FC Curych Švýcarsko - FC Curych - Zprávy

Osmanlispor - FC Curych 2:0

Fotbalisté tureckého Osmanlisporu potvrdili úlohu favorita proti švýcarskému Curychu a po vítězství 2:0 skončili ve skupině L na vedoucí pozici s deseti body o bod před španělským Villarealem. O svém vítězství rozhodli dvěma brankami v závěrečné dvacetiminutovce. Naopak jediný druholigový celek ve skupinové fázi v pohárové Evropě končí se šesti body. Je tak jasné, že se žádný švýcarský výběr do jarní fáze evropských pohárů nepodívá.

Preview: Osmanlispor - FC Curych

Hráči tureckého Osmanlisporu předvádějí v letošním průběhu základní skupiny Evropské ligy nevyrovnané výkony, a proto musí bojovat o postup do jarní fáze až v posledním utkání. Jejich situace je zcela jasná - pokud dokážou doma zdolat druholigový švýcarský Curych, tak obsadí ve skupině L první místo. Jestliže se rozejdou se svým soupeřem smírně, tak si také zajistí postup do jarní fáze a v čele zůstanou v případě remízy Steauy s Villarealem.

FC Curych - Villarreal CF 1:1

Curych se doma ukázal jako poctivý a houževnatý soupeř, který ani silnějšímu Villarrealu nic nedaruje. Ačkoli španělský celek poměrně rychle vedl, domácí se nevzdali a pár minut před koncem utkání se díky proměněné penaltě mohl radovat Roberto Rodriguez.

Preview: FC Curych - Villarreal CF

Curych je v oslnivé střelecké formě, ale teď jej čeká velká zkouška. V rámci hodně vyrovnané skupiny L bude čelit Villarrealu s nadějí, že mu dokáže vrátit nedávnou porážku. Villarrealu se naopak v posledních týdnech nedaří.

FC Curych - Steaua Bukurešť 0:0

Oba dva soupeři se i ve druhém vzájemném utkání rozešli smírně bez branek a nerozhodný výsledek v podstatě nic neřeší. Rumunský výběr remizoval potřetí v základních skupinách, a tedy ještě ani jednou nezvítězil, se třemi body se nachází na poslední čtvrté pozici. Švýcarský výběr posbíral o dva body více a momentálně je třetí o skóre za španělským Villarealem, k postupu má přeci jen o něco blíže než Steaua.

Preview: FC Curych - Steaua Bukurešť

Druholigový švýcarský Curych zatím statečně bojuje v evropské konkurenci a po polovině odehraných zápasů má slušnou šanci postoupit do další fáze. Po třech odehraných zápasech má na kontě čtyři body a v tabulce je třetí o skóre za tureckým Osmanlisporem, na vedoucí španělský Villarreal ztrácí bod jeden. Nyní se pokusí zvítězit proti rumunskému celku Steaua Bukurešť, který je ve skupině L na posledním čtvrtém místě se dvěma body.

Steaua Bukurešť - FC Curych 1:1

Steaua ztratila dobře rozehraný zápas s Curychem čtyři minuty před koncem, jako jediná ve skupině stále čeká na vítězství a z posledního místa se výše neodpoutala. Radost jí zhatil Moussa Koné, který zařídil svému týmu alespoň jeden bod. Bojan Golubovič sice poslal svoje mužstvo do vedení v 68. minutě, ovšem jeho trefa k plnému bodovému zisku nepomohla.

Preview: Steaua Bukurešť - FC Curych

Steaua z úvodních dvou zápasů ještě nevydolovala jediné vítězství, a pokud se tomu tak brzy nestane, může mít s postupem ve druhé polovině skupinové fáze Evropské ligy opravdu velké potíže. Na své půdě přivítá vůbec poprvé v historii švýcarský Curych, který naposledy zdolal Osmanlispor. Tenhle soupeř se jen díky horšímu skóre nachází na třetím místě tabulky.

FC Curych - Osmanlispor 2:1

Švýcarský FC Curych sice nyní působí ve druhé lize, ovšem nyní si ve druhém zápase skupiny Evropské ligy vyšlápl na turecký Osmanlispor. Do vedení se dostal na konci prvního poločasu a i přes vyrovnání nakonec převrhl misky vah na svou stranu zhruba deset minut před koncem. Po výhře 2:1 se nachází na třetím místě tabulky se třemi body jen o skóre právě za tureckým celkem. Ten naopak nedokázal navázat na úspěšný vstup proti rumunské Steaue.

Preview: FC Curych - Osmanlispor

Jediný druholigový celek v základních skupinách Evropské ligy nese jméno FC Curych a jeho prioritou určitě bude návrat mezi elitu, ovšem ani tuto soutěž rozhodně nestaví na druhou kolej. To ukázal úvodní duel na půdě vysoce favorizovaného španělského Villarealu, kde švýcarský výběr vedl od druhé minuty a nakonec prohrál nejtěsnějším poměrem 1:2. Nyní se pokusí poprvé bodovat proti tureckému Osmanlisporu.

Villarreal CF - FC Curych 2:1

Navzdory nečekanému zaváhání na úvod se Villarrealu podařilo potvrdit roli favorita a porazit FC Curych 2:1. Hned v druhé minutě totiž poslal hosty do překvapivého vedení Sadiku, avšak duo Pato - Jonathan dos Santos ještě do přestávky po vzájemné spolupráci dvěma góly zvrátilo skóre. Žlutá ponorka tak po zklamání z vyřazení v předkole Ligy mistrů vykročila alespoň v Evropské lize správnou nohou.

Preview: Villarreal CF - FC Curych

Villarrealu se zatím příliš nedaří navázat na loňskou sezonu a zranění některých klíčových hráčů mu také na sebevědomí nepřidává. Po neúspěchu v boji o Ligu mistrů se Žlutá ponorka pokusí potěšit své fanoušky alespoň v Evropské lize. Hosté z Curychu jsou ale ve formě.

Keržakov opustil Zenit, jaro stráví na hostování v Curychu

Aleksandr Keržakov se dočkal odchodu ze Zenitu Petrohrad. Trenér André Villas-Boas se zkušeným útočníkem na začátku letošní sezony přestal počítat a vyřadil ho z prvního týmu, ruský reprezentant si tak hledal jiné angažmá a nakonec zamířil na půlroční hostování do švýcarského Curychu...

Hyypiä má novou práci, bude trénovat švýcarský FC Curych

Finský trenér Sami Hyypiä povede švýcarský FC Curych. Bývalý obránce Liverpoolu byl bez angažmá od konce prosince, kdy rezignoval na pozici kouče druholigového anglického Brightonu...

Borussia Mönchengladbach - FC Curych 3:0

V přímém boji o postup do jarní vyřazovací fáze Evropské ligy se z výhry, kvalifikace i prvního místa v jednom může radovat domácí Borussia Mönchengladbach, která na domácí půdě rozdrtila FC Curych jasně 3:0. O góly se postarali Patrick Hermann s Branimirem Hrgotou, jenž se trefil hned dvakrát.