakt, pro zbytek letošní sezony ho ještě odeslal do Polska formou hostování.

brightonandhovealbion.com
24.09.202022:22

Pekhart pojistil postup Legie

Legia Varšava ve 3. předkole Evropské ligy postoupila přes kosovskou Dritu, na čemž se podílel Tomáš Pekhart. Český útočník před poločasovou přestávkou pečetil výsledek na konečných 2:0.