Dundee United Skotsko - Dundee United - Zprávy

Preview: Aberdeen FC - Dundee United

Aberdeen se snad v posledním kole proti Dunfermline chytil, a že to nebyla náhoda, bude chtít ukázat proti sousedovi z tabulky Dundee United.

Dundee United - Motherwell FC 1:3

Fotbalisté Motherwellu konečně po dvou letech vezou z půdy Dundee United všechny body a díky pohodlnému vítězství 3:1 se dostali na druhé místo tabulky za vedoucí Rangers. Domácí naopak potvrdili malátnou formu před svými fanoušky a připsali si již třetí porážku. Dundee ani nepodržel gólman Perniš, který na konci druhé půle pustil zbytečný gól.

Preview: Dundee United - Motherwell FC

Fotbalisté Dundee United zatím letos nenaplňují očekávání z loňské sezóny, kdy se díky skvělému závěru dostali na čtvrté místo tabulky, měli velký náskok a několik kol před koncem existovala také možnost, že se dostanou na třetí příčku místo Hearts. Nyní je Dundee po devíti kolech s deseti získanými body na kontě na osmém místě, nicméně ve vyrovnané soutěži ho může posunout vzhůru jedna výhra.

Hibernian FC - Dundee United 3:3

Divácky atraktivní utkání, nakonec mohou být alespoň částečně spokojeni oba tábory. Hibs se totiž díky remíze 3:3 s Dundee United odpoutali od posledního Inverness na rozdíl jednoho bodu, Dundee United konečně dosáhlo na dvouciferný počet korálků. Hibs se díky získanému bodu dostali na desáté místo tabulky a o skóre přeskočili Aberdeen. Svěřenci kouče Petera Houstona se dostali na 7. místo tabulky před St. Johnstone.

Preview: Hibernian FC - Dundee United

Fotbalisté Hibs už nemohou jako v předchozích letech myslet na bitvu o pohárové příčky. Doby, kdy bojovali dokonce o Ligu mistrů s týmy Rangers a Celticem jsou opravdu minulostí. Nyní se Hibernian s pěti body nacházejí na předposlední pozici SPL pouze o skóre před Inverness a budou mít co dělat, aby zopakovali alespoň loňské umístění ve středu tabulky. Teď vyzvou Dundee, které je na tom přeci jen o něco lépe.

Dundee United - Inverness Caledonian 3:1

Pětizápasová série bez vítězství je u konce. Dundee doma porazili 3:1 Inverness a po delší době zase potěšili své fanoušky. O osudu utkání se rozhodlo už v prvním poločase, který domácí vyhráli 2:1. Ve druhé půli přidali třetí gól a tři body byly na světě.

Preview: Dundee United - Inverness Caledonian

Fotbalisté Dundee United nezvítězili už pět kol a přerušit nelichotivou sérii budou chtít v zápase s Invernessem. Hosté vstoupili do sezony katastrofálně, avšak minulá dvě kole jim vyšla na výbornou a vzestupnou formu chtějí v Tannadice Parku potvrdit.

Dundee United - Rangers FC 0:1

Fotbalisté Rangers nadále vévodí skotské nejvyšší soutěži. Dnes porazili jedinou brankou Laffertyho domácí Dundee United. Rozhodující gól padl až ve druhém poločase, přesto byl ten první více klíčový, v něm totiž uviděl červenou kartu hráč Dundee Johny Russell.

Preview: Dundee United - Rangers FC

Od půl druhé čeká v Tannadice Parku na hráče Rangers nepříjemný soupeř a to Dundee United. Domácí už dokázali favorita několikrát potrápit a minimálně stejný cíl mají i tentokrát. Rangers si zase chtějí udržet průběžné vedení v tabulce.

St. Johnstone FC - Dundee United 3:3

Dundee United uhráli na hřišti St. Johnstonu remízu 3:3, přestože se pro ně utkání nevyvíjelo dobře. Hosté se sice brzy ujali vedení gólem Douglase, ještě v první půli ale domácí stav otočili třemi brankami a United se dlouho nemohli prosadit. V posledních deseti minutách ovšem vstřelili dvě branky a získali tak cennou remízu.

Preview: St. Johnstone FC - Dundee United

St. Johnstone se po nejistém vstupu do sezóny konečně dostává do formy a rád by navázal na překvapivou výhru ze hřiště Celticu. Dundee United se naopak v posledních zápasech nevede podle očekávání a bude se tedy snažit o nápravu na hřišti St. Johnstonu.

Dundee United - Dunfermline Athletic 0:1

Nováček Dunfermline Athletic pokračuje ve skvělých výsledcích, jeho sérii bez porážky nedokázal utnout ani na vlastním hřišti Motherwell. Přestože po celý zápas měli převahu domácí hráči, o výhře Dunfermlinu rozhodl pět minut před koncem utkání svým gólem Paul Burns.

Preview: Dundee United - Dunfermline Athletic

Dundee United se pokusí zapomenout na výsledek z posledního ligového kola, v sobotu na svém hřišti přivítají nováčka Dunfermline a jasným cílem jsou tedy tři body. Dunfermline však zatím překvapuje, nejenže ještě nepoznal hořkost porážky, ale v minulém kole dokonce zvítězil v St. Johnstonu.

Celtic FC - Dundee United 5:1

Fotbalisté Celticu zvládli také své třetí utkání v SPL a poprvé na vlastním hřišti ukázali svou sílu. V tuto chvíli to vypadá, že kráčejí směle za titulem, nicméně do konce sezóny chybí ještě mnoho kol. Domácím fanouškům se sobotní vystoupení muselo líbit, jejich miláčci totiž deklasovali Dundee United poměrem 5:1 a v tuto chvíli se dostali na druhé místo tabulky za Motherwell. Ten má sice o bod více, ale také na druhou stranu duel navíc.

Preview: Celtic FC - Dundee United

Fotbalisté Celticu vstoupí příští týden do evropských pohárů. Ve 4. předkole Evropské Ligy je jejich úkol zcela zřejmý - dostat se do základních skupin a držet tak čest skotských celků v klubových pohárech. Dundee United totiž vypadlo hned na úvod, Rangers překvapivě nestačili v předkole Ligy mistrů na švédské Malmö a Hearts mají před sebou obtížnou zkoušku v podobě Tottenhamu. Nicméně o víkendu ani na Celtic nečeká nic lehkého.