Valencia CF Španělsko - Valencia CF - Zprávy

Getafe doma s Valencií hrát umí, oba týmy jsou soupeři v tabulce

Ve Španělsku se rozjíždí šestnácté kolo a už v pátek se do něj zapojí Getafe s Valencií. Od devíti hodin večer se na Coliseum Alfonso Pérez pokusí domácí celek prodloužit úspěšnou sérii, která ho k Valencii v poslední době doma poutá.

Kouzelnou auru Girony pocítila i Valencia, famózní obrat zařídily dvě generace Jihoameričanů

Fotbalisté Girony si sice v 15. kole LaLigy dali se střílením branek na čas, nakonec ale dvěma góly v závěru udolali před zraky svých fanoušků Valencii 2:1 a alespoň dočasně se vrátili do čela tabulky. Po triumfu přitom dlouho sahali Netopýři, které po změně stran poslal do vedení Hugo Duro. Čtvrthodinu před koncem se ovšem na trávník dostal 37letý Cristhian Stuani a po dvou přihrávkách o poznání mladšího Yana Couta se mu podařilo průběh duelu zvrátit. Jeho trefy přispěly nejen k prodloužení série neporazitelnosti Gironistes na sedm ligových utkání, ale také zabránily hostujícím Bianconegros v zisku druhé venkovní výhry v sezoně.

Trápící se Valencia jede do Girony, domácí chtějí znovu na první místo

Valencia se v posledních dvou kolech trápila a nezískala v nich dobré výsledky, jednou dokonce zažila hrůzný debakl v podobě pěti inkasovaných branek. Na ten se bude snažit zapomenout v Gironě, kam se podívá v sobotu odpoledne. Jenže domácí mají rozhodně pro strach uděláno a jsou v dobrém rozmaru.

Celta Vigo cestu k vyloupení Mestally nenašla. Taktické šachy ve Valencii vyústily v dělbu bodů

Hráči Valencie remizovali ve 14. kole LaLigy se Celtou Vigo 0:0. Oba celky po návratu do ligového rytmu po reprezentační pauze předvedly značně pasivní výkon, který vedl k minimu šancí. Netopýři tak neodčinili vysokou porážku z předchozího utkání s Realem Madrid a ztratili důležité body v boji o evropské poháry. Alespoň je mohl těšit fakt, že s Los Celestes neprohráli již osmý domácí zápas v řadě.

Domácí Valencia chce proti Celtě získat šestou výhru v řadě

Valencia zažila v minulém kole obrovský šok po debaklu od Realu Madrid. Naštěstí pro Los Che se do jejich chmur vložila reprezentační přestávka a Valencia bude obnovený harmonogram chtít využít k lepším výkonům. Jako první se proti ní po pauze postaví Celta.

Vinícius Júnior na urážky fanoušků nezapomněl. Real obrátil defenzivu Netopýrů vzhůru nohama

Hráči Realu Madrid porazili ve 13. kole LaLigy před vlastními fanoušky Valencii 5:1. Skvostný start proti oblíbenému soupeři, se kterým Los Blancos padli na Santiago Bernabéu naposledy v roce 2008, gólově podpořil už ve třetí minutě Dani Carvajal. Na jednoznačném vítězství se následně dvěma zásahy podíleli Rodrygo a Vinícius Júnior, jenž se tak pomstil hostujícím fanouškům, kteří jej v posledním vzájemném utkání rasisticky uráželi.

Real Madrid kontra Valencia

Hráči Realu Madrid budou reagovat na zápas vedoucí Girony, ale nečeká je jednoduchý soupeř. Valencia se zvedla a stoupá tabulkou. V sobotu se tak na Santiago Bernabéu potkají dva celky se slušnou formou.

Pepelu se ve věhlasnějším celku z Valencie gólově našel. Granadě venkovní ovzduší nesvědčí

Hráči Valencie si ve 12. kole LaLigy poradili v domácím prostředí s tápající Granadou 1:0 a dokázali bodovat již ve čtvrtém utkání v řadě. Netopýry nasměroval ke třem bodům v nastaveném čase první půle z pokutového kopu Pepelu, pro něhož se zároveň jednalo o druhý zásah v letošním ročníku. Bývalý záložník městského konkurenta Levante, kde za dvouleté působení v A-týmu skóroval pouze jednou, neudělal radost hostům, kteří mimo svůj stadion po návratu do ligy zatím získali jediný bod.

Valencia se v souboji s Granadou hodlá přiblížit pohárovým pozicím

Ze středu tabulky blíže k evropským pohárům, to bude cíl Valencie v domácím zápase s Granadou. Los Che jsou posilněni postupem do dalšího kola španělského poháru a v neděli pevně doufají v další tři body.

Splněný úkol jedničkáře de Marcose pomohl Bilbau k bodu. Obrana Valencie na konci propadla

Hráči Bilbaa remizovali v 11. kole LaLigy s Valencií 2:2, čímž si udrželi pozici na příčkách zajišťující účast v pohárech. Domácí na tom však mohli být ještě lépe, jelikož šli v první půli do vedení zásluhou Óscara de Marcose, jenž dorovnal své střelecké maximum z posledních devíti let, když s výjimkou sezony 2019/2020 vsítil v ročníku vždy jen jednu ligovou branku. Po pauze však dvojice Fran Pérez a Hugo Duro zařídila obrat Netopýrů, na který dokázal odpovědět už pouze Álex Berenguer.

Athletic Club bude hájit roli favorita v duelu s Valencií

Athletic se v neděli večer pokusí vrátit na vítěznou vlnu španělské nejvyšší soutěže, když na San Mames přivítá Valencii. Baskové nastoupí do zápasu po porážce 0:1 s úřadujícím mistrem Barcelonou, zatímco Valencia naposledy porazila Cádiz 2:0 a ukončila tak čtyřzápasovou sérii bez vítězství v lize.

Netopýři z Valencie vylétli ze stínů bídných výsledků. Cádizu zkomplikovalo situaci vyloučení

Fotbalisté Valencie v 10. kole LaLigy využili vlastního prostředí, ve kterém porazili Cádiz 2:0. Domácí odstartovali utkání tím nejlepším možným způsobem, když se již ve čtvrté minutě prosadil kapitán José Gayá, jenž si připsal svou první trefu v sezoně. Další klíčový moment zápasu přišel o 18 minut později, kdy se nechal kvůli nevybíravému faulu vyloučit Roberto Navarro. Netopýři přesilovku využili ke vstřelení pojišťovacího gólu a po sérii čtyř utkání v řadě bez vítězství si připsali tři body.

Valencia přivítá neoblíbený Cádiz

Od vítězství nad Atléticem to šlo s Valencií z kopce a kouč Rubén Baraja doufá, že reprezentační přestávka pomůže týmu vrátit se zpět na vítěznou vlnu. Los Che se pokusí zastavit pád tabulkou na Mestalle proti neoblíbenému Cádizu.

Na Mallorce pálila typicky španělská jména. Valencii raketový start soupeře nesložil

Deváté kolo LaLigy nabídlo divákům na Baleárských ostrovech remízu 1:1 mezi Mallorkou a Valencií. Hosté se nenechali zaskočit bleskurychlým gólem Daniho Rodrígueze a naopak po bojovném výkonu ještě před přestávkou vyrovnali zásluhou Diega Lópeze. Góly držitelů tradičních příjmení, když obě patří ve Španělsku mezi pětici nejpočetnějších, byly těmi posledními, a Rumělky tak na svém stadionu nevyhrály počtvrté za sebou.

Mallorca visí nad propastí. Shodí ji do ní Valencia?

Valencia se musí vzpamatovat ze dvou porážek v řadě a jako ideální šanci na nápravu vnímá utkání s Mallorcou. Ani té se nedaří a v sobotu navečer by doma na stadionu Iberostar ráda ukončila sérii tří zápasů bez výhry.