12.04.2009 12:00 CET
4 : 1
(1:0)

CSKA Moskva - Lokomotiv Moskva 4:1

CSKA zdolalo Lokomotiv rozdílem třídy, hrdinou Armějců se stal dvougólový Alan Dzagojev. Naopak hostům nepomohla ani snižující branka Marka Baša.

Hosté začali překvapivě lépe a v úvodních minutách zatlačili domácí k pokutovému území, nebyli však schopni cokoliv vymyslet nebo aspoň vystřelit. Ke slovu se tak stále častěji dostávali domácí, zejména Miloš Krasič byl k nezastavení. Právě mladý Srb zavezl míč při první velké šanci zápasu do pokutového území, kde nabil Žirkovovi - ten však minul cíl.

I další minuty patřili domácím. Nezastavitelný Krasič ukázal záda Ďuricovi při dalším přečíslení a poslal přesný centr na hlavu Alana Dzagojeva, ten však trestuhodně z malého vápna minul branku. Slovenský obránce sehrál klíčovou roli i o pár chvil později, když na hranici pokutového území fauloval tvůrce hry "koní" Dzagojeva. Standardní situaci zahrával překvapivě domácí kapitán Sergej Ignaševič, svou bombou však minul branku.

Domácí fanoušci se tak dočkali až v 35. minutě, když se po dalším faulu před pokutovým územím postavil k míči již zmiňovaný Dzagojev a krásnou ranou do horního rohu branky otevřel skóre. Do konce poločasu již další branka nepadla a domácí tak vedli 1:0.

Pravé gólové hody tak byly k vidění až v druhé půli. Lokomotiv se sice snažil zatlačit svého soupeře, výsledkem však bylo množství protiútoků do otevřené obrany na druhé straně. Po jedné takové akci se k míči dostal Jurij Žirkov a poslal Armějce do dvoubrankového vedení.

Tato branka naprosto zdecimovala morálku hostů, těm nepomohlo ani posílení ofenzívy Odemwingiem. Na druhé straně zazvonila tyč po střele ruského reprezentanta a střelce druhé branky Žirkova. Ten si ještě trestuhodně dostal k odraženému míči, ale ani na druhý pokus se mu skórovat nepovedlo.

Hřiště mezitím opustil český útočník Tomáš Necid, jehož na hřišti nahradila zimní akvizice domácích Maazou. Nigerec si tak mohl naplno vychutnat třetí gólovou akci domácích, prosadil se opět Dzagojev, jemuž asistoval Krasič.

O sedm minut později přišel zbytečný faul Vasila Berezuckého, který byl odměněn žlutou kartou. Následný přímý kop rozehráli domácí formou centru do pokutového území, kde číhal Marko Baša. Černohorec, tak vykřesal naději pro hosty, kterou však v zápětí uťal Maazou.

CSKA tak po nepřesvědčivých výsledcích konečně naplno bodovalo a posunulo se čtvrtou příčku.

Autor: Dominik Lupták / championat.ru