08.08.202413:22

Olomouc prodloužila s Fialou

Jan Fiala byl před sezonou natrvalo povýšen do prvního týmu Sigmy Olomouc, za kterou zasáhl do všech tří utkání a další starty by měly následovat. Třiadvacetiletý útočník byl odměněn novou smlouvu do roku 2028.

sigmafotbal.cz
08.08.202412:59

Šéf skautů Galatasaraye byl na Slavii

Slavia včera v úvodním zápase 3. předkola Ligy mistrů porazila RU Saint-Gilloise (3:1), u čehož nechyběl Francis Cagigao, který je šéfem skautingu Galatasaraye. Bývalého dlouholetého skauta Arsenalu, jenž stál za příchody Cesca Fàbregase nebo později Williama Saliby, měli zaujmout dva hráči. Konkrétně Oscar Dorley, střelec třetího gólu šešívaných, a El Hadji Malick Diouf. V minulosti byl s úřadujícím tureckým mistrem spojován také Igoh Ogbu.

infotbal.cz
07.08.202417:38

Krajčírik vyměnil Widzew za Liberec

Slovan Liberec při středečním odpoledni posílil na postu brankáře, a to o bývalého slovenského mládežnického reprezentanta Ivana Krajčírika. Ten přichází formou hostování do konce sezóny z Widzewu Lodž, kde působil od ledna. Severočeský celek dodal, že může hráče vykoupit trvale z polského klubu na základě opce.

x.com/FCSlovanLiberec
07.08.202412:13

Šimon si vysloužil profi smlouvu

Devatenáctiletý brankář Adam Šimon, odchovanec pardubického klubu, postupně šplhá hierarchní sférou nahoru a aktuálně je součástí rezervního týmu. Východočeský klub přitom sází, že by v budoucnu mohl být platným členem áčka, a tak s ním uzavřel profesionální smlouvu. "Jsme rádi, že se po zranění ramene dal do pořádku a dá se říct, že je v širším kádru A-týmu," vysvětloval sportovní manažer Martin Shejbal.

fkpardubice.cz
07.08.202410:56

České Budějovice zkoušely i Řezníka

Vít Beneš není jediným hráčem, který odmítl České Budějovice. Na financích se s Dynamem nedomluvil ani další obránce Radim Řezník (35), který je volným hráčem po dlouholetém angažmá ve Viktorii Plzeň.

isport.cz
07.08.202409:40

Beneš odmítl České Budějovice

Sigma Olomouc nepočítá s Vítem Benešem (35), jenž byl přeřazen do druholigové rezervy, brzy by se však mohl vrátit mezi elitu. Zkušený stoper podle serveru infotbal.cz odmítl České Budějovice, jeho angažování však zvažují rovněž Teplice, které trápí rozsáhlé absence v zadních řadách.

infotbal.cz
07.08.202409:06

Jirkal se má stát asistentem Straky

František Straka zřejmě brzy v Českých Budějovicích přivítá asistenta. Dynamo má být po řadě odmítnutí domluvené s Miroslavem Jirkalem, jenž působí externě u reprezentace jako pozorovatel soupeřů.

isport.cz
06.08.202419:26

Kinský hráčem kola

Hráčem třetího kola Chance Ligy se stal brankář pražské Slavie Antonín Kinský, který vychytal čisté konto při utkání v Liberci (0:1).

x.com/chanceliga
05.08.202417:29

Řezníček míří do Chance Ligy

Zbrojovku Brno zřejmě opustí Jakub Řezníček, jenž má podle serveru infotbal.cz dvě nabídky z nejvyšší soutěže. Jedním ze zájemců je pražská Dukla. "Chce odejít, má to v hlavě, a je to na něm znatelný. Teď má velice dobrou nabídku, kterou zvažuje. Do příštího týdne se může stát cokoliv. Je to blízko, aby odešel," řekl trenér Jaroslav Hynek po výprasku 1:6 s Varnsdorfem.

infotbal.cz
05.08.202415:55

Sparta otevřela fanshop na letišti

Sparta otevřela jako první český sportovní klub svůj fanshop na letišti Václava Havla v Praze. Nová prodejna se nachází v prstu D na Terminálu 2. Cestující tak k ní budou muset projít bezpečnostní prohlídkou. Svou rozlohou se prodejna stává jedním z největších sportovních klubových fanshopů v Česku.

Fanshop nabídne více než dvě stovky produktů, včetně dresů, šál, kšiltovek a speciální turistické kolekce Sparta x Praha. Po zisku dvou mistrovských titulů zájem o klubové produkty výrazně vzrostl. Tržby z nich se za poslední čtyři roky více než ztrojnásobily.

"Otevření fanshopu na letišti je dalším krokem v našem úsilí přiblížit Spartu širší veřejnosti, včetně zahraničních trhů. Tržby z merchandisingu jsou pro nás rekordní. V loňské sezoně jsme například prodali více než 23 tisíc dresů, což byl v našich očích fenomenální úspěch. Věříme, že nový fanshop přispěje k dalšímu růstu a popularitě nejen našich kolekcí, ale především Sparty jako klubu a značky," uvedl marketingový ředitel klubu Kamil Veselý.

ČTK
05.08.202413:57

Liberec chce získat útočníka

Aktivní na přestupovém trhu nadále bude Slovan Liberec, který chce vyjma brankáře posílit také útok. Podle serveru infotbal.cz má severočeský celek minimálně čtyři zahraniční varianty, na nichž pracuje.

infotbal.cz
05.08.202413:13

Chance Liga - ideální sestava

Ideální sestava 3. kola české ligy: Reichl (Bohemians) - Vitík (Sparta), Čihák (Hradec Králové), Vaško (Slovácko), Kalabiška (Pardubice) - Holeš (Slavia), Vlkanova (Hradec Králové), Trubač (Teplice), D. Horák (Hradec Králové) - Birmančević (Sparta), Patrák (Pardubice).

Livesport
05.08.202410:18

Krajčírik má namířeno do Liberce

Slovan Liberec podle serveru isport.cz dotahuje příchod Ivana Krajčírika z Widzewu Łódź. Čtyřiadvacetiletý slovenský brankář vytvoří dvojici s Hugem Janem Bačkovským.

isport.cz
04.08.202423:38

Petrášek blízko dohodě s Hradcem

Návrat Tomáše Petráška do Česka se blíží. O comebacku vysokého stopera do Hradce Králové již server iSport.cz v minulosti informoval, nyní však diskuze nabraly spád a u víceletého kontraktu zbývá doladit detaily. Po sedmi letech v Rakówě zkusil obránce se třemi starty za národní tým japonskou nejvyšší soutěž, v Jeonbuku se ale netěšil hernímu vytížení.

Livesport
04.08.202423:04

Horejš: Zážitek pro fanoušky

David Horejš se po dlouhém oslabení a vítězství nad Mladou Boleslaví rozplýval nadšením. "Dnes to byl pro fanoušky zážitek, bláznivé utkání se šťastným koncem. Hned v první minutě vlastní gól, pak jsme ale po nádherné situaci dokázali srovnat. Věřil jsem, že nás to nakopne, ale přišel zkrat v podobě červené karty. Za tohle se červené dávají, Juliš si špatně převzal míč a pak fauloval. Byla to nedisciplinovanost, kravina, ale je to mladý kluk a spoluhráči ho nakonec z toho bahna vytáhli. Měli jsme v hlavě utkání o Evropu, ve kterém jsme šli také do deseti. Zatáhli jsme se do bloku, něco jsme si upřesnili o poločase a čekali jsme na příležitost, která přišla ze standardky. Čihák to krásně trefil. Jak špatně vstoupil do zápasu, tak to pak celé udělal, kraloval v obou vápnech. Kromě břevna jsme Boleslav nepustili do žádné velké šance, kluci to skvěle odpracovali i díky podpoře fanoušků. Věříme, že naše domácí forma bude pokračovat, podpora z tribun nás nabíjí velkou energií," chválil příznivce Horejš.

ČTK
04.08.202422:46

O Provoda se zajímá Empoli

Novinář Nicoló Schira potvrdil zájem Empoli o Lukáše Provoda. Vyvrátil tak informace serveru infotbal.cz, podle nichž jednání již skončila kvůli finančním požadavkům sešívaných. Nové informace odhalují i délku smlouvy, Provod by mohl v Serii A hrát minimálně do roku 2028.

Livesport
04.08.202420:17

Saňák: Zápas rozhodla efektivita

Trenér Pardubic Jiří Saňák po prvním vítězství Pardubic v nové sezoně: "Zápas rozhodla efektivita, v prvních 23 minutách jsme ze dvou střel dali tři góly. Především si cením koncentrovaného nástupu do utkání. Víme, že když dva týmy čekají na první výhru v sezoně, je to těžké. Věděli jsme, že nový trenér Českých Budějovic vsadí na organizovanou hru. Ale snažili jsme se spíš soustředit sami na sebe a na vlastní výkon. Nejsem spokojený s úvodem druhé části, tam jsme byli chaotičtí. Ne že bychom to ve druhé půli podcenili, ale soupeř neměl co ztratit, vstřelil gól a pak se chytili i diváci," shrnul Saňák.

ČTK
04.08.202418:59

Chance Liga - výsledky

Výsledky nedělních utkání Chance ligy: České Budějovice - Pardubice 1:3 (58. Trummer - 10. Keckeisen vl., 18. Kalabiška, 23. Patrák), Hradec Králové - Mladá Boleslav 2:1 (7. Vlkanova, 51. Čihák - 2. Čihák vl.).

04.08.202417:34

Straka se omluvil fanouškům

František Straka po svém neúspěšném debutu neskrýval zklamání. "Byl to zápas rozdílných poločasů. Jsem neskutečně zklamaný, jak jsme se prezentovali v první půli. To by mě nenapadlo a moc se za to omlouvám fanouškům, protože to mělo hodně málo společného s fotbalem. V kabině jsme si to vyříkali a druhý poločas byl jiný. Takový fotbal chceme předvádět. Nevím, jestli v prvním poločase za naším výkonem stála nervozita, góly jsme dostali po dětinských chybách. V příštím zápase se musíme odrazit od toho, kde jsme skončili a to myslím naším výkonem ve druhém poločase. Ve druhé půli totiž hráči ukázali, jakým směrem bychom měli jít," prohlásil nový trenér Českých Budějovic.

ČTK
04.08.202415:03

Nepovedený začátek Straky

Své první minuty na lavičce Českých Budějovic si František Straka za rámeček určitě nedá. Už ve 23. minutě totiž Dynamo s Pardubicemi prohrávalo 0:3, po vlastním gólu Keckeisena se prosadili Kalabiška s Patrákem.