Polsko

Další články

Jižní Korea vyhrála skupinu

Fotbalisté Jižní Koreje se od začátku turnaje předváděli ve výborné formě a zaslouženě postoupili do osmifinále z prvního místa ve skupině D. Definitivně o tom rozhodl poslední zápas, ve kterém se Korea střetla v přímém souboji o postup s Portugalskem. Portugalci byli před turnajem pasováni na jednoho z favoritů, s Koreou ale prohráli 0:1 a skončili až na třetím, nepostupovém místě. Předstihli je totiž ještě Američané, se kterými Portugalsko v úvodním zápase senzačně prohrálo 2:3. Reprezentanti USA se v posledním kole střetli s již vyřazenými Poláky. Nezvládli ale úvod zápasu a prohráli 1:3.

Pauleta poslal Poláky domů

Portugalci se probudili a se čtyřgólovým přídělem poslali domů reprezentaci Polska. Čistý hattrick zaznamenal Pauleta, o čtvrtý gól se postaral Rui Costa. Poláci jsou bez bodu a bez jediného vstřeleného gólu poslední a po Slovinsku jsou druhým vyřazeným evropským týmem. Portugalci mají svůj osud ve svých rukou, pokud porazí Jižní Koreu, postoupí. Pokud v posledním kole Poláci porazí USA, pak bude Portugalsku stačit i remíza.

Korea poprvé vyhrála na MS, obětí je Polsko

Jižní Korea se na MS poprvé představila v roce 1954. Od roku 1986 je pravidelným účastníkem závěrečného turnaje. Přesto nikdy nepostoupila za skupiny, ze 14 zápasů jen čtyřikrát remizovala. Vítězství se dočkala až dnes, jako spolupořádající země, a obětí se stalo Polsko. Poláci hráli hodně sebevědomě, na pracovité a neúnavné Korejce to ale nestačilo. Domácí hráli opravdu nadšeně a vítězství si hlavně za výkon ve druhém poločase plně zasloužili. O první trefu se ve 25. minutě postaral Sun Hong Hwang, druhý gól přidal v 53. minutě Sang Chul Yoo. Pokud budou domácí takto pokračovat, mohli by zle zatopit nejen Američanům, kteří je čekají v pondělí, ale i favoritům skupiny, Portugalcům, se kterými sehrají poslední zápas ve skupině 14. června.