Barcelona hlásí další citelnou ztrátu, Ter Stegen půjde se zády na operaci

Další citelnou ztrátu zaznamenala Barcelona. Z posledního reprezentačního srazu si vážně zraněné koleno přivezl záložník Gavi, pro něhož tím předčasně skončila celá sezona, společnost na marodce mu pak delší dobu bude dělat Marc-André ter Stegen.

Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (5)

Český koeficient se trhá z řetězu a míří k rekordu. Plzeň neuvěřitelným desátým vítězstvím v sezóně atakuje nejlepší české zisky historie, Sparta doma poráží Betis, čímž se vrací do hry o postup a Trpišovský na dálku bojuje s Mourinhem o první příčku. Tři vítězství v jednom hracím kole tu nebyly pět let, ale tento podzim už podruhé.

Případ Onana: Kupící se chyby i hrůzná čísla. Každý gól má svůj příběh, hájí brankáře Ten Hag

Zatímco od manažera Erika ten Haga (53) zazněla směrem k hráčům Manchesteru United pochvala za aktivní hru, fanoušci kroutí hlavou. Poslední zápas v Istanbulu totiž opět ukázal velké slabiny Red Devils, které ještě výrazněji vykreslují hrůzné statistiky. Terčem kritiků je hlavně brankář André Onana (27), za kterého anglický velkoklub v létě zaplatil 50 milionů eur.

Bayern po 17 zápasech ve skupině Ligy mistrů nevyhrál, penaltu sudí odvolala

Po 17 zápasech nedokázali fotbalisté Bayernu Mnichov vybojovat vítězství ve skupinové fázi Ligy mistrů. Jejich úspěšnou sérii přerušila středeční bezbranková remíza s FC Kodaň. Přemožitel pražské Sparty z 3. předkola udržel v Allianz Areně v Lize mistrů čisté konto jako první tým od dubna 2018, kdy se to povedlo ve čtvrtfinále Seville.

Najíždí do vápna jako motorka, chválil Ancelotti Bellinghama po dalším gólu

Záložník Jude Bellingham nastoupil v Lize mistrů počtvrté v dresu Realu Madrid a opět skóroval, což se dosud žádnému fotbalistovi nepovedlo. Dvacetiletý anglický reprezentant ve středu přispěl navíc i jednou asistencí k vítězství 4:2 nad Neapolí, kterým si španělský velkoklub zajistil první místo ve skupině C.

V Baskicku se gólový šlágr nekonal. Salzburg utemoval prostor mezi tyčemi a odvezl si bod

Real Sociedad nedokázal navzdory herní převaze skórovat proti Salzburgu a v utkání pátého kola skupiny D Ligy mistrů remizoval na domácí půdě 0:0. Střelce La Realu trápil především výborný Alexander Schlager, jenž zlikvidoval přehršel šancí v bráně soupeře. Rakušané tak zabojují o postup alespoň do jarní fáze Evropské ligy až v posledním kole proti Benfice, která v souběžně hraném zápase remizovala s Interem a ještě zdramatizovala boj o třetí místo.

Nevídanou sérii Bayernu zmrazil soupeř z Kodaně. Střelci hledali cestu do sítě marně

Bayern Mnichov překvapivě remizoval v pátém kole skupiny A Ligy mistrů na vlastním stadionu s Kodaní 0:0. Domácí lodivod Thomas Tuchel, jehož minimální rotace v jednotlivých zápasech byla mediálně velice probírána, poslal v porovnání s ligovým duelem v Kolíně od úvodu na hřiště čtyři nové tváře. Ty však jeho důvěru nesplatily, a německý gigant tak po ospalém výkonu přišel o úchvatnou sérii v rámci skupinových fází milionářské soutěže, ve kterých nezvítězil poprvé po 17 po sobě jdoucích výhrách od začátku prosince 2020, kdy si dělil body s madridským Atlétikem.

Náhradníci Interu málem odjeli z Lisabonu s ostudou. Hattrick Joaa Mária na výhru nestačil

Benfica remizovala v pátém kole skupiny C Ligy mistrů na domácím stadionu s Interem 3:3 a připsala si první bod do tabulky. Lisabonský celek si proti šetřícímu se soupeři vybudoval až třígólový náskok, když se hattrickem blýskl bývalý hráč Nerazzurri João Mário, přičemž na prakticky všech brankách měl výrazný podíl i Casper Tengstedt. Italský tým kontroval až po změně stran, a i když se mu úplný obrat dokonat nepodařilo, prodloužil svou sérii neporazitelnosti už na 11 utkání. Český reprezentant David Jurásek strávil zápas na lavičce náhradníků.

Neapol si na postupové razítko musí počkat. Real těžil z umění dravého mládí

Real Madrid porazil v pátém kole skupiny C Ligy mistrů na domácím hřišti Neapol 4:2. V barvách "Bílého baletu" se už v úvodní půlhodině prosadili Rodrygo a Jude Bellingham, a první jmenovaný se tak v posledních čtyřech duelech podílel už na 10 brankách. Jednogólové vedení Realu však bleskově po změně stran smazal Frank Anguissa a zápas směřoval k remíze, která by hostům stačila ke stvrzení druhé postupové příčky. O cenný bod je však v 84. minutě obral 19letý Nico Paz, pro nějž se jednalo o premiérový zásah v A-týmu Los Blancos.

Oslabená Braga uhájila třetí příčku. Sběratel vyloučení Union na vítěznou cestu nenavedl

Braga navzdory dlouhému oslabení remizovala v pátém kole skupiny C Ligy mistrů s Unionem Berlín 1:1. Už po půlhodině hry viděl červenou kartu hříšník obranných řad Bragistů Sikou Niakaté, který byl v kalendářním roce 2023 vyloučen již popáté. Die Eisernen ještě do přestávky početní výhodu zužitkovali, čímž se přiblížili k první výhře po více než čtvrt roce. Po změně stran ovšem vyrovnal svým už pátým gólem v aktuálním ročníku soutěže Álvaro Djaló, a domácí tak udrželi lepší výchozí pozici k přezimování v evropských pohárech. Náhradní brankář domácích Lukáš Horníček utkání sledoval z lavičky náhradníků, záložník Alex Král v dresu Unionu nastoupil v 79. minutě.

Vyhlášená obrana Lens v Londýně vyhořela. Poločasovou melodii Arsenalu zahrál útočný kvintet

Arsenal si s definitivní platností zajistil první příčku ve skupině B Ligy mistrů, v jejímž pátém kole doma zdolal Lens vysoko 6:0. Galapředstavení domácích rozjel ve 13. minutě Kai Havertz a ještě do přestávky se prosadili čtyři další jeho spoluhráči z ofenzivní vozby Kanonýrů. Ti se tím stali prvním celkem v historii soutěže, v jehož dresu skórovalo v prvním poločase pět různých střelců. Hosté, kterým před utkáním dodávala sebevědomí série pěti čistých kont z Ligue 1 v řadě, po debaklu z Britských ostrovů v kombinaci s podvečerním obratem PSV ze Sevilly přišli o šanci postoupit do osmifinále.

Kolaps po vyloučení vystavil Seville stopku. Rekordní počin Ramose nebyl fanouškům útěchou

Sevilla nezvládla dobře rozehraný duel pátého kola skupiny B Ligy mistrů, když na vlastním trávníku prohrála s PSV 2:3. Jasnou převahu Rojiblancos v úvodu utkání gólově demonstroval Sergio Ramos, jenž svou 16. trefou vyrovnal rekord soutěže v počtu gólů obránců, který drželi Roberto Carlos a Gerard Piqué. Hosté navíc po pauze inkasovali znovu, i díky zbytečnému vyloučení Lucase Ocampose však zápas otočili, přičemž na všech brankách měli podíl střídající hráči. Mužstvo z Andalusie tak po naprostém kolapsu přišlo o možnost postoupit.

Galatasaray uvrhl Onanu do deprese. United po divoké remíze balancují na hraně přežití

Manchester United v pátém kole skupiny A Ligy mistrů pouze remizoval na půdě Galatasaraye 3:3. "Rudé ďábly" provázela v zápase nevídaná přesnost v zakončení, když úvodní tři střely na bránu proměnili v gól. Istanbulský celek ovšem nepříznivě se vyvíjející duel dotáhl k zisku bodu, k čemuž nejvíce přispěl dvěma přesnými přímými kopy Hakim Ziyech. U obou z nich chyboval brankář André Onana, jenž se sice v ligové soutěži rozchytal do slušné formy, mezi evropskou smetánkou ale dál výrazně tápe. Hostům tak k postupu nakonec nemusí stačit ani závěrečný skalp Bayernu Mnichov.

Nejdřív tělo a potom ruka? To není penalta, tvrdí UEFA. Ve šlágru Ligy mistrů sudí chybovali

Běžela pátá minuta nastavení jednoho z nejdůležitějších zápasů základních skupin. Míč trefil zadáka Newcastlu Valentina Livramenta do těla a následně do paže, která byla v přirozeném pohybu. Rozhodčí Szymon Marciniak nechal hru běžet dál, po protestech domácích hráčů dokonce vytáhl i žlutou kartu. Jenže mezitím ho zavolali kolegové od videa.

Enrique přirovnal zápas s Newcastlem k hororu, Howe nesouhlasil s penaltou

Po utkání Ligy mistrů mezi Paris St. Germain a Newcastlem (1:1) neskrývali oba trenéři zklamání. Domácí Luis Enrique byl přesvědčený, že si Pařížané v duelu 5. kola skupinové fáze zasloužili zvítězit, doplatili ale na slabou produktivitu.