předkola - 2. předkolo - nemistrovská část - 1. zápasy
21.07.2022 19:00 CET
0 : 4
(0:3)

Slavia potvrdila roli favorita a na Gibraltaru jasně zvítězila

Pražská Slavia předvedla v úvodním utkání druhého předkola Evropské konferenční ligy dominantní výkon, po němž na hřišti St Joseph's zvítězila 4:0. Ve střelecky produktivních výkonech z jara pokračoval na evropské scéně Yira Sor, jenž se prosadil hned dvakrát. Domácí celek v průběhu duelu předvedl několik zbytečných zákroků, za jeden takový si už ve 34. minutě odnesl červenou kartu Cristian Pecci.

Až třetí celek loňského ročníku gibraltarské soutěže přešel v prvním předkole přes severoirské Larne, pro pražskou Slavii však neměl být tvrdým oříškem. Dres sešívaných, tentokrát již s novým logem na hrudi, poprvé v soutěžním duelu navlékl například brazilský stoper Eduardo Santos. Na druhém konci sestavy překvapil realizační tým hostů nasazením velkého objevu přípravy Mosese Usora. Pražany neměl při cestě za snadným vítězstvím zastavit ani neobvyklý povrch, hrálo se totiž na umělé trávě.

Slávisté, kteří nastoupili v netradičním modrobílém úboru, si od prvních minut vytvořili výraznou herní převahu, výraznější šance však dlouho chyběly. V 15. minutě střílel zpoza vápna Usor, jeho dělovku ale Ross Fitzsimons skvělým zákrokem zneškodnil. Ve 21. minutě už byl ale odchovanec Crystal Palace ve službách Svatých bez šance. Přihrávka Ibrahima Traorého našla u pokutového puntíku Sora, který ránou z první zavěsil o břevno a otevřel skóre. Podobná akce vedla ke gólu také ve 32. minutě, na konci stál opět Sor, tentokrát zakončil střelou po zemi. O pár chvil později navíc přišli domácí i o poslední špetku naděje, když Pecci trefil loktem Ewertona a zamířil do sprch. Před odchodem do šaten padla ještě jedna téměř totožná branka, když se po další akci z pravé strany poprvé v dresu Slavie prosadil právě Ewerton.

V 54. minutě poslal Jindřich Trpišovský na hřiště hned čtveřici čerstvých hráčů, kteří nahradili mimo jiné oba gólové střelce. Tím se ale střelecký přísun nezastavil, po pouhých dvou minutách navýšil z dorážky Ondřej Lingr. Ten mohl přidat o něco později další branku, ve skluzu ale trefil jen tyčku. Většinu snah v závěru střetnutí mařily buď nepřesnosti slávistických útočníků, nebo výborně chytající Fitzsimons. Počet vstřelených branek se tak zastavil na čísle čtyři.

Slávisté tak k očekávanému postupu nakročili správnou nohou a z Gibraltaru si odvezli jednoznačné vítězství. Domácím fanouškům se sešívaní v odvetě představí 28. července.

KingMaster13

0:2 hlavně toho soupeře nepodcenit, hrát to na jistotu odzadu aby nedali gol z nějaké standartky a musí to dopadnout

didosh

0:3. Jak píše Kingmaster. Hlavně zůstat koncentrovaní, neožrat se před tím a nemyslet si, že se to vyhraje samo.

ondrasch77

milan78

když se vožerou před zápasem tak 0:10..., za střízliva sotva 0:1

hematop

Ani tohle není v TV? Kur*a hlavně, že hraje Sralta. Já chci židy!!!

Je to teda v TV nebo ne? Včera tam měl livesport, že to vysílá O2, teď to tam zas není.

Pan.Antonin

Naposled psali, že je to v jednání.

Pan.Antonin

Dnes odpo odpovídali někomu na facebooku, že stále nemají vysílání zapásu potvrzené.

0:6

0:4...Houšťa se vyfotí na Gibraltarský skále s opicí, Kúdela to lajkne a oheň bude na střeše...

Konspirator

Trénink verze zápasu.. očekávám o 6 gólů rozdíl.. jinak ostuda..

Kdo z hráčů, kteří nastoupí, nedá gól, měl by na Gibraltaru zůstat. Platí to i pro brankáře.

AnthonyR

Střed obrany je docela pořešenej ne? Santos, Ousou, Taras a eventuálně nějakej mlaďas z béčka.

Loni jsme měli 5 stoperů (což se mi zdálo moc) a v jednu chvíli 4 zraněné najednou, podle mně by to ještě jednoho chtělo.

naheCZ

Jako celkem bych ho bral, ale možná trošku zbytečný. On by se asi nepočítal jako odchovanec že? Na to asi šel pryč moc brzo...kdyby se počítal, tak vzhledem k pohárům by ten přestup dával o něco větší smysl.

Kdyby se počítal jako odchovanec, tak by to bylo super. Měli bychom 4 stopera, pro účely české ligy a kvótách na cizince Čecha a pro Evropské poháry odchovance. Ale v tom pravidle o odchovancích se moc nevyznám.

naheCZ

Pokud jsem to dobře dohledal. tak mezi 15 a 21 lety musí hráč být v klubu alespoň 3 roky. A on odcházel v necelých 17 letech (narozen 20.1.1995 a odchod 1.1.2012). Tudíž by se bohužel nepočítal. Btw. stejný pravidla se používaj i pro "homegrown" hráče, aby si tam měl hráče trénované v té zemi. On by se tím pádem nevlezl ani tam Z pohledu UEFY by to pro nás byl cizinec

Pěkný. On u nás byl snad někdy od přípravky, ale protože v dorostu odešel, tak nic. Naopak Samek, kterého jsme přivedli někdy v 15 se tam počítá.

Coutinho10

žongl magazín...to je dobrý

jinak Simiče bych bral , ale priorita asi bude ten stoper ze Švédska, každopádně nějaký stoper myslím určitě přijde, tak uvidíme, kdo

Jako kurz 37:1 jsem dlouho neviděl.

Chlapi, chci pořídit rodinný balíček O2TV bronz za 399,- Kč. Jsme dva a hledám 3. do party. Bylo by to za 133 měsíčně. Když tak pište do zpráv.

žrout

Do trojky se spíš zve na amaterech

Lemond Laws

Tak se nediv, že pak máš natažený tříslo tvl

Asi zdražím

Kdybys nemohl nikoho sehnat, tak za 86 korun do toho půjdu.

Smlouváš?

Pato44

didosh

burinka

1:4

Mandous - Douděra, Ousou, Santos, Oscar - Holeš, Tiehi - Usor, Traoré, Ewerton - Sor/Olayinka

Jakou čekáte sestavu, vy?

Slavia10

Místo Douděry bude Schranz. Tiehi nevím asi bude Traore, snad ne Hromada.

Losinho

Teď mi došlo, měl bych na tebe, Jindřichu, pár otázek ohledně našeho střelce Stanislava..

Mass

Lof

deporpepa

0:1

jsemdement

Výhra o 5 gólů minimum a maximálně dvě žluté karty, ať se ten koeficient podojí co nejvíce.

Pablos

0:3

mistr129

Ten střed zálohy je jako kdybysme hráli proti Bayernu

Hrozně defenzivní

Akorát on moc jiných možností nemá. Ševčíka a Provoda tam nechtěl dát kvůli umělce a místo Lingra vybral Traorého.

mistr129

Tak mě to nevadí, máme na druhou stranu hodně ofenzivní oba beky, takže neříkám že to je špatně... jen na papíře to vypadá strašně

Soupeř má pět obránců a my 3 ofenzivní hráče a Traorého. Na papíře to fakt nevypadá dobře, ale snad to na hřišti bude lepší.

Fernando_Torres

Přijde mi, že Trpiš od začátku přípravy trošku koketuje s rozestavením 4-3-3, když teď má gólový křídla schopný brát si míče dovnitř a něco z toho taky vymyslet. A do toho tři box-to-box střeďáci schopný pokrýt velkej prostor docela seděj. No ale uvidíme, jak to nakonec bude vypadat na place

Slavia10

4-3-3 by se mi hodně líbilo za mě je fajn i 3-5-2 ale je to podle mě nejtěžší rozestavení takticky a znám jediného trenéra na světě, který to rozestavení rád hraje, protože ho opravdu umí.

Losinho

To už bylo koncem jara.. a nefungovalo to. Ale Tiehi snad není takový poleno jako třeba Hromada no.

Slavia10

Tiehi je o hodně lepší. I Valenta je lepší.

Losinho

Nejde mi o "lepší", jde mi o nějakou kreativitu směrem dopředu. Což třeba Valenta určitě nesplňuje.

Slavia10

Můžeme hrát 4-3-3 s tím že v záloze bude Holeš a Tiehi jako neprůchodný štíty s velkým talentem jak míče brát tak rozehrát a třetí by byl Provod/Lingr jako útočný tvořivý záložník.

chavi.27

Vy uz jste pomalu jak Francouzska repre...

Greny

Na to že hrají proti týmu co je totální outsider je ta sestava teda dost šílená.. tam jsou tři ofenzivní hráči

Ta sestava vypada dobre, akorat ten Traore mohl zustat sedet a mohl tam byt nekdo tvorivejsi. Ale jinak fajn

exse

Ta sestava vypadá parádně, takhle kombinačně kvalitní a produktivní jedenáctku Slavia ještě neměla. V porovnání a předchozíma rokama je to obří posun.

Freedo

Ono to tak defenzivní nebude. Traoré bude hodně vepředu a vejš čekám i Tiehiho. Jsem rád, že stavíme podle aktuální formy. Těším se na Usora a Ewertona. Po dlouhý době ostrý kraje.

Španělský expres Baroš

Sor Může být letos nejlepším střelcem celé Konferenční ligy. Fantazie.

Freedo

Dobrej sráč s tím loktem. V takových momentech je třeba se zastat spoluhráče víc. Nalítnout do soupeře. Ale v tomhle složení se to ještě učíme.

Lepší je zůstat v klidu, nešeptat nikomu nic do ouška nebo se nenechat taky vyloučit.

Freedo

Tak já neříkám šeptat, nebo se nechat vyloučit. Ale prostě nenechat si to líbit a ne tam jen stát a koukat. To jde i bez karty.

Co je to vůbec zač, tyhle svatí pepíci?

To má Gibraltar svoji ligu?

wyqinac

no taky jsem si o tom hledal info, podle toho co jsem nasel maji ligu kde je 11 tymu, vsechny zapasy se hraji na tomhle jednom stadionu

Trenér Josephs se toho nebál

Gibraltarští nezvladajka Ale hezky to vzal z voleje.

Horkokrevní jihoevropani no

To jsou blbouni

Trenér je očividně vyrovnanej týpek

Mass

Jim asi potom, co porazili Larne, neskutečně stouplo sebevědomí a nedošlo jim, že Slavia je přece jenom jiná liga.

wyqinac

jůra sor

Paráda hlavně se nezranit a třeba ještě 3 goly přidat a v odvetě může nastoupit Vlašim

Miky.77.14

Nevim, ale těch cizinců už je moc. Žádný odchovanec, někdo typu Škoda, Souček. Holeš je sice dobrý hráč, ale jako kapitán se moc nehodí. Opět máme kádr jak blázen a bude stim furt točit. Lingr i v další sezóně v roli náhradníka, stejně tak jak ho nechával minulou sezonu přesto že byl nejlepší střelec. Osobně bych tam viděl Juráska, Lingra, Valentu.

Skusil bych Vlčka nebo Bílka, Šmíca by si taky nastopro kopnul

Konspirator

Dali by jim 10

Dokud to funguje a vyhráváme, hrajme to třeba s marťany. Nějaký kvóty na Tecly a podobný si nech na MOL Cup.

Miky.77.14

Kdyby to fungovalo, vyhrála se liga. Bohužel to Trpišovi lehce stoulo do hlavy.

Tak v lize to máš omezený. Teď nevím jak to myslíš, co nefungovalo? Podle mě teda nefungovala hlavně sázka na Tecla v kritických závěru před playoff.

Miky.77.14

To stále točení sestavy. Ano, bylo zranění, ale taky né vždy. Když se podíváme do jiných týmu a lig, nevšímám se že krom třeba domácího poháru někdo točí 6-8 hráčů. Pak ty řeči o únavě atd. je to už ohraný. Jiný klub to dělají teda jak ? Ta souhra tam pak nemůže nikdy být, jak by měla.

Lof

V české lize máš na cizince omezení, takže ať si zablbnou v EKL

čím větší počet cizinců tím lepší

Freedo

Lingr byl sice nejlepší střelec, ale to nic neznamená. Jeho celkovej herní přínos byl s otazníkem. Ze zálohy žádný asistence, na křídle utopenej, ale na podhrot ne dostatečně kreativní. Traoré se do naší hry hodí víc a až bude moci hrát, tak Provod.

Miky.77.14

Téměř vždy kdy hrál, byl cítít. Kraj mu moc nesedí, spíš ten podhrot. Co se týče Traorého, umí se dobře postavit, něco doklepnout, ale rychlostně je to bída a spoustu věcí taky pokazí. To že se prodloužil není úplně ideální. Na ligu max, ale tak na Brno, Bohemku.

Freedo

Tak to se neshodneme, no. Za mě Ibra pořád hodně platnej hráč a myslí si to i Trpiš, když ho pořád staví. Ten rok navíc je tam akorát s ohledem na to, že se po sezóně přesune do managementu.

Lingr má talent, ale za mě třeba platnější hráč je Schranz.

mistr129

4:0 bych před zápasem určitě bral, vzhledem k průběhu to ale mělo být více. Co tam spálili Jurečka a spol. to byla šílenost. Nicméně nemyslím, že by nás to mělo nějak víc bolet. Doma si to (snad) v pohodě pohlídáme.

Pan.Antonin

Zase ale je hezký, že jsme soupeře nezesměšnili a nedali mu třeba dvojciferný výprask. To by mi přišlo skoro až neuctivé.

Remt

Mě teda ne

Mass

To by bylo neuctivý v nějakym přáteláku. Ale když už se St. Joseph's dostal do stejný ligy, tak nevim, proč by se měl šetřit.

Freedo

Když člověk vidí St. Joseph's nebo Spartu, tak je mu líto, do jaké společnosti jsme se to dostali. Ale skupina se udělá a něco mi říká, že si střihneme i finále v Edenu.

Neuminho92

Porazili jste soupeře na úrovni divize, kterému by dala Sparta 10 kousků, tak zase nohama na zem

Slavia10

Sparta neuvěřitelně zase nezvládá

Mass

Kolik Sparta chtěla dát gólů Subotici nebo Hackenu?

Mass

Na rozehrání a zajímavý výlet dobrý. S Panathinaikosem už to taková sranda nebude.

Tutoriálek.

Ještěže jsme druhý poločas hráli na branku u skály a ne u letiště. To letadlo mohlo být sestřeleno.

neblbni, netrefili bychom se

Fabregas@ole

didosh

didosh

Slavia10

To 4-3-3 by se mi hodně líbilo. Ewerton - Sor- Usor bude trhat obrany v KL i EL, asi nejlepší a nejvíc technický útok co jsme kdy měli, ten vytvoří šanci proti každému. Usor za mě může být ještě větší hvězda než Sima, vypadá chytřejší a skromnější, je rozhodně týmový, rád nahrává. Douděra bude bomba, Maso to bude mít těžký.

Remt

Slavii jsem teď pár měsíců nesledoval a Usor mi úplně unikl. Kde se vzal? Viděl jsem ho už pár desítek minut v přípravných zápasech a přišel mi velmi velmi zajímavý. Dal Tiehi se mi poměrně zamlouvá. Minulou sezonu mi přišlo že některé posily Slavia moc netrefili, teď se mi ten tým líbí více. Otázka jestli ještě někdo přijde na stopera

Radikal

Před půl rokem přišel do béčka, dal 6+3 v 9 zápasech a de facto jim vystřílel postup. V posledním zápase minulé sezóny nastoupil na pár minut. Dostal šanci i tady v přípravě a řekl si o jasný základ. Příjemné překvapení.

Lof

Hodně mě zaujal už za těch pár minut v derby. Nebojí se hrát, žádný alibi, snaží se obcházet obránce a má dobrou střelu. Vypadá hodně slibně.

Slavia10

Usor je výsledkem skautingu v Africe, kterému se chce Slavia hodně věnovat.

Freedo

Velkej rozdíl v přístupu oproti Olayinkovi, kterej po každém souboji rozhazuje rukama a hádá se. Usor chce hrát. Je vidět, že s ním trenéři udělali přes léto kus práce. A snad se ještě bude zlepšovat.

Je super, že máme dvě křídla schopná si navést míč do středu a dát gól z dálky. To tu od Stocha nebylo.

Lof

Losinho

Pohoda

Salfovic

8 černochů v základu Se musí Kedel v hrobě obracet.

jsemdement

Jeho zničehonic úprk dostává nový rozměr.