04.08.202418:59

Chance Liga - výsledky

Výsledky nedělních utkání Chance ligy: České Budějovice - Pardubice 1:3 (58. Trummer - 10. Keckeisen vl., 18. Kalabiška, 23. Patrák), Hradec Králové - Mladá Boleslav 2:1 (7. Vlkanova, 51. Čihák - 2. Čihák vl.).

04.08.202417:34

Straka se omluvil fanouškům

František Straka po svém neúspěšném debutu neskrýval zklamání. "Byl to zápas rozdílných poločasů. Jsem neskutečně zklamaný, jak jsme se prezentovali v první půli. To by mě nenapadlo a moc se za to omlouvám fanouškům, protože to mělo hodně málo společného s fotbalem. V kabině jsme si to vyříkali a druhý poločas byl jiný. Takový fotbal chceme předvádět. Nevím, jestli v prvním poločase za naším výkonem stála nervozita, góly jsme dostali po dětinských chybách. V příštím zápase se musíme odrazit od toho, kde jsme skončili a to myslím naším výkonem ve druhém poločase. Ve druhé půli totiž hráči ukázali, jakým směrem bychom měli jít," prohlásil nový trenér Českých Budějovic.

ČTK
04.08.202415:03

Nepovedený začátek Straky

Své první minuty na lavičce Českých Budějovic si František Straka za rámeček určitě nedá. Už ve 23. minutě totiž Dynamo s Pardubicemi prohrávalo 0:3, po vlastním gólu Keckeisena se prosadili Kalabiška s Patrákem.

04.08.202410:48

Frťala: Vytváříme brutální chyby

Teplice prohrály 1:2 v Olomouci a po třech kolech stále čekají na první bod. "Už potřetí se nám opakuje stejný průběh zápasu, darovali jsme domácím vítězství na zlatém podnose. Sice se hezky poslouchá, že jsme aktivnější a máme lepší statistiky, ale když pak uděláme takové chyby a soupeř je promění, tak je to těžké. Nebylo to ale jen o chybě Lukáše Marečka, která ten zápas nakonec rozhodla. Už předtím jsme si hráli na profesory a zkomplikovali si to v obraně. Tohle jsou brutální chyby, které nám navíc dělají nejzkušenější hráči. Tito hráči by měli přinést nejen kvalitu, ale i emoce. A v dnešním utkání bylo do nebe volající, že jsme tyto věci nezvládli. Podobné zápasy rozhodují rozdíloví hráči. Trubač dnes měl stejnou šanci jako Kliment, ale neproměnil ji. Důvod a příčina porážky jsou ale jinde," láteřil teplický lodivod Zdenko Frťala.

ČTK
04.08.202410:16

Jedlička nechytal kvůli nemoci

Viktoria Plzeň remizovala v Jablonci (0:0), kde se musela obejít bez Martina Jedličky. Brankářská jednička západočeského klubu chyběla kvůli nemoci a zatím není jasné, zda bude připravena na úvodní zápas 3. předkola Evropské ligy proti Kryvbasu.

isport.cz
04.08.202409:06

Byl to vyrovnaný zápas, řekl Janotka

Olomouc zvládla domácí premiéru s Teplicemi (2:1) a po třech kolech zůstává neporažená (2-1-0). "Jsme nadšení, že jsme v prvním domácím utkání sezony zvítězili. Jsem rád, že jsme se dokázali odvděčit divákům, kteří nás dnes přišli podpořit. Teplice potvrdily, že to nebude vůbec jednoduchý soupeř. Předchozí dva zápasy hrály velice dobře a také dnes nás v určitých pasážích přehrávaly. Byl to vyrovnaný zápas a každý z týmů v něm střídal lepší a horší pasáže. Jsem rád, že jsme to dnes zvládli, protože Teplice měly kromě vstřelené branky ještě další dvě velké šance. Se vstupem do sezony jsme velmi spokojeni, soutěž je velmi vyrovnaná a jsou v ní kvalitní týmy. Je to důležitá vzpruha hlavně pro sebevědomí mladších hráčů, protože kdybychom na začátku soutěže nebodovali, mohli by znervóznit," řekl po sobotním utkání olomoucký kouč Tomáš Janotka.

ČTK
04.08.202408:27

Pardubice a Budějovice chtějí první body

Dvěma zápasy dnes pokračuje 3. kolo první ligy. Program zahájí ve 14:30 duel Českých Budějovic s Pardubicemi, v němž budou oba týmy usilovat o první body v sezoně. Jihočechy po odvolání Jiřího Lerche poprvé povede trenér František Straka. Od 17:00 pak Hradec Králové přivítá Mladou Boleslav.

Třetí plánovaný duel Karviné s Ostravou byl odložen kvůli středečním startu Baníku ve 3. předkole Konferenční ligy na hřišti FC Kodaň.

ČTK
03.08.202421:56

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Slovácko - Bohemians 0:0, Jablonec - Plzeň 0:0, Olomouc - Teplice 2:1 (11. Spáčil, 54. Kliment - 14. Trubač).

03.08.202420:45

Koubek: Remíza je asi spravedlivá

Plzeň se neprosadila v Jablonci a po bezgólové dělbě ve třetím kole poprvé ztratila. "Myslím si, že v první půli jsme odehráli dobrou partii. Byli jsme lepší a měli jsme více finálních situací, ale celé to je o kvalitě v zakončení. Možná se dalo střílet dříve nebo vytvořit větší důraz. VAR (videorozhodčí) nám odvolal branku, asi jsme si to tam u toho ofsajdu měli více pohlídat. Rozhodně si myslím, že jsme z první půle měli vytěžit alespoň jednu branku. Druhá půle už byla vyrovnaná, už jsme se nedostali do tolika zakončení. Měl jsem pocit, že jsme ztratili kontrolu nad utkáním a Jablonec vystrkoval růžky. Noví hráči ještě zřejmě nejsou tak adaptovaní do našeho mužstva. Skončilo to asi spravedlivou remízou. Nakonec je to bod z venku, z horké půdy Jablonce, který udělal pod vedením nového kouče velký pokrok," řekl po utkání plzeňský trenér Miroslav Koubek.

ČTK
03.08.202417:44

West: Dopředu toho bylo málo

Slovácko remizovalo bez gólu s Bohemians 1905 a po třetím kole zůstává bez vítězství i vstřeleného gólu. "Do zápasu jsme vstoupili nervózně. Celý první poločas to z naší strany nebylo ono, možná to pramenilo z rozestavení soupeře, kterému jsme se chtěli přizpůsobit. Dozadu to ještě šlo, ale dopředu jsme si vytvořili velmi málo akcí. Po přestávce jsme se zlepšili, nadechli jsme se, ale do vedení jsme nešli. Hra se v závěru vyrovnala, bylo to chvílemi až divoké, oba týmy mohly dát gól. Je škoda, že jsme to nebyli my," hodnotil trenér Roman West.

ČTK
03.08.202414:55

Opava si vypůjčila Lehoczkiho

Ondřej Lehoczki míří ze Slovanu Liberec na další hostování do druhé nejvyšší soutěže. Šestadvacetiletý obránce bude do léta 2025 vypomáhat Opavě.

x.com/sfcopava
03.08.202413:13

Antovski po půl roce odešel z Karviné

Karvinou po šesti měsících opouští Filip Antovski, jenž se vrací do Severní Makedonie. Třiadvacetiletý obránce posílil tým Brera Strumica.

infotbal.cz
03.08.202409:16

Rada lituje špatné ofenzivy

Petr Rada sice chválil hráče Dukly za výkon na Spartě, posteskl si však i nad ofenzivou armádního celku. "Na Spartě se nedá říct, že se sem jezdí vyhrávat. V prvním poločase jsme odehráli slušnou partii, vepředu jsme nebyli tolik, i když jsme tam měli dvě situace. Sparta se dostala do vedení před poločasem, což nás trochu zaskočilo. První poločas jsme odehráli velice dobře. Hráli jsme proti týmu, který bojuje o první místo. Poprvé v sezoně nastoupili v top sestavě, vybrali nejlepší možné hráče. První poločas škoda branky. Prvních 15 minut druhého poločasu si Sparta zase nevytvořila šanci, i když byla lepší na míči. Směrem dopředu jsme ale nebyli schopní udržet balon. Pak přišla penalta na 2:0, která rozhodla o zápasu. To, že jsme nevstřelili branku, nás mrzí," litoval zkušený kouč.

ČTK
03.08.202408:17

Trpišovský: Zápas s evropskými parametry

Kvalitu utkání s Libercem velmi pozitivně hodnotil Jindřich Trpišovský: "Byl to strašně těžký, vyrovnaný zápas. Liberec staví strašně zajímavé mužstvo, myslím, že skončí do pátého místa. V prvním poločase se hrálo v obrovské intenzitě. Podařilo se nám dát první gól, Malick to krásně trefil, on tohle umí. Zápas měl parametry evropského. Liberec hrál velmi dobře, v první půli nás dvakrát skvěle podržel Tonda Kinský. V druhé půli jsme šli trochu níže, ale bohužel se nám nepodařilo z brejků přidat další gól. Na hřišti jsme nechali všechno a urvali jsme to," pochválil slávistický trenér své svěřence.

ČTK
02.08.202423:55

Zasloužené vítězství, prohlásil Friis

Lars Friis byl spokojen s výkonem sparťanů proti Dukle i celým vstupem do sezony. "Byl to slušný zápas. Naprosto zaslouženě jsme zvítězili. Napočítal jsem 16 střel na branku, měli jsme čtyři velké šance. Udrželi jsme čisté konto a 70 procent času jsme drželi míč. Jsem spokojený. Vyhráli jsme pět zápasů z pěti, ale mám pocit, že ještě zdaleka nejsme tam, kde bychom měli být. Těším se na to, co nás čeká," říká dánský trenér Sparty.

ČTK
02.08.202423:34

Podle Kováče má Slovan na čem stavět

Trenér Radoslav Kováč po bojovném výkonu a domácím nezdaru Liberce proti Slavii: "Mrzí mě, že jsme v úvodu nevstřelili branku. Vždy je to o tom, že proti tak silnému soupeři jako Slavia musíte dát gól. Škoda, že to Benji (Nyarko) neuklidil, myslím si, že to byla velká šance. První poločas jsme za mě hráli velmi dobře, ale chybělo tomu koření v podobě branky. Nakonec to rozhodne takováhle střela, je to pro nás smutné. Co se týče druhé půle, Slavia se trochu zatáhla a pro nás to bylo složitější. Mohli jsme být v některých věcech více trpělivější, už jsme toho moc neměli. Mrzí mě, že jsme pro fantastické fanoušky neurvali doma alespoň bod. Z dvou domácích zápasů máme pouze bod a jeden gól, to je málo. Ale musíme jít dál a pracovat. Myslím, že je na čem stavět. Byla tam spousta pozitivních věcí."

ČTK
02.08.202421:56

Chance liga - výsledky

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Liberec - Slavia 0:1 (39. Diouf), Sparta - Dukla 2:0 (38. Vitík, 81. z pen. Birmančević).

02.08.202414:36

Pech bude nakonec hostovat v Dukle

David Pech nakonec bude v této sezoně hostovat v jiném pražském klubu Dukle. Úřadující čeští vicemistři ze Slavie o tom informovali na webu. Vršovický klub si může v zimě hráče stáhnout z týmu nováčka soutěže zpět.

Dvaadvacetiletý záložník nebo obránce měl původně hostovat v Pardubicích, za které odehrál i přípravný zápas. Po pár dnech od oznámení angažmá se ale vrátil do Slavie. Sportovní ředitel východočeského klubu Martin Shejbal uvedl, že se Pech po dlouhém zranění "necítí na to, aby převzal v týmu důležitou úlohu, kterou pro něj trenéři připravovali".

ČTK
02.08.202413:49

Empoli stále usiluje o Provoda

Další klíčový hráče Slavie Praha se objevil v hledáčku zahraničního klubu. Lukáš Provod by si mohl zahrát v Serii A, novou nabídku na reprezentačního záložníka předložilo Empoli. Podle milánského novináře Alessandra De Feliceho jednají sešívaní s Gli Azzurri poté, co obdrželi návrh za celkem 6 milionů eur. Jeden milion eur by byl poplatkem za hostování, které by se změnilo na trvalý přestup s doplacením zbytku v případě setrvání klubu v italské nejvyšší soutěži.

x.com/aledefelice24
02.08.202412:32

Zemřel bývalý reprezentant Prokeš

Zdeněk Prokeš, reprezentant Československa, který mezi lety 1977 až 1985 nastoupil k 19 zápasům, zemřel ve věku 71 let. FAČR o tom informoval na webu. Bývalý stoper si ve své kariéře zapsal také jeden gól za nároďák, na klubové úrovni v dresu Bohemians získal v roce 1983 jediný mistrovský titul v historii pražského celku. "Fotbalová asociace České republiky vyjadřuje všem pozůstalým upřímnou soustrast,” stálo v prohlášení na sociální síti X.