Šachtar Doněck Ukrajina - Šachtar Doněck - Zprávy

Střet Antverp s evropskou elitou se mění ve zlý sen. Kouzla mladého špílmachra přišla vniveč

Antverpy se v prvním domácím utkání hlavní fáze Ligy mistrů v klubových dějinách ze zisku bodů neradovaly, když ve druhém kole skupiny H prohrály se Šachtarem 2:3. Ústřední postavou úvodní půle byl 18letý záložník Arthur Vermeeren, jenž se dvěma asistencemi zasadil o dvougólové poločasové vedení domácích. Hosté tak byli při historicky sedmém měření sil s belgickým fotbalem blízko k tomu, aby poprvé našli přemožitele, po změně stran však předvedli famózní obrat, na němž se největší měrou podílel autor dvou přesných zásahů Danylo Sikan.

Antverpy věří v šanci proti Šachtaru

Belgické Antverpy mají za sebou nepovedený vstup do Ligy mistrů, ale všechno mohou odčinit v domácím zápase proti Šachtaru Doněck. Outsider skupiny H se od blamáže v Barceloně zasekl a gól nedal ve všech soutěžních utkání přes 360 minut. Zápas s ukrajinským soupeřem je pro něj maximální výzvou.

Porto na úvod Ligy mistrů po necelé dekádě nezaváhalo. Galenovo řádění odnesl Šachtar

Hráči Porta v úvodním utkání skupiny H Ligy mistrů přehráli Šachtar v jeho německém azylu 3:1. O výsledku střetnutí rozhodla již první půlhodina, během níž padly všechny branky. Na úvodní gól Brazilce Galena ještě dokázali Ukrajinci rychle odpovědět, ale hostující záložník následně další trefou a asistencí stvrdil roli muže zápasu. Portugalci tak ukončili nelichotivou sérii bez výhry v úvodních kláních skupinové fáze nejprestižnějšího evropského poháru táhnoucí se už od roku 2014.

Šachtar bude chtít v Hamburku vylepšit dosud nepříznivou bilanci s Portem

Do Hamburku se vrací nejprestižnější evropská soutěž. Na svědomí to ovšem nemá tamní HSV, nýbrž Šachtar Doněck. Ten bude Volksparkstadion v hanzovním městě využívat minimálně po následující tři měsíce. Nejprve zde ukrajinské mužstvo změří síly s "Draky" z Porta.

Šachtar Doněck má jasno, Ligu mistrů bude hrát v Hamburku

Šachtar Doněck bude hrát svá domácí utkání v této sezoně Ligy mistrů v Hamburku. V minulém ročníku měli ukrajinští šampioni kvůli ruské invazi azyl ve Varšavě na stadionu Legie.

Vlachodimos má v Benfice konkurenci, k mistrovi Portugalska dorazil Trubin

Po pět sezón byl řecký reprezentační brankář Odysseas Vlachodimos prakticky jednoznačnou brankářskou jedničkou v Benfice. Asi ani pro šestou v pořadí se nic měnit nebude, nyní mu každopádně může notně sekundovat dvaadvacetiletý Anatolij Trubin. Odchovanec doněckého Šachtaru přišel posílit gólmanský post, lisabonský klub s ním stvrdil spolupráci do roku 2028.

Solomon zůstane v Premier League, bude nastupovat za Tottenham

Tottenham dotáhl příchod Manora Solomona za Šachtaru Doněck. Třiadvacetiletý izraelský křídelník, jenž v minulé sezoně hrál za Fulham, podepsal se Spurs pětiletý kontrakt...

FIFA prodloužila o další rok pravidlo o přerušení smluv v Rusku a na Ukrajině

FIFA prodloužila na sezonu 2023/24 pravidlo, které umožňuje fotbalistům a trenérům přerušit kvůli válce smlouvy s ukrajinskými a ruskými kluby. Proti pravidlu dlouhodobě protestuje jak ruská, tak ukrajinská strana.

Šachtar Doněck se kvůli přerušeným kontraktům zahraničních hráčů obrátil na EK

Šachtar Doněck podal k Evropské komisi (EK) stížnost na světovou federaci FIFA kvůli stále trvajícímu přerušení platnosti kontraktů zahraničních hráčů a trenérů. FIFA toto pravidlo zavedla po ruském vpádu na Ukrajinu loni v únoru a jeho původní platnost do konce června 2022 prodloužila na celou aktuální sezonu.

Feyenoord v odvetě rozcupoval Šachtar a zaslouženě postoupil do čtvrtfinále Evropské ligy

Současný lídr nizozemské nejvyšší soutěže před týdnem remizoval v polské Varšavě se Šachtarem 1:1 a dokonce nebyl daleko od porážky, ovšem v domácí odvetě na stadionu De Kuip předvedl excelentní výkon od začátku až téměř do samotného konce a díky drtivému vítězství 7:1 proklouzl mezi nejlepší osmičku v Evropské lize. Vyzyvatel z Doněcku zaostával ve všech ohledech a proti Feyenoordu jednoduše neměl šanci.

Lídr Eredivisie se Šachtarem remizoval, teď ho zkusí zdolat na domácí půdě

Nizozemský Feyenoord letos zatím prožívá úspěšnou sezónu a teď ji může ještě vylepšit postupem do čtvrtfinále Evropské ligy. V týden starém utkání v polské Varšavě proti ukrajinskému Šachtaru měl herně navrch a možná by si i zasloužil vyhrát, jenomže nakonec byl rád, že v samém závěru zachránil alespoň remízu 1:1. Teď zkusí být produktivnější na vlastním stadionu De Kuip a je považován za jasného favorita.

Feyenoord převahu nezužitkoval a se Šachtarem pouze remizoval 1:1

Feyenoord přijížděl do Varšavy jako mírný favorit a proti ukrajinskému Šachtaru byl i lepším týmem, ovšem nakonec mohl být rád, že si odvety přiváží nadějnou remízu 1:1, neboť ještě zhruba pět minut před závěrečným hvizdem prohrával. Domácí výběr hrál od samého začátku ze zabezpečené obrany a jeho plán mu vycházel, i přesto však v samém závěru inkasoval.

Šachtar se ve Varšavě pokusí přiblížit ke čtvrtfinále EL proti rozjetému Feyenoordu

Šachtar se v obtížné politické situaci snaží dobře reprezentovat svou zemi v evropských pohárech, a i přes mnoho změn v sestavě za poslední rok se mu to celkem daří. Nyní se totiž probojoval už do osmifinále Evropské ligy a v papírově vyrovnaném dvojzápase s nizozemským lídrem Feyenoordem bude dokonce usilovat o nejlepší osmičku. Nejprve začne v azylu v polské Varšavě a do odvety si bude chtít přivézt co nejlepší výsledek.

Houževnatý Šachtar slavil v Rennes postup. Srovnal v závěru prodloužení, vyzrál i na penalty

Už v prvním utkání ve Varšavě mělo Rennes k herním ideálům daleko. Na neutrální půdě se nakonec před Šachtarem muselo sklonit, podařilo se mu ale teď těsné manko dohnat. Během prodloužení bylo už blízko postupu do osmifinále Evropské ligy, jenomže vlastenec Jeanuëla Belociana dostal duel do penalt. A v nich nakonec po velkém dramatu slavil ukrajinský klub.

Rennes má co napravovat, trumfy po prvním střetu drží v Evropské lize Šachtar

Rennes obecně není po skončení světového šampionátu v tom nejlepším rozpoložení, zkrátka nedokázalo navázat na své výkony před tímto turnajem. Úplně dobře nemá rozehranou partii v Evropské lize, po prvním klání play-off totiž musí dohánět těsné manko, jaké zaznamenalo před týdnem proti Šachtaru. Alespoň se před tímto soubojem povzbudilo o minulém víkendu.