Atlético Madrid Španělsko - Atlético Madrid - Zprávy

Sheffield United má nového brankáře, z Atlética přišel Grbić

Ke změně na pozici brankářské dvojky se během ledna rozhodlo madridské Atlético. Kabinu španělského klubu dnes oficiálně opustil Ivo Grbić, chorvatský gólman přestoupil do Sheffieldu United.

Pád Griezmanna předznamenal osud Sevilly. Převahu Atlétika přetavil v gól Depay

Atlético Madrid se stalo posledním postupujícím do semifinále Copa del Rey, když porazilo Sevillu těsným výsledkem 1:0. Los Indios se mohli dostat do vedení už v 26. minutě, ovšem Antoine Griezmann zahrávající pokutový kop při zakončení uklouzl a přestřelil. Francouzovo zaváhání napravil až necelou čtvrthodinu před koncem Memphis Depay. Madridský celek se do takto pokročilé fáze domácího poháru probojoval po sedmi letech.

Atlético má zástup za Oblaka. V Rumunsku jsou k Moldovanovu přestupu spíše skeptičtí

Jan Oblak v dresu madridského Atlétika působí už desátou sezónu v řadě. Minimálně v devíti z nich se stal pro španělský celek neodmyslitelnou brankářskou jedničkou. Teď mu nicméně dorazila konkurence z Rumunska. Horatiu Moldovan, rumunský reprezentační gólman, vůbec poprvé v kariéře okusí zahraniční angažmá, do LaLigy se stěhuje z bukurešťského Rapidu.

Předposlední Granada vzdorovala marně, Atlético se opět mohlo spolehnout na Moratu

Atlético Madrid zvítězilo v 21. kole LaLigy na hřišti předposlední Granady 1:0. Nováček soutěže nepouštěl favorita do velkého množství příležitostí a až do 55. minuty držel bezbrankový stav. Poté však Álvaro Morata potvrdil roli kanonýra a hlavou rozhodl o zisku tří bodů pro svůj celek. Španělský střelec tak navázal na úvodní setkání těchto týmů z letošní sezony, kdy Atléti i zásluhou jeho trefy rovněž zvítězili.

"Colchoneros" se představí v Granadě

Pondělní dohrávku jednadvacátého kola obstarají Granada a Atlético Madrid. To se na Nuevo Los Cármenes představí po dvou letech a na své poslední vystoupení zde bude chtít rozhodně zapomenout. Domácí tehdy dvěma góly i přes zjevnou převahu hostí dovedli k vítězství Machis a Molina. Teď se Atlético chystá do Andalusie znovu, tentokrát ale o poznání lépe naladěno.

Ancelotti: Oba týmy daly do zápasu všechno, nikdo si nezasloužil prohrát

Real Madrid neobhájí triumf ve Španělském poháru. Svěřenci trenéra Carla Ancelottiho v osmifinále prohráli na stadionu městského rivala Atlética 2:4 po prodloužení. Domácí tak "Bílému baletu" oplatili porážku 3:5 v semifinále španělského Superpoháru z minulého týdne.

Griezmann Realu naservíroval pohárovou pomstu za Superpohár v prodloužení

Atlétiko Madrid oplatilo Realu Madrid jen osm dnů starou porážku ze španělského Superpoháru, když zvítězilo v domácím osmifinále Copa del Rey 4:2 po prodloužení. Los Colchoneros se po půlhodině hry dostali do vedení, ještě před poločasem o něj však přišli vinou nepřehledné situace po nešikovné snaze vyboxovat míč v podání Jana Oblaka. V remízový stav vyústila i druhá půle, a tak muselo na řadu přijít prodloužení, ve kterém se hrdinou "Atlétů" stal Antoine Griezmann, když ve 100. minutě směle potrestal zaváhání soupeřovy obrany.

Griezmann se stal nejlepším střelcem Atlética. Je to něco neuvěřitelného, popisuje

Atlético Madrid se v sezoně 2020/2021 stalo španělským mistrem, od té doby trofej nezískalo a čekání se protáhne ještě minimálně o několik měsíců. Klub z hlavního města v semifinále letošního Superpoháru nestačil na Real Madrid, jeden jeho hráč přesto měl důvod k radosti.

Cestu Realu do finále nepřekřížil ani nový nejlepší střelec historie Atlétika

Real Madrid vykročil ke svému 13. triumfu ve španělském Superpoháru, když v semifinále zdolal Atlético 5:3. Ve strhující první půli se oba celky prosadily hned dvakrát, přičemž jedním z úspěšných střelců byl Antoine Griezmann, který se díky 174. zásahu v dresu Los Colchoneros osamostatnil na trůnu nejproduktivnějších kanonýrů historie klubu. Přetahovaná pokračovala i po změně stran a jelikož základní hrací doba rozhodnutí nepřinesla, o triumfu Bílého baletu rozhodl až ve 116. minutě vlastní gól Stefana Saviće.

Atlético touží po třetím Superpoháru, narazí ale na městského rivala

Jak už bývá zvykem, tak i tento rok se o vítězi španělského Superpoháru rozhodne mezi čtyřmi týmy. Tradiční destinací je opět Saúdská Arábie a jako první se do sebe v souboji o finále pustí Real Madrid s Atléticem. Bílý balet možná půjde do zápasu jako favorit, ale Atlético si s ním nedávno dokázalo poradit.

Morata doháněl ofenzivní smršť Girony marně. Černý kůň LaLigy udeřil v závěru

Girona předvedla ve šlágru 19. kola LaLigy nespoutaný ofenzivní výkon a v souboji aspirantů na titul vyhrála nad Atlétikem Madrid 4:3. Utkání se proměnilo v reklamu na španělský fotbal hned po pár vteřinách, kdy se prosadil Valery Fernández. Na trávníku ale řádil v hostujicim dresu Álvaro Morata, který nasázel hattrick a další góly mohl ještě přidat. A právě neproměněné příležitosti jej nakonec mrzely, protože v nastavení rozhodl Iván Martín. Domácí se po strhující podívané posunuli zpět o skóre za vedoucí Real Madrid. Naopak Diego Simeone má nad čím přemýšlet, jelikož Los Colchoneros pod více než 12letým vedením argentinského stratéga poprvé prohráli čtyři venkovní ligová střetnutí v řadě.

Šlágr nabídne souboj Girony s Atléticem

O návrat na první místo tabulky se ve středu večer pokusí Girona. Bude to ale úkol velmi náročný. V cestě jí bude stát madridské Atlético, které se aktuálně nachází jen o příčku níže, přičemž čtvrtá Barcelona má stejný počet bodů, ale horší skóre. Simeoneho svěřenci mají za sebou výsledkově spíše podprůměrný prosinec, ve kterém třikrát přišli o body, Gironští naopak prožívají skvělé týdny a v polovině soutěže jsou jen o skóre druzí. O to více je musí mrzet ztráta na hřišti Betisu.

Llorente potřeboval k aklimatizaci na hřišti jen minutu. Sevilla se v Madridu na reakci nezmohla

Dohrávka čtvrtého kola španělské LaLigy dopadla lépe pro domácí Atlético Madrid, které si poradilo se Sevillou 1:0. Jedinou branku vsítil hned po změně stran střídající Marcos Llorente, když po šťastném odrazu míče od skluzujícího Sergia Ramose obdržel krásný vánoční dárek v podobě luxusní střelecké pozice. Ofenzivu klubu z Andalusie naopak zápas v optimální formě nezastihl, Jan Oblak byl totiž přinucen k pouhým dvěma snadným zákrokům, přestože hosté hráli více než 20minutovou přesilovku.

Atlético chce zakončit rok výhrou, Sevilla má novou motivaci

LaLiga už téměř definitivně uzavřela svůj kalendář pro tento rok, ale přeci jen se ještě dočkáme jednoho utkání. Dodatečné utkání 4. kola ze září totiž čeká na Atlético Madrid a Sevillu. Kdo bude favoritem, o tom asi není nutné příliš dlouho spekulovat.

Atléti přišli o dvougólové vedení i šňůru domácích výher. Getafe byla přesilovka dlouho na obtíž

Fotbalisté Atlétika Madrid remizovali v 18. kole LaLigy v divokém zápase s Getafe 3:3. I díky dvougólovému Antoinu Griezmannovi drželi domácí utkání ještě pět minut před koncem pevně pod kontrolou. V samotném závěru se však prosadil Óscar Rodríguez a pokutový kop následně proměnil Borja Mayoral. Hosté tak alespoň částečně využili dlouhou početní výhodu, která přišla po vyloučení Stefana Saviče ze 38. minuty. Zároveň narušili skvostnou sérii Los Colchoneros, jež čítala 11 výher v řadě před vlastním publikem.