10.11.2013 14:30 CET
2 : 3
(0:2)

Slovan dokázal zvíťaziť v Ružomberku

Šláger 17. kola Corgoň ligy sa odohral v nedeľu na Liptove, kde Ružomberok hostil Slovan Bratislava. V priamom súboji o líderskú pozíciu zvíťazili belasí, ktorí si po víťazstve 3:2 zvyšujú svoj náskok na päť bodov. Tento zápas každopádne naplnil všetky predpoklady, hral sa skvelý futbal pred výbornou atmosférou.

Zápas začal opatrne z oboch strán. Prvú vážnejšiu príležitosť mal v 5. minúte Zreľák, ale jeho strela spoza šestnástky skončila v Putnockého náručí. V nasledujúcich minútach bol mierne aktívnejší Slovan. V 17. minúte ťahal rýchly protiútok Milinković, ale následne sa trošku ulakomil a jeho pokus pohodlne kryl Lešňovský. Domáci brankár bol pri nasledujúcej akcii hostí už bezmocný. V 20. minúte sa na hranici ofsajdu uvoľnil Žofčák, ktorý rozumne nahral na Vitteka a ten s prehľadom dokopol loptu do prázdnej bránky - 0:1. Následne sa hra presunula do stredu poľa. V 35. minúte mohol vyrovnať Zreľák, ale jeho strieľaný center Putnocký kryl. O niekoľko sekúnd hostia zvýšili svoje vedenie. Bagayoko si krásne narazil s Milinkovičom, prvý menovaný poslal presný center na Žofčáka, ktorý úplne sám zo skvelej pozície prekonal Lešňovského strelou od pravej žrde - 0:2. Už o dve minúty mohli domáci streliť kontaktný gól, ale v krátkom časovom slede nepremenili hneď dve obrovské šance. Hlavička Lačného po presnom centri opečiatkovala spojnicu, od ktorej sa do vyloženej pozície odrazila ku Zreľákovi, no jeho gólovú hlavičku bravúrne kryl Putnocký. Do konca polčasu sa už nič vážnejšie neudialo, Slovan teda po prvých 45 minútach vyhrával 2:0.

Ružomberok veľmi aktívne vstúpil do druhého dejstva a kontaktný gól sa mu podarilo streliť už po deviatich minútach. Lešňovského dlhý nákop sklepol hlavou Tawamba na Ďubeka, ktorý poslal luxusný pas do behu na Lačného, ktorý už zoči-voči Putnockému nezaváhal - 1:2. Liptákov tento gól veľmi nakopol, ale obrana hostí bola pevná. Hostia ťažili najmä z protiútokov, ktoré si vytvárali v dôsledku mierne otvorenej obrany Ruže. Jeden z brejkov im vyšiel v 69. minúte, kedy Slovan potrestal Luptákove zaváhanie. Milinković chybujúcemu hráčovi nasadil krásne jasličky, vďaka ktorým skvele vysunul Žofčáka. Skúsený stredopoliar z prvej posielal prízemný center na Vitteka a ten pohodlne posunul loptu za Lešňovského aj po druhýkrát - 1:3. Hra postupom času trošku znervóznela, no to nič nemenilo na tom, že hostia kontrolovali svoj náskok. V 85. minúte zahral v pokutovom území rukou Gorosito a Ruža mala k dispozícii pokutový kop. Nádej pre domácich vykresal Tomáš Ďubek, ktorý s prehľadom prekonal Putnockého - 2:3. Ružomberok v záverečných minútach vytvoril obrovský tlak, no Slovan sa aj s istou dávkou šťastia dokázal ubrániť.

Autor: Filip Kubaliak