Švédsko

Další články

Larsson končí s reprezentací

Útočník Celticu Glasgow Henrik Larsson oznámil, že poté, co Švédsko vypadlo z mistrovství světa, ukončí svou reprezentační kariéru. Třicetiletý hráč nastoupil za Švédsko v 72 zápasech, v nichž nastřílel 30 gólů. "Skončil jsem, nebudou už další reprezentační zápasy. Přemýšlel jsem o tom dlouho a teď jsem se rozhodl, moje rodina je na prvním místě. Do další velké akce je daleko a je těžké často opouštět rodinu," řekl Larsson pro BBC.

Skupina smrti popravila favorita

Po závěrečných zápasech skupiny F je jasné, že Argentina, která byla před turnajem díky výkonům v kvalifikaci pasována na největšího favorita, o titul bojovat nebude. Po porážce od Anglie totiž potřebovala porazit Švédsko.

Ekvádor vstřelil svůj první gól na MS

Na MS padlo zatím 73 branek při 29 odehraných zápasech. Se 4 zásahy vede tabulku střelců německý útočník Miroslav Klose, o druhé místo se dělí Dán Jon Dahl Tomasson a Ital Christian Vieri, oba dva vstřelili po 3 brankách. Dva góly dali Brazilci Rivaldo a Ronaldo, Japonec Imamoto, Švéd Henrik Larsson a Španělé Fernando Hierro a Fernando Morientes. Porpvé v historii vsítil gól na mistrovství světa i Ekvádor. V zápase s Mexikem vstřelil Agustin Delgado po 5 minutách první branku utkání, které nakonec Mexiko otočilo a zvítězilo 2:1.

Nigérie je ze hry venku, Švédsko blízko postupu

Dnešní zápas skupiny F mezi Švédskem a Nigérií rozhodl o tom, že Nigérie pojede po základní skupině domů. Švédové totiž vyhráli dvěma góly Henrika Larssona 2:1 a Nigérie je bez bodu poslední a už nemůže postoupit. Naopak Švédové mají po úvodní remíze s Anglií čtyři body a jsou nakročeni do osmifinále, v posledním zápase je ale čeká favorit mistrovství Argentina.

Anglie remizovala se Švédskem

Nejočekávanějším zápasem celého víkendu na MS byl bezesporu duel Anglie se Švédskem. Zápas dvou odlišných poločasů nakonec skončil spravedlivou dělbou bodů.