26.01.202317:34

Vinícius Júnior znovu obětí rasismu

Před večerním čtvrtfinále Španělského poháru mezi madridskými městskými rivaly Realem a Atléticem otřásl španělským fotbalem rasistický skandál. Na mostě v blízkosti tréninkového centra Realu se objevila pověšená figurína oblečená v dresu brazilské hvězdy klubu Viníciuse Júniora. Na transparentu, který na mostě rovněž visel, byl nápis "Madrid nenávidí Real". Stejné vyjádření už v minulosti použili ultras Atlética, kteří jsou podezřelí i v tomto případě.

Španělská policie bude případ vyšetřovat jako rasistický útok a vážnou hrozbu. Vedení Atlética incident odsoudilo. "Takové chování je naprosto nechutné a nepřípustné a je ostudou celé společnosti," uvedli zástupci aktuálně čtvrtého týmu španělské ligy v prohlášení. Na sociálních sítích se proti nenávistným útokům na Viníciuse ohradilo i vedení ligy.

Dvaadvacetiletý kanonýr Realu je terčem rasistických urážek opakovaně. Fanoušci Atlética na něho hanlivě pokřikovali už v zářijovém ligovém derby, policejní vyšetřování ale konkrétní viníky neodhalilo. Na konci roku čelil Brazilec rasistickým urážkám i v utkání ve Valladolidu a posléze si stěžoval, že vedení ligy proti rasismu na stadionech nic nedělá.

ČTK
26.01.202309:37

Araújo: Trochu jsme se trápili

Barcelona sice dokázala postoupit mezi čtyřku nejlepších ve Španělském poháru, porazila totiž doma ve středu Real Sociedad, vstřelila ale pouze jednu branku. V 52. minutě skóroval francouzský reprezentant Ousmane Dembélé. "Trochu jsme se trápili, když měl soupeř o hráče míň, protože se soustředil jen na obranu,” zlobil se Ronald Araújo, obránce katalánského celku "Jsem si jistý, že nás trenér moc nepochválí, protože jsme měli rozhodnout dřív. Ale jinak jsem šťastný, že pokračujeme v dobré sérii,” dodal. Svěřenci kouče Xaviho jsou od říjnového utkání Ligy mistrů proti Bayernu neporaženi.

ČTK
25.01.202314:43

Real Madrid může počítat s Alabou

Realu Madrid je po více než dvou týdnech znovu k dispozici David Alaba, rakouský obránce doléčil zraněné lýtko a bude připraven na pohárové čtvrtfinále proti Atléticu Madrid.

mundodeportivo.com
24.01.202314:25

Silva vynechá čtvrtfinále s Barcelonou

Dnešního tréninku Realu Sociedad se neúčastnil David Silva, zkušeného záložníka trápí svalový problém a nebude k dispozici minimálně na čtvrtfinále Copa del Rey proti Barceloně.

24.01.202310:05

Giménez se zapojil do tréninku

S prvním týmem Atlética Madrid se od začátku tohoto týdne připravuje i José Giménez. Uruguayský obránce vinou zranění přišel o poslední tři soutěžní zápasy, nyní má naději, že stihne čtvrtfinálové pohárové derby proti Realu Madrid.

football-espana.net
23.01.202312:28

Llorente přijde o pohárové derby

Marcos Llorente nedohrál utkání proti Valladolidu a důvodem bylo svalové zranění. Problém není vážný, přesto záložníka Atlética připraví o pohárové derby proti Realu Madrid.

Betis triumf ze Španělského poháru neobhájí

Betis loňský triumf ve Španělském poháru neobhájí. Ve středečním osmifinále vypadl po penaltovém rozstřelu s Osasunou, po prodloužení skončil duel 2:2. Obhájce prvenství neudržel v zápase dvakrát vedení. Po brance Williama Carvalha ze 62. minuty si vynutil prodloužení v první nastavené minutě řádné hrací doby David García, a když ve 103. minutě Youssouf Sabaly vstřelil druhou branku Betisu, tři minuty nato srovnal Rubén García. Penaltový rozstřel se sevillskému klubu stejně jako minulý týden v semifinále Španělského superpoháru proti Barceloně nevyvedl, prohrál ho 2:4 a vypadl.

ČTK
18.01.202315:09

Modrić není v nominaci Realu Madrid

Real Madrid zítra znovu nastoupí na půdě Villarrealu, tentokráte v rámci poháru a na trávníku se neobjeví Luka Modrić - jméno chorvatského záložníka chybí v nominaci.

18.01.202309:58

Carvajal je znovu mimo hru

Dani Carvajal se opětovně objevil na marodce Realu Madrid. Obránce má zdravotní problémy a takřka jistě přijde o nejbližší dva soutěžní zápasy - už dnes čeká Bílý balet pohárový souboj s Villarrealem, v neděli pak nastoupí v Bilbau.

16.01.202313:27

Sørloth laboruje se zraněným kolenem

Alexander Sørloth vynechal dnešní trénink Realu Sociedad, norský útočník má problémy s kolenem a nenastoupí k pohárovému utkání proti Mallorce.

16.01.202312:17

Iñigo Martínez zůstává mimo hru

Iñigo Martínez má od začátku ledna problémy s chodidlem a chybí v sestavě Athleticu, jeho pauza se pak protáhne. Obránce baskického klubu stále není fit a přijde minimálně o další dva soutěžní zápasy.

Trest na čtyři zápasy pro Iborru

Vicente Iborra bude dlouho litovat svého chování z pohárového utkání proti Getafe. Záložník Levante v nastavení inkasoval červenou kartu a neodpustil si strčení do hlavního rozhodčího, disciplinární komise mu pozastavila činnost na čtyři zápasy.

05.01.202310:21

Barca v poháru postoupila až přes prodloužení

Barcelona měla ve 3. kole Španělského poháru nečekané problémy s Intercity a třetiligového soupeře udolala 4:3 až v prodloužení. Dramatickou přestřelku v Alicante rozhodl Ansu Fati, domácí Oriol Soldevila se blýskl hattrickem.

Katalánce poslal do vedení už ve čtvrté minutě uzdravený obránce Araújo, ale po změně stran v dresu Intercity zazářil Soldevila. Bývalý barcelonský záložník v 59. minutě vyrovnal a poté odpověděl i na góly Dembélého a náhradníka Raphinhy. Po Raphinhově přihrávce další střídající hráč Fati vstřelil ve 103. minutě vítěznou branku.

"Nemůžeme být spokojeni, ale tohle se v poháru stává. Sedm prvoligových týmů bylo vyřazeno," řekl barcelonský trenér Xavi novinářům. "Mohli jsme odskočit na 2:0 nebo 4:2, ale sami jsme si to zkomplikovali. Nebyli jsme dost dobří ani v jednom pokutovém území," doplnil kouč lídrů tabulky.

S outsiderem se už v úterním programu Copa del Rey trápil i další gigant Real Madrid. "Bílý balet" venku porazil celek Cacereňo ze čtvrté nejvyšší soutěže 1:0 trefou Rodryga z 69. minuty.

ČTK
04.01.202316:03

Atlético Madrid dnes bez Saviće

Atlético Madrid čeká pohárový zápas proti Oviedu a do toho nezasáhne Stefan Savić, černohorský obránce je zraněný.

04.01.202313:20

João Félix neohrozí Real Oviedo

Atléticu Madrid ve večerním zápase 3. kola Copa del Rey nepomůže João Félix. Portugalský útočník má po ligovém duelu s Elche (2:0) zdravotní problémy.

abola.pt
03.01.202319:08

Barcelona bude šetřit opory

Barcelona vstoupí do Copa del Rey utkáním proti Intercity a nenastoupí přitom v nejsilnějším možném složení. Trenér Xavi zveřejnil nominaci, v té se neobjevili záložník Pedri a útočník Robert Lewandowski.

03.01.202311:49

Elche se dnes obejde bez Collada

Zraněním začal rok 2023 Álex Collado, záložník španělského Elche si během tréninku přivodil svalový problém a přijde minimálně o pohárový duel proti AD Ceuta.

03.01.202309:08

Courtois a Carvajal nejsou v nominaci

Brankář Thibaut Courtois a obránce Daniel Carvajal podle očekávání scházejí v nominaci Realu Madrid na dnešní pohárový duel proti CP Cacereño, oba mají zdravotní problémy.