Japonsko

Další články

Pouť domácích Japonců skončila

Japonci na letošním mistrovství světa, které spolupořádají, dosáhli historického úspěchu. Při své druhé účasti bez porážky vyhráli skupinu a postoupili do osmifinále. Turci jsou na tom úplně stejně, na závěrečném turnaji jsou také podruhé a také poprvé postoupili ze skupiny.

Japonci vyhráli skupinu před Belgií

Japonsko si výhrou 2:0 nad Tuniskem zajistilo první místo ve skupině H a postup do osmifinále. Ve druhém zápase posledního kola skupiny proti sobě ve vzájemném souboji o postup nastoupily týmy Belgie a Ruska. Před utkáním se větší šance dávaly Rusům, nakonec se ale z postupu do osmifinále po vítězství 3:2 raduje Belgie.

Ekvádor vstřelil svůj první gól na MS

Na MS padlo zatím 73 branek při 29 odehraných zápasech. Se 4 zásahy vede tabulku střelců německý útočník Miroslav Klose, o druhé místo se dělí Dán Jon Dahl Tomasson a Ital Christian Vieri, oba dva vstřelili po 3 brankách. Dva góly dali Brazilci Rivaldo a Ronaldo, Japonec Imamoto, Švéd Henrik Larsson a Španělé Fernando Hierro a Fernando Morientes. Porpvé v historii vsítil gól na mistrovství světa i Ekvádor. V zápase s Mexikem vstřelil Agustin Delgado po 5 minutách první branku utkání, které nakonec Mexiko otočilo a zvítězilo 2:1.

Japonci překvapivě porazili Rusko

Japonsko ve svém druhém zápase na turnaji porazilo Rusko 1:0 a dočkalo se svého premiérového vítězství v historii MS. Se čtyřmi body po dvou zápasech vede skupinu a je velmi blízko k postupu do vyřazovacích bojů. K tomu reprezentantům země vycházejícího slunce stačí remíza s Tuniskem. Pokud Belgie zítra porazí Tunisko, utká se Rusko v přímém souboji o postup právě s Belgií.

Řádění fanoušků v Moskvě

Po porážce Ruského fotbalového týmu od Japonska 0:1 propukly v Moskvě nepokoje. Fanoušci demolovali obchody, zapalovali auta a tvrdě se střetli s policií. Podle policie jeden muž zemřel, poté co ho neznámý útočník pobodal. Dalších alespoň 20 lidí bylo zraněno. V centru Moskvy se shromáždilo několik tisíc fanoušků u připravené velkoplošné obrazovky. Ti po porážce začali s rabováním a ničením, bylo poškozeno i několik aut před Státní dumou.

Japonsko remizovalo s Belgií

Spolupořadatelé mistrovství světa, Japonci, dnes vstoupili do turnaje yápasem proti Belgii. Hodinu se téměř nic nedělo, Belgičané byli lepší, Japonci se marně snažili dostat před De Vliegerovu branku. Pak to přišlo. V 57. minutě se po standardní situaci dostal míč k Marcu Wilmotsovi a ten krásnými nůžkami překvapil japonského gólmana a dostal svůj tým do vedení. To ale vydrželo jen dvě minuty, v 59. minutě se po chybě belgické obrany dostal k míči Takayuki Suzuki a rozjásal více než 55 tisíc diváků na stadiónu v Saitamě. Aby toho nebylo málo, tak o osm minut později podnikl odvážný průnik Junichi Inamoto a překonal De Vliegera podruhé - Japonci vedli 2:1. Belgičané v tu chvíli byli zralí na ručník, nakonec se ale přece jen vzpamatovali a zásluhou Petera Van Der Heydena upravili čtvrt hodiny před koncem na spravedlivých 2:2.