09.11.2013 14:30 CET
3 : 0
(1:0)

FC Zlaté Moravce - FC Nitra 3:0

Rolu Favorita Zlatomoravčania potvrdili celkom jednoznačne a po zápase s Nitrou berú tri body. Hostia totiž nekládli veľký odpor a nevsietili ani jeden gól.

Zaujímavý futbal na oboch stranách prebiehal od začiatku duelu a diváci sa mali na čo pozerať. Koniec koncov, obom situácia aj velila útočiť, veď ViOn chcel rozhodnúť zápas čím skôr a hostia by pre zmenu radi odčinili ostatné nevydarené výkony. Dobrý center do vápna poslal domáci Pavledna už po štyroch minútach hry, ale nikto z jeho spoluhráčov loptu za chrbát brankára poslať nedokázal. Vo výbornej streleckej šanci sa neskôr ocitol pre zmenu Kostelný, ale ani jemu sa nepodarilo ako prvému rozvlniť sieť. Kuciak totiž jeho strelu nemal problém kryť a svoj tím podržal prakticky bez problémov. V osemnástej minúte Szabó priťukol Orávikovi, ktorého delovka z hranice šestnástky tesne preletela vedľa Pernišovej bránky. Do vedenia išli domáci v 23. minúte, keď po Orávikovom rohu Pintér prekonal Perniša - 1:0. V závere prvého dejstva napriahol spoza šestnástky Chren, jeho strela preletela tesne vedľa ľavej žrde.

Nitrania potrebovli čosi s výsledkom urobiť a tak sa snažili tlačiť dopredu. Vypracovali si však minimum šancí, to domáci mali opäť hru jasne pod kontrolou. Držali súpera na dištanc a sami skúšali pozornosť Perniša a spol. Bývalý reprezentačný brankár mal prácu po piatich minútach od prestávky, ale šancu Obročníka, ktorá mierila do brány vinou prudkej strely s miernymi problémami zlikvidoval. Neskôr mal pre zmenu šťastie, keď po priamom kope hlavičkoval Pintér iba do brvna. Situáciu radšej ešte potom vytlačil na roh. Po hodine hry domáci predviedli akciu po osi Pribula - Pavlenda, následnú Orávikovu prudkú strelu z voleja Perniš stihol vyraziť len pred seba a pohotový Chren zblízka upravil na 2:0. Tlak domácich narastal a obrancovia hostí nevedeli, kam skôr skočiť. Posledný klinec domácich zaznamenal Pribula, keď zakončil peknú akciu Orávika, prebiehala 78. minúta. Viac sa toho ale na ihrisku nestalo sa preto si tri body celkom jednoznačne pripísali ViOn-čania.

Autor: Ľubomír Hudačko