2 : 0
(2:0)

AS Trenčín - FC Košice 2:0

Nielen nováčik z Komárna, ale aj Trenčín musí v úvode nového ročníka využiť azyl. Konkrétne na skalickom Letňáku, kde si to rozdal s tímom z metropoly východu. Pod hradom Matúša Čáka sa totiž, podobne ako v Žiline, zmení umelý trávnik za prírodný. Lodivod Stolica mal už k dispozícii uzdraveného Ibrahima. Chýbal však opäť Kmeť, ktorý doťahuje, podľa posledných informácií, prestup do americkej MLS, konkrétne Minnesoty United.

V šiestej minúte mohol v streleckej forme pokračovať Medved, lenže po rohovom kope Faška hlavičkoval zblízka vedľa ľavej žrde brankára Slávička. Nasledujúce minúty žiadne futbalové divadlo nepriniesli. S loptou na kopačke manévrovali hráči Trenčína, no bez väčších príležitostí na jednej či druhej strane.

Až s naplnením polhodiny hry sa o "nožnicové" zakončenie snažil Emeka, ďaleko od gólu nebol. Čo sa nepodarilo jemu, napravil o pár sekúnd neskôr spoluhráč Uchegbu. Gajdoš mu pripravil loptu na hranicu šestnástky, kde sa útočník "domácich" uvoľnil a ľavačkou nedal Šípošovi k pravej žrdi žiadnu šancu - 1:0. Odpovedať na druhej strane chcel Fabiš, skraja si zbehol do boxu, ale loptu netrafil ideálne.

Na pozore sa musel mať Šípoš, keď v 39. minúte vyrážal technické zakončenie Sundaya pred seba. Na jeho šťastie nebol žiadny z hráčov trenčianskeho AS pripravený na dorážku. V samom závere najskôr zahodil gól Medved, spred päťky hlavičkoval tesne vedľa pravej žrde. A tak prišiel tvrdý trest. V nadstavenom čase po chybnej malej domov Kriváka pykali Košičania zásahom Emeku - 2:0.

Po zmene strán sa ozvali ako prví hostia. Faško zvnútra pálil do pripraveného Slávička a ten vyrážal nad brvno. Zverenci Iliju Stolicu si skomplikovali stretnutie v 53. minúte. V rýchlom protiútoku navážal loptu na hosťujúcu bránu Emeka, no nezmyselne vpálil do Bokrosa a videl druhú žltú kartu. Porúčal sa pod sprchy. Paradoxom je, že prvý kartový trest videl ani nie minútu predtým za atak na nohu Faška.

Napriek presilovke o jedného muža v poli sa celok z metropoly východu len ťažko presadzoval vo finálnej fáze. Zo záverečného minitlaku nevyťažil nič. Dokonca nezdramatizoval ani skóre. Po remíze z 1. kola si tak košické FC pripisuje prvú prehru. Na skalickom Letňáku po návrate do najvyššej súťaže stále nevyhrali a nestrelili ani gól, hoci tentoraz proti Záhorákom nehrali. Hráči AS zaknihovali premiérový trojbodový zápis.

Autor: Livesport.cz / flashscore.sk