Konferenční liga UEFA - Konferenční liga - expres zprávy

14.03.202421:25

Plzeň postupuje do čtvrtfinále

Výsledek odvety osmifinále Konferenční ligy: Plzeň - Servette 0:0 i po prodloužení, 3:1 na penalty, první zápas 0:0, postupuje Plzeň.

14.03.202420:39

V Plzni se bude prodlužovat

Výsledek odvety osmifinále Konferenční ligy: Plzeň - Servette 0:0, první zápas 0:0, prodlužuje se.

14.03.202420:07

Barák zajistil Fiorentině vedení

Antonín Barák dostal šanci v základní sestavě Fiorentiny a hned se odvděčil gólem, český záložník v 59. minutě otevřel skóre duelu proti Maccabi Haifa.

14.03.202419:34

Třetí bezbrankový poločas

Poločasový výsledek odvety osmifinále Konferenční ligy: Plzeň - Servette 0:0.

14.03.202417:56

Sestavy: Plzeň - Servette

Základní sestavy pro dnešní odvetu osmifinále Konferenční ligy:

Plzeň: Jedlička - Dweh, Hranáč, Jemelka - Kopic, Červ, Kalvach, Cadu - Šulc, Traoré - Chorý.

Servette: Frick - Tsunemoto, Rouiller, Severin, Mazikou - Cognat, Ondoua - Stevanović, Kutesa, Bolla - Crivelli.

14.03.202409:15

Plzeň se Servette o historický postup

Hráči Plzně mohou ve čtvrtek večer poprvé v klubové historii postoupit do čtvrtfinále evropského poháru. V odvetě osmifinále Evropské konferenční ligy přivítají Servette Ženeva, s nímž před týdnem ve Švýcarsku remizovali bez branek. Zápas v zaplněné Doosan Areně začne v 18:45.

Úvodní utkání na Stade de Genéve nabídlo spoustu osobních soubojů a minimum gólových šancí. Oba celky potvrdily, že je zdobí skvělá defenziva. Viktoria inkasovala v hlavní fázi Konferenční ligy v sedmi utkáních jedinkrát a má nejlepší obranu v soutěži. Servette v nedělní generálce v lize při vítězství 3:1 nad Lausanne dostal branku po pěti duelech a 554 minutách hry.

Plzeňští hráči prošli jako jediný tým v soutěži skupinou bez ztráty bodu a ve 13 zápasech na evropské scéně v sezoně neprohráli. Třetí tým české ligy se na dnešní zápas naladil nedělním triumfem 4:0 nad lídrem tabulky Spartou. K vítězství přispěl jednou brankou se 14 trefami nejlepší ligový střelec Pavel Šulc, jenž v Ženevě kvůli karetnímu trestu nehrál.

ČTK
12.03.202416:19

V Plzni budou soudcovat Skotové

Plzeň hraje ve čtvrtek se Servette a odvetu osmifinále Konferenční ligy budou mít na starosti rozhodčí ze Skotska. Jako hlavní duel povede William Collum, na pomezí mu budou asistovat Francis Connor a David McGeachie.

uefa.com
08.03.202418:39

Individuální ocenění pro Petkoviće

Dinamo Záhřeb porazilo PAOK Soluň 2:0 a obě branky dal Bruno Petković, útočníkovi je odměnou cena pro hráče týdne v Konferenční lize.

Weiler: Chtěli jsme aspoň jeden gól

Plzeň uhrála na půdě Servette plichtu v rámci osmifinále Konferenční ligy, diváci v Ženevě nakonec neviděli žádnou branku. René Weiler, kouč švýcarského celku, přitom věří, že jeho mužstvo následnou odvetu zvládne. "Chtěli jsme aspoň jednou skórovat, ale i proti Ludogorci jsme začali doma bezgólovou remízou a nakonec to dobře dopadlo,” uvedl. "Zápas byl takový, jaký jsme očekávali, výsledek je nakonec spravedlivý. První poločas od nás nebyl špatný, ale tlak jsme si začali vytvářet až po střídáních ve druhé půli. Příliš gólových šancí jsme ovšem neměli. Viktoria je těžký soupeř, ve skupině vyhrála všechny zápasy,” připomínal.

ČTK
07.03.202423:01

Konferenční liga - výsledky (2)

Výsledky prvních osmifinále Konferenční ligy: Dinamo Záhřeb - PAOK Soluň 2:0 (37. a 71. Petković), Maccabi Haifa - Fiorentina 3:4 (12. Seck, 29. Kinda, 67. Khalaili - 2. Nzola, 59. Beltrán, 73. Mandragora, 90+5. Barák), Royale Union SG - Fenerbahce 0:3 (20. Batshuayi, 84. Oosterwolde, 90+4. Tadić z penalty), Servette - Plzeň 0:0.

07.03.202423:00

Barák zařídil výhru Fiorentiny

Fiorentina porazila Maccabi Haifa 4:3 a svůj podíl na tom měl i Antonín Barák, český záložník dal v páté minutě nastavení rozhodující branku.

07.03.202422:53

Plzeň si veze bezbrankovou remízu

Výsledek utkání Konferenční ligy: Servette - Plzeň 0:0.

07.03.202421:49

V Ženevě se na gól stále čeká

Poločasový výsledek utkání Konferenční ligy: Servette - Plzeň 0:0.

07.03.202420:43

Konferenční liga - výsledky (1)

Výsledky prvních osmifinále Konferenční ligy: Ajax - Aston Villa 0:0, Molde - Club Bruggy 2:1 (43. Stenevik, 90+2. Gulbrandsen - 85. De Cuyper z penalty), Olympiakos - Maccabi Tel-Aviv 1:4 (13. El Kaabi - 4. a 30. Zahavi, 9. Shahar, 74. Peretz), Sturm Graz - Lille 0:3 (28. a 51. David, 71. Zhegrova).

07.03.202420:02

Sestavy: Servette - Plzeň

Základní sestavy pro dnešní utkání Konferenční ligy:

Servette: Frick - Tsunemoto, Rouiller, Severin, Magnin - Bolla, Diba, Ondoua, Kutesa - Crivelli, Guillemenot.

Plzeň: Jedlička - Dweh, Hranáč, Jemelka, Cadu - Kopic, Červ, Kalvach, Mosquera - Vydra, Chorý.

07.03.202408:54

Plzeň čeká v Ženevě úvodní osmifinále

Hráči Plzně dnes nastoupí v Ženevě proti Servette k úvodnímu utkání osmifinále Evropské konferenční ligy. Západočeši budou usilovat o premiérový postup do čtvrtfinále v pohárech, dvojzápas proti švýcarským vicemistrům zahájí bez "vykartovaného" nejlepšího střelce české ligy Pavla Šulce. Duel na třicetitisícovém Stade de Genéve začne ve 21:00.

Plzeň jako jediný tým v soutěži prošla skupinovou fází bez ztráty bodu, dvakrát zdolala Dinamo Záhřeb, Astanu i kosovské Ballkani. Včetně předkol má v tomto ročníku Konferenční ligy na kontě 11 vítězství v řadě. Svěřenci kouče Miroslava Koubka zvládli venku všech šest utkání. Nyní se pokusí navázat na pražskou Slavii, jež ve skupině Evropské ligy v září zvítězila v Ženevě 2:0 a v domácí odvetě deklasovala Servette 4:0.

ČTK
06.03.202415:34

Berghuis může vynechat i Aston Villu

Ajaxu by v zítřejším prvním utkání osmifinále Konferenční ligy s Aston Villou mohl chybět také Steven Berghuis, jenž má potíže s kolenem. "Má bolesti na vnitřní straně kolena. Chodit může velmi dobře, ale ne kopat do míče. Pokud bolest rychleji odezní, může hrát. Jestliže bude přetrvávat, nebude to ještě možné. Injekce není na místě," řekl směrem k 32letému ofenzivnímu hráči trenér John van 't Schip.

vi.nl
06.03.202413:11

Ajax nadále postrádá Bergwijna

Steven Bergwijn nenastoupí za Ajax ani do úvodního zápasu osmifinále Konferenční ligy proti Aston Ville. Kapitána amsterdamského klubu nadále trápí svalové zranění, které ho vyřadí i z nadcházejícího ligového duelu s Fortunou Sittard.

vi.nl
05.03.202411:59

Ve Švýcarsku budou pískat Dánové

Ve čtvrtek rozehraje osmifinále evropské soutěže i Plzeň, v Konferenční lize poprvé poměří síly se Servette a svou roli sehrají i zástupci dánského fotbalu. Jako hlavní rozhodčí bude zápas řídit Morten Krogh, po pomezních čarách se budou pohybovat D. Wollenberg Rasmussen a Steffen Bramsen.