25.10.2009 21:00 CET
6 : 1
(3:0)

Exhibice Barcelony proti Zaragoze

Barcelona nechala zapomenout na trio slabších výsledků a na Nou Campu si smlsla na Zaragoze. Neškodní Aragonci dostali od domácích "set" a sami se zmohli na pouze jeden gól. Po 8. kole se tak úřadující mistr opět ujal vedení v tabulce.

Hra Barcelony připomínala v zápase proti Zaragoze opět výkony z minulé sezóny. Zvlášť dobře se zápas vyvedl Keitovi a Ibrahimovičovi, kteří zařídili pět z šesti gólů domácích. Zaragoza si ani jednou v zápase nevytvořila tlak a nebyla pro Katalánce soupeřem.

Katalánci nastoupili s dvěma změnami, na levý bek naskočil místo Abidala Maxwell a Yaya Tourého nahradil odchovanec Busquets. Trenér Marcelino nahradil Lafitu Pennantem. Domácí začali tradičním ťukesem až zčistajasna po akci Ibrahimoviče s Xavim střílel křižnou střelou mimo Messi. O chvíli poté chytil gólman Carrizo prudkou střelu Ibrahimoviče.

V 9. minutě prominul sudí Romero Zaragoze penaltu, když Gabi zastavil ve vápně nedovoleně Iniestu. Další šancí byla střela Messiho, kterou opět lapil Carrizo. První příležitostí hostí byl pokus Arizmendiho, který kryl Valdés. Na druhé straně kontroval Ibrahimovič, ale s jeho střelou si nadvakrát opět poradil Carrizo.

Převahu domácí přetavili v úvodní gól ve 24. minutě. Messi zleva nacentroval do šestnáctky a Keita rybičkou hlavičkoval do branky. Barcelona pokračovala v tlaku a druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat. Ve 30. minutě se opřel do míče z přímého kopu Ibrahimovič a s pomocí Carriza vstřelil druhý úspěch.

Ani to však nenasytilo hlad domácích po dalších gólech. Xavího přímý kop přeletěl těsně nad břevnem. Přesto se však blaugranas radovali do poločasu ještě jednou. Xavi prostrčil pas na Ibrahimoviče a ten dával před prázdnou bránu na Keitu, který se trefil v utkání podruhé.

I druhá polovina začal v režii domácích. Messiho střelu zblokoval Pavón a Ibrahimovičův gól obloučkem neplatil pro ofsajd. V 57. minutě se však Ibrahimovič dočkal a Keitův centr usměrnil levačkou do sítě počtvrté. Utkání se změnilo v exhibici domácích.

Dotvrdily to i šance Iniesty, který pálil z první do rukavic Carriza, a patička Ibrahimoviče na Maxwella. Na druhé straně přestřelil v ojedinělé šanci Aragonců Arizmendi. Pak selhal v šanci jeden na jednoho Messi.

Zaragoza se dočkala čestného úspěchu v 78. minutě vstřelil gól s přispěním Valdése z kraje šestnáctky Jorge López. Odpověď domácích na sebe nenechala dlouho čekat, o dvě minuty se dočkal branky Messi, jenž naprosto volný ve vápně překonal Carriza cizelérským obloučkem.

To však ještě nebylo vše. V 86. minutě zkompletoval hattrick Keita, který hlavičkoval do sítě centr Iniesty. Pak se blýskl i Valdés, který zneškodnil vyloženou šanci vystřídavšího Ewerthona. To bylo z utkání vše. Barcelona zažehnala veškeré pochyby a znovu se ujala vedení v čele La Ligy.