0 : 5
(0:2)

Adrián Kaprálik (© MŠK Žilina)

Slovan Bratislava - MŠK Žilina 0:5

Belasí v stredu spečatili postup do hlavnej fázy Ligy majstrov a tréner Weiss oproti tomuto duelu pretočil zostavu. Na Tehelnom poli ale jeho zverenci nenadviazali na veľký úspech. Prvýkrát v ligovej sezóne stratili body, navyše nedali ani jeden gól a inkasovali ich až päť, čo sledovalo slušných 8 119 divákov.

Všetko mohlo byť inak, keby Belko nechytil nepríjemný krížny pokus Marcelliho. V 32. minúte udreli hostia prvý raz po tom, ako Adrián Kaprálik prešiel sprava viac na os a prudkým pokusom za pomoci teču Vojtka prekonal Trnovského. Šošoni zakrátko prišli o zraneného Iľka, toho nahradil Ďuriš.

Ešte pred prestávkou preniesol Káčer hru na pravú stranu pokutového územia, odkiaľ mladý Timotej Hranica nedal prudkou strelou k žrdi žiadnu šancu bratislavskému gólmanovi. Žilinčania si v závere úvodného dejstvo vytvorili veľký tlak. Kapitán Minárik po rohovom kope v 45. minúte dokonca opečiatkoval brvno.

Následne Trnovský vytiahol skvelý zákrok pri pokuse Bileho zblízka, tento gólman zachránil aj po pätičke Minárika a počas skrumáže v malom vápne na čiare zachraňoval Vojtko. Do druhého polčasu naskočili na domácej strane Tolič aj Blackman, čo malo želaný efekt aspoň z hľadiska šancí.

Barseghjan prakticky hneď po zmene strán trafil prudkou ranou brvno. Postupne sa do hry opäť dostali hostia a keď Kaprálik vymyslel krásnu kolmicu za obranu a Dávid Ďuriš jednoducho prestrelil Trnovského, tak to bolo o tri góly. V 81. minúte prišiel na ihrisko Mário Sauer a po niekoľkých desiatkach sekúnd sa aj on zapísal medzi strelcov.

Mladý stredopoliar si našiel odrazenú loptu pred pokutovým územím a technicky ju nasmeroval do siete. Aby toho nebolo málo, tak ten istý hráč na začiatku nadstaveného času pridal aj piaty presný zásah, na zadnej tyči ho presne našiel Alijagič. Situáciu ešte preveroval VAR.

Žilina tak vyhrala na Tehelnom poli už druhý raz po sebe. Navyše sa v tabuľke takmer dotiahla na vedúci Slovan, keďže má o iba o jeden bod menej. Zverenci tréner Ščasného okrem toho disponujú s dvanástimi gólmi najlepšou ofenzívou. Belasí naposledy inkasovali päť gólov v apríli od Dunajskej Stredy pri prehre 3:5.

Autor: Livesport.cz