Africký zápisník XIV. aneb Egypt zachránil kouzelný Kokamžik
Kouzlo Hervého Renarda tentokrát pominulo už ve čtvrtfinále. Maroko s mírně favorizovaným Egyptem sehrálo vyrovnanou taktickou bitvu a ve druhé půli mělo více ze hry, jeden rohový kop ho však zradil. Předtím si už šesté semifinále v řadě zajistila Ghana, a to ve svém typicky umolousaném stylu...
Statistika Egypťanů momentálně bere dech. Za minulých šest zápasů mají skóre 6:0 a opět potvrdili pověst specialistů na vyřazovací zápasy Afrického poháru. Během posledních deseti inkasovali všehovšudy pětkrát a v rámci celého šampionátu čekají na přemožitele už 23 utkání.
Ghaňané potvrdili proti DR Kongo roli favoritů přesně, jak je jejich zvykem - v první půli jevili pramalý zájem o dění na hřišti, po pauze se ujali vedení, pak o něho přišli a nakonec zvítězili díky individuálnímu selhání soupeře. Konžanům nebyl k ničemu ani závěrečný tlak, Ghana prostě ve čtvrtfinále nevypadává.
Tolik ale k úvodu, teď už si pojďme oba zápasy rozebrat zevrubněji...
1. Dieumerci Mbokani a bratři Ayewové jsou dokonalými miniaturami svých týmů. Neutrální fanoušci měli při sledování prvního včerejšího utkání jasno: Demokratická republika Kongo zanechala na hřišti mnohem lepší dojem než vítězná Ghana. Kouč Florent Ibengé dokázal načasovat formu svých svěřenců tak, že favorizované Černé hvězdy v úvodním dějství dokonale ztrapnili - a ačkoliv si za to do značné míry mohla Ghana svou trapností sama, neměli bychom zapomínat na obrovský kus cesty, kterou stále ještě neznámý konžský kouč za posledních dva a půl roku urazil.
Leopardi byli letos silnější než před dvěma lety, kdy si nakonec se štěstím dokráčeli pro bronzové medaile; tehdy to z jejich strany byl pořád ještě především zábavný chaos, letos to však už vypadalo, že Ibengé přesně ví, co chce hrát. Konžané oplývají spíše fyzickou silou a rychlostí než taktickou vyspělostí a herním klidem, i tak se ale dokázali plynule zařadit mezi kontinentální špičku...
...chyběla jim však vyrovnanější kompozitura. Nejlépe to ilustroval zkušený forvard Dieumerci Mbokani - nepřekonatelný ve vzduchu, skvělý zády k bráně, prakticky nebránitelný. Zkrátka hráč, který se do šancí dostává s lehkostí a samozřejmostí elitního útočníka. Jenže když měl v sedmé minutě možnost v tisíciprocentní šanci otevřít skóre, nepochopitelně selhal, a podobný amatérismus v zakončení neukázal v zápase naposledy.
Porovnejte to s Jordanem a Andrém Ayewovými, kteří byli na hřišti dlouho neviditelní, ale nakonec - když to jejich Ghana potřebovala nejvíce - chladnokrevně rozhodli. Lepší symbolická redukce včerejšího zápasu (potažmo týmů Konga a Ghany jako takových) neexistuje.
2. Je na místě ptát se po skutečné příčině ghanských úspěchů. Černé hvězdy postoupily do semifinále pošesté v řadě. To je úctyhodná série, která slouží jako testament světového talentu této generace - či alespoň jejích největších opor. Mějme přitom na paměti, že oba Ayewové, Atsu, Mubarak, Partey či Amartey mají před sebou ještě mnoho potenciálních let na vrcholu (a polovina z nich na něj zatím ani nedosáhla). Přesto ale ve vzduchu zůstává trpká pachuť: Ghana si, opticky vzato, postoupit nezasloužila.
Není to poprvé. Tým Avrama Granta působil rozháraně už ve skupině, a pokud půjdeme zpátky v čase, zjistíme, že skutečně impozantní dojem vyvolával naposledy někdy pět, šest let zpátky. Včerejší zápas se dá svést na štěstí - problém je v tom, že totéž můžeme říct i o dvou skupinových výhrách, o stříbru z před dvou let... a v určitém okamžiku už "štěstí" jako objasnění konstantní výsledkové křivky přestává stačit. Ten okamžik je dávno za námi. Proč tedy Ghana neustále postupuje?
Taktikou to není; takto můžeme mluvit o Egyptu nebo Burkině. Entuziasmus? Podívejte se na Senegal a Kongo; takto vypadá entuziasmus. Absolutní kvalita? Jistě - jenže tou letos disponovali i Alžířané a Sloni.
Skutečným důvodem dlouhodobé ghanské úspěšnosti je totiž něco, proti čemu se přímo na hřišti nedá moc bojovat. Snad bychom to mohli nazvat "sdílenou zkušeností", snad mentalitou - ne vítězů, ne bojovníků v pravém slova smyslu, ale spíše nezmarů. Ghanu je extrémně těžké porazit, protože celá Afrika za ta léta podvědomě ví, že Ghana se před semifinálovými branami zkrátka porazit nedá. Možná to zní jako hloupost, napadá vás ale lepší vysvětlení?
3. Souboj s Kamerunem bude bitvou o hledání konzistence. Poslední krátká poznámka na závěr: Ghaňané jdou v semifinále na Kamerun, tým, který byl nejslabší už mezi finální osmičkou, a teď to samozřejmě platí o to více. Budou jasným favoritem, mají lepší hráče, jsou zkušenější, navrch už nejspíš budou moci spoléhat na návratilce Gyana. Jestliže Kamerunci platí za "letošní Mali", Ghanu nelze nazvat jinak než prostě (letošní, loňskou, předloňskou...) Ghanou. Černé hvězdy jsou schopné rozjet na hřišti takový kolotoč, že by Nepřemožitelným Lvům nemusel být nic platný ani dosud skvělý gólman Ondoa.
Přesto však mají oba týmy jednu věc společnou - zdánlivou neschopnost zahrát dobře po celých 90 minut. Už ve skupinách se jak Kamerun, tak Ghana prezentovaly bipolární hrou plnou střídání "manických" a "depresivních" fází (volně parafrázováno), načež ve čtvrtfinále je k úspěchu shodně dotlačila houževnatost a individuální záblesky (Ondoa, Ayew). Jak asi může vypadat souboj dvou týmů, které "ošklivým" způsobem vyřadily dva nejzábavnější účastníky celého turnaje, když navrch začíná jít o všechno?
Hugo Broos a Avram Grant dobře ví, že jak Hvězdy, tak Lvi zatím čekají na opravdu vydařený zápas. Nebo alespoň část zápasu delší než 45 minut. Pokud se to někomu z nich podaří prolomit, nejspíš postoupí - pokud ne, do finále jde Ghana. Setrvačností.
(dz)
1. Včera jsme pěkně zblízka nahlédli (odvrácenou) tvář Hervého Renarda. Lidé se často ptají, proč Hervé Renard nikdy neprorazil na klubové úrovni. Odpověď je ve své složitosti celkem jednoduchá: je to prostě turnajový kouč, který dovede těžit z kouzla okamžiku. Že se tak přizpůsobivý trenér nikdy neadaptoval na klubové scéně, je sice poněkud zvláštní, ale pořád ne nepochopitelné. Běh na dlouhou trať nejspíš zkrátka není pro něho, a tady se to vlastně v menším měřítku potvrdilo.
Maskovat hrubé nedostatky útočné trojky (bez pořádných alternativ) zkrátka šlo jenom po určitou dobu. O Bouhaddouzovi si více povíme níže, ale nebylo to jenom o něm. Fayçal Fajr je sice skvělým exekutorem standardních situací, ale stěží něčím víc. A 19letý levý křídelník Youssef En-Nesyri jednou může být dobrý, ovšem v tuhle chvíli působí zhruba stejně syrově jako suši. Své pavoučí tělo se dosud evidentně nenaučil používat a vzhledem k mizerné koordinaci často fauloval jen tím, že prostě běžel.
Ony fauly, to je právě ta odvrácená tvář Renardových týmů, kterou avizuje nadpis tohoto bodu. Maroko v první půli rovnalo se učiněnému ztělesnění cynismu; na prostoru 45 minut vyprodukovalo stěží uvěřitelných dvaadvacet nedovolených zákroků, přičemž většinu z nich šikovně soustředilo kolem půlící čáry, čímž dokonale paralyzovalo egyptskou ofenzívu. Marocká špinavá hra se zároveň promítla i do soustavného blokování rychlé rozehry standardek, což je opět jeden z poznávacích znaků pragmatických Renardových výběrů. A znovu jeden ze základů nekoukatelného prvního dějství.
2. Kraje hřiště byly opět středem pozornosti. Přesně jak se čekalo. Jiná varianta v podstatě neexistovala. Maroko svou největší ofenzivní sílu (z otevřené hry) odvozuje od křídelních beků Mendyla s Dirarem, zatímco egyptský střed pole podpíraný nudnou stálicí Tarekem Hamedem prostě nikoho nemůže zajímat. Jeho podmínkou je konzervativní, disciplinované fungování - ať už vedle Hameda nastoupí kdokoliv. Včera to byl obránce Ahmed Fathy, který nalevo uvolnil místo pro turnajového debutanta Karima Hafeze, a to se Cúperovi málem vymstilo. S pravou stranou o Dirarovi, Fajrovi a Boussoufovi by si nikdo moc zahrávat neměl a teprve 20letý obránce Lens celkem přirozeně nestíhal, až Cúper po hodině hry raději stáhl Fathyho zpátky na beka.
Ještě zajímavější partie se ovšem odehrávala u druhé postranní čáry, kde se pochopitelně pohyboval Mohamed Salah. Největší egyptská hvězda byla včera dotovaná sporadicky, zato poměrně zajímavě. Přebírala takřka výhradně diagonály na delší vzdálenost, přičemž ji někdy stíhal Mendy, jindy zase Saiss - a taková strategie relativně slavila úspěch.
Přesto si Salah opět našel své cestičky, jak platit za zdaleka nejnebezpečnějšího Egypťana - jednou prosvištěl kolem chybujícího Da Costy, podruhé si počíhal na pěkný signál z přímého kopu (obecně je zajímavé, že Maroko porazila jeho vlastní velká zbraň - standardka). Zároveň bychom ale neměli zapomínat ani na Salahův neexistující přínos defenzívě; ve druhé půli Mendyl využíval regulérní dálnici, a umět mladík lépe centrovat, mohli jsme teď o egyptské hvězdě hovořit v první řadě jako o flákači.
3. Výsledek "souboje" budižkničemů na obou hrotech útoků? Zhruba nerozhodný. Na tohle se musel "těšit" snad každý. Aziz Bouhaddouz a Marwan Mohsen dosud na turnaji prosluli jako dva neschopní útočníci bez jediné silné stránky, kteří jsou jakoby čirou náhodou neotřesitelnými jedničkami svých týmů, a včerejšek tuhle konstantu víceméně potvrdil.
Mohsen během svého prvního poločasu zaujal jen pár vyhranými fauly (což ovšem zrovna proti Maroku vážně šlo úplně samo), pak se zranil a nahradil ho ještě hůře viditelný Ahmed "Koka" Hassan, který se nicméně alespoň částečně zasadil o gól. Mimochodem o gól Kahraby, který střídal s vizitkou předního kanonýra saúdskoarabské ligy (dvanáct zásahů ve 13 startech letos); dost možná nejkvalitnější soutěže v celém regionu MENA. Mohsen mezitím nepálí ostrými ani v egyptské lize (od července se trefil jen jednou), takže je vážně smutné, že ho musel posadit až úraz kolena.
Faraonům by nakonec nejspíš prospěla hra bez klasického hrota, zatímco u Maroka to samé tak úplně neplatí. Bouhaddouz totiž opět dokázal spálit, respektive netrefit neuvěřitelné (na malém vápně jednou minul perfektní nízký centr Fajra), a znovu na hrotu pobíhal bez valného smyslu a rozmyslu,... zároveň ale dokázal odhalit možná jedinou výraznou slabinu egyptské středové dvojice. Totiž, tolik hlavičkových soubojů Gabr, Hegazy a potažmo další rozhodně prohrát neměli. Jejich štěstí spočívalo akorát v tom, že ony hlavičkové souboje zároveň vyhrával právě a jedině zoufale neškodný Bohaddouz.
(td)
Statistika Egypťanů momentálně bere dech. Za minulých šest zápasů mají skóre 6:0 a opět potvrdili pověst specialistů na vyřazovací zápasy Afrického poháru. Během posledních deseti inkasovali všehovšudy pětkrát a v rámci celého šampionátu čekají na přemožitele už 23 utkání.
Ghaňané potvrdili proti DR Kongo roli favoritů přesně, jak je jejich zvykem - v první půli jevili pramalý zájem o dění na hřišti, po pauze se ujali vedení, pak o něho přišli a nakonec zvítězili díky individuálnímu selhání soupeře. Konžanům nebyl k ničemu ani závěrečný tlak, Ghana prostě ve čtvrtfinále nevypadává.
Tolik ale k úvodu, teď už si pojďme oba zápasy rozebrat zevrubněji...
1. Dieumerci Mbokani a bratři Ayewové jsou dokonalými miniaturami svých týmů. Neutrální fanoušci měli při sledování prvního včerejšího utkání jasno: Demokratická republika Kongo zanechala na hřišti mnohem lepší dojem než vítězná Ghana. Kouč Florent Ibengé dokázal načasovat formu svých svěřenců tak, že favorizované Černé hvězdy v úvodním dějství dokonale ztrapnili - a ačkoliv si za to do značné míry mohla Ghana svou trapností sama, neměli bychom zapomínat na obrovský kus cesty, kterou stále ještě neznámý konžský kouč za posledních dva a půl roku urazil.
Leopardi byli letos silnější než před dvěma lety, kdy si nakonec se štěstím dokráčeli pro bronzové medaile; tehdy to z jejich strany byl pořád ještě především zábavný chaos, letos to však už vypadalo, že Ibengé přesně ví, co chce hrát. Konžané oplývají spíše fyzickou silou a rychlostí než taktickou vyspělostí a herním klidem, i tak se ale dokázali plynule zařadit mezi kontinentální špičku...
...chyběla jim však vyrovnanější kompozitura. Nejlépe to ilustroval zkušený forvard Dieumerci Mbokani - nepřekonatelný ve vzduchu, skvělý zády k bráně, prakticky nebránitelný. Zkrátka hráč, který se do šancí dostává s lehkostí a samozřejmostí elitního útočníka. Jenže když měl v sedmé minutě možnost v tisíciprocentní šanci otevřít skóre, nepochopitelně selhal, a podobný amatérismus v zakončení neukázal v zápase naposledy.
Porovnejte to s Jordanem a Andrém Ayewovými, kteří byli na hřišti dlouho neviditelní, ale nakonec - když to jejich Ghana potřebovala nejvíce - chladnokrevně rozhodli. Lepší symbolická redukce včerejšího zápasu (potažmo týmů Konga a Ghany jako takových) neexistuje.
2. Je na místě ptát se po skutečné příčině ghanských úspěchů. Černé hvězdy postoupily do semifinále pošesté v řadě. To je úctyhodná série, která slouží jako testament světového talentu této generace - či alespoň jejích největších opor. Mějme přitom na paměti, že oba Ayewové, Atsu, Mubarak, Partey či Amartey mají před sebou ještě mnoho potenciálních let na vrcholu (a polovina z nich na něj zatím ani nedosáhla). Přesto ale ve vzduchu zůstává trpká pachuť: Ghana si, opticky vzato, postoupit nezasloužila.
Není to poprvé. Tým Avrama Granta působil rozháraně už ve skupině, a pokud půjdeme zpátky v čase, zjistíme, že skutečně impozantní dojem vyvolával naposledy někdy pět, šest let zpátky. Včerejší zápas se dá svést na štěstí - problém je v tom, že totéž můžeme říct i o dvou skupinových výhrách, o stříbru z před dvou let... a v určitém okamžiku už "štěstí" jako objasnění konstantní výsledkové křivky přestává stačit. Ten okamžik je dávno za námi. Proč tedy Ghana neustále postupuje?
Taktikou to není; takto můžeme mluvit o Egyptu nebo Burkině. Entuziasmus? Podívejte se na Senegal a Kongo; takto vypadá entuziasmus. Absolutní kvalita? Jistě - jenže tou letos disponovali i Alžířané a Sloni.
Skutečným důvodem dlouhodobé ghanské úspěšnosti je totiž něco, proti čemu se přímo na hřišti nedá moc bojovat. Snad bychom to mohli nazvat "sdílenou zkušeností", snad mentalitou - ne vítězů, ne bojovníků v pravém slova smyslu, ale spíše nezmarů. Ghanu je extrémně těžké porazit, protože celá Afrika za ta léta podvědomě ví, že Ghana se před semifinálovými branami zkrátka porazit nedá. Možná to zní jako hloupost, napadá vás ale lepší vysvětlení?
3. Souboj s Kamerunem bude bitvou o hledání konzistence. Poslední krátká poznámka na závěr: Ghaňané jdou v semifinále na Kamerun, tým, který byl nejslabší už mezi finální osmičkou, a teď to samozřejmě platí o to více. Budou jasným favoritem, mají lepší hráče, jsou zkušenější, navrch už nejspíš budou moci spoléhat na návratilce Gyana. Jestliže Kamerunci platí za "letošní Mali", Ghanu nelze nazvat jinak než prostě (letošní, loňskou, předloňskou...) Ghanou. Černé hvězdy jsou schopné rozjet na hřišti takový kolotoč, že by Nepřemožitelným Lvům nemusel být nic platný ani dosud skvělý gólman Ondoa.
Přesto však mají oba týmy jednu věc společnou - zdánlivou neschopnost zahrát dobře po celých 90 minut. Už ve skupinách se jak Kamerun, tak Ghana prezentovaly bipolární hrou plnou střídání "manických" a "depresivních" fází (volně parafrázováno), načež ve čtvrtfinále je k úspěchu shodně dotlačila houževnatost a individuální záblesky (Ondoa, Ayew). Jak asi může vypadat souboj dvou týmů, které "ošklivým" způsobem vyřadily dva nejzábavnější účastníky celého turnaje, když navrch začíná jít o všechno?
Hugo Broos a Avram Grant dobře ví, že jak Hvězdy, tak Lvi zatím čekají na opravdu vydařený zápas. Nebo alespoň část zápasu delší než 45 minut. Pokud se to někomu z nich podaří prolomit, nejspíš postoupí - pokud ne, do finále jde Ghana. Setrvačností.
(dz)
1. Včera jsme pěkně zblízka nahlédli (odvrácenou) tvář Hervého Renarda. Lidé se často ptají, proč Hervé Renard nikdy neprorazil na klubové úrovni. Odpověď je ve své složitosti celkem jednoduchá: je to prostě turnajový kouč, který dovede těžit z kouzla okamžiku. Že se tak přizpůsobivý trenér nikdy neadaptoval na klubové scéně, je sice poněkud zvláštní, ale pořád ne nepochopitelné. Běh na dlouhou trať nejspíš zkrátka není pro něho, a tady se to vlastně v menším měřítku potvrdilo.
Maskovat hrubé nedostatky útočné trojky (bez pořádných alternativ) zkrátka šlo jenom po určitou dobu. O Bouhaddouzovi si více povíme níže, ale nebylo to jenom o něm. Fayçal Fajr je sice skvělým exekutorem standardních situací, ale stěží něčím víc. A 19letý levý křídelník Youssef En-Nesyri jednou může být dobrý, ovšem v tuhle chvíli působí zhruba stejně syrově jako suši. Své pavoučí tělo se dosud evidentně nenaučil používat a vzhledem k mizerné koordinaci často fauloval jen tím, že prostě běžel.
Ony fauly, to je právě ta odvrácená tvář Renardových týmů, kterou avizuje nadpis tohoto bodu. Maroko v první půli rovnalo se učiněnému ztělesnění cynismu; na prostoru 45 minut vyprodukovalo stěží uvěřitelných dvaadvacet nedovolených zákroků, přičemž většinu z nich šikovně soustředilo kolem půlící čáry, čímž dokonale paralyzovalo egyptskou ofenzívu. Marocká špinavá hra se zároveň promítla i do soustavného blokování rychlé rozehry standardek, což je opět jeden z poznávacích znaků pragmatických Renardových výběrů. A znovu jeden ze základů nekoukatelného prvního dějství.
2. Kraje hřiště byly opět středem pozornosti. Přesně jak se čekalo. Jiná varianta v podstatě neexistovala. Maroko svou největší ofenzivní sílu (z otevřené hry) odvozuje od křídelních beků Mendyla s Dirarem, zatímco egyptský střed pole podpíraný nudnou stálicí Tarekem Hamedem prostě nikoho nemůže zajímat. Jeho podmínkou je konzervativní, disciplinované fungování - ať už vedle Hameda nastoupí kdokoliv. Včera to byl obránce Ahmed Fathy, který nalevo uvolnil místo pro turnajového debutanta Karima Hafeze, a to se Cúperovi málem vymstilo. S pravou stranou o Dirarovi, Fajrovi a Boussoufovi by si nikdo moc zahrávat neměl a teprve 20letý obránce Lens celkem přirozeně nestíhal, až Cúper po hodině hry raději stáhl Fathyho zpátky na beka.
Ještě zajímavější partie se ovšem odehrávala u druhé postranní čáry, kde se pochopitelně pohyboval Mohamed Salah. Největší egyptská hvězda byla včera dotovaná sporadicky, zato poměrně zajímavě. Přebírala takřka výhradně diagonály na delší vzdálenost, přičemž ji někdy stíhal Mendy, jindy zase Saiss - a taková strategie relativně slavila úspěch.
Přesto si Salah opět našel své cestičky, jak platit za zdaleka nejnebezpečnějšího Egypťana - jednou prosvištěl kolem chybujícího Da Costy, podruhé si počíhal na pěkný signál z přímého kopu (obecně je zajímavé, že Maroko porazila jeho vlastní velká zbraň - standardka). Zároveň bychom ale neměli zapomínat ani na Salahův neexistující přínos defenzívě; ve druhé půli Mendyl využíval regulérní dálnici, a umět mladík lépe centrovat, mohli jsme teď o egyptské hvězdě hovořit v první řadě jako o flákači.
3. Výsledek "souboje" budižkničemů na obou hrotech útoků? Zhruba nerozhodný. Na tohle se musel "těšit" snad každý. Aziz Bouhaddouz a Marwan Mohsen dosud na turnaji prosluli jako dva neschopní útočníci bez jediné silné stránky, kteří jsou jakoby čirou náhodou neotřesitelnými jedničkami svých týmů, a včerejšek tuhle konstantu víceméně potvrdil.
Mohsen během svého prvního poločasu zaujal jen pár vyhranými fauly (což ovšem zrovna proti Maroku vážně šlo úplně samo), pak se zranil a nahradil ho ještě hůře viditelný Ahmed "Koka" Hassan, který se nicméně alespoň částečně zasadil o gól. Mimochodem o gól Kahraby, který střídal s vizitkou předního kanonýra saúdskoarabské ligy (dvanáct zásahů ve 13 startech letos); dost možná nejkvalitnější soutěže v celém regionu MENA. Mohsen mezitím nepálí ostrými ani v egyptské lize (od července se trefil jen jednou), takže je vážně smutné, že ho musel posadit až úraz kolena.
Faraonům by nakonec nejspíš prospěla hra bez klasického hrota, zatímco u Maroka to samé tak úplně neplatí. Bouhaddouz totiž opět dokázal spálit, respektive netrefit neuvěřitelné (na malém vápně jednou minul perfektní nízký centr Fajra), a znovu na hrotu pobíhal bez valného smyslu a rozmyslu,... zároveň ale dokázal odhalit možná jedinou výraznou slabinu egyptské středové dvojice. Totiž, tolik hlavičkových soubojů Gabr, Hegazy a potažmo další rozhodně prohrát neměli. Jejich štěstí spočívalo akorát v tom, že ony hlavičkové souboje zároveň vyhrával právě a jedině zoufale neškodný Bohaddouz.
(td)
Související články
Zobrazit jen nejnovější
Zobrazit všechny
Velké ohlédnutí za Africkým pohárem národů 2017
07.02.2017, 18:18
Africký zápisník XVIII. aneb Egypťané siani neškrtli
06.02.2017, 16:07
Africký zápisník XVII. aneb Hlavně se zase nepřeprAtsuj
05.02.2017, 00:47
APN v cílové rovince: Sedm věcí, na které se zaměřit v bojích o medaile
04.02.2017, 09:35
Africký zápisník XVI. aneb Klasická Ghana in flaGranti
03.02.2017, 09:45
Africký zápisník XV. aneb Burkinský sen o zlatu rozcupován na Hadary
02.02.2017, 13:08
Africký zápisník XIII. aneb Tunisko dostalo naBanceno, Kamerun se negal
29.01.2017, 13:02
Africký pohár národů 2017 - shrnutí skupin
27.01.2017, 02:06
Africký zápisník XII. aneb Z Egypta zase Salah suverenita
26.01.2017, 16:10
Africký zápisník XI. aneb Sloni, seri-ously?
24.01.2017, 23:41
Africký zápisník X. aneb Kde nic, tunis - vyřazení Alžírska neM'bolhi
24.01.2017, 15:23
Africký zápisník IX. aneb Jde to'o i bez hvězd
23.01.2017, 02:48
Africký zápisník VIII. aneb Egypt nevede žádný Cúperman, ale zatím to stačí
22.01.2017, 15:04
Africký zápisník VII. aneb Další sloní DRCnutí na cestě za obhajobou
21.01.2017, 08:55
Africký zápisník VI. aneb Senegal pálí, kdy se mu zamané
20.01.2017, 13:51
Africký zápisník V. aneb Gabonmá pro nespokojené fanoušky
19.01.2017, 16:59
Africký zápisník IV. aneb Nedám góla, nevyhrayew
18.01.2017, 01:29
Africký zápisník III. aneb Křeček v bílé košili
17.01.2017, 08:24
Africký zápisník II. aneb Tunis pálených šancí
16.01.2017, 11:34
Africký zápisník I. aneb Burkina vyfasovala bod, jako všichni ostatní
15.01.2017, 16:46
Komentáře (122)
Přidat komentářNadpis
Co furt sakra mate s tymi nadpismi? Ano, obcas to vyzera ako by ich pisal vyhulenec, ale mna osobne to vacsinou pobavi. Vies, potom ked si precitam taky nadpis, nemusim premyslat ze kto ho vymyslel
Teprve třetí vítězství Egypta nad Marokem z 27 vzájemných zápasů.
Toto ma dostalo "vzhledem k mizerné koordinaci často fauloval jen tím, že prostě běžel"
Musel jsem se na to kouknout dvakrát, abych se ujistil, že to není o Benatiovi.
Co ty proti nemu mas furt, dyt byl OK
V Bayernu ne...
Nejdebilnější nadpis, co jsem viděl.
Nikoho tvůj "názor" nezajímá.
tak ho nečti, vole
Tak ho nepiš, zasíráš zase zbytečně místo.
Podle mě autoři soutěží o nejdebilnější nadpis za celý turnaj a tohle je horký kandidát na vítězství.
Dokáže ty někdy taky něco ocenit nebo pochválit? Co nemá souvislost s Tottenhamem...
určitě třeba včerejší výkon Watfordu
mě třeba snad poprvý pobavil
Pocuj, vy v Nezvladajkove co nepokladate za debilne?
nejspíš tebe
Neviem prečo postupujú čierne hviezdy, ale asi nie nadarmo ich prezývajú africký Brazílčania. Je tam vidieť záblesky geniality hlavne u hráčov ako Ayewovci, či Atsu. Možno tie záblesky rozhodujú pri tej vej veľkej vyrovnanosti mužstiev. Z histórie ešte nie tak dávno zohrali krásny zápas na MS v Brazíli s Nemeckom. Trochu dávnejsie šokovali Gyan a spol aj Česko.Mne pripadala včera Ghana ako možno nie lepšie, ale skúsenejšie mužstvo.
No ale to prece neni nic specifickyho pro Ghanu, zablesky geniality u tri-ctyr ofenzivnich hracu ma pulka Afconu. Oni to proste umi, neni v tom zadnej trik, nejsou lepsi nez ostatni, nehraji hezci fotbal, neumi lip branit ani utocit, nemaji lepsi strategii... jsou jenom vic nadrillovani (existuje vubec to slovo? )
Myslím, že existuje (s jedním l), narozdíl od kompozitury já bych v tom nehledal nějakou velkou vědu, prostě jsou efektivní, maj kolektivní zkušenost a psychickou odolnost, což není na ACN pravidlem
O ty kolektivni zkusenosti mluvim i v textu, no. Pak je taky otazka, proc si s tim dosud nikdo nedokazal poradit.
Podle me maji nejvetsi vyhodu v tom, ze hraji pravidelne na MS a nejsou tam do poctu. Takovy Ayew, ktery bojoval o semifinale mistrovstvi sveta, bude mit v (jakymkoliv) play-off nesrovnatelne vetsi know-how nez Kabananga, jehoz vrcholem jsou dve sezony v Cercle Bruggy. I kdyz Kabananga hraje objektivne lip.
Tak zrovna Kabananga hrál loni skupinu LM a letos skupinu EL, ale jinak souhlasím.
Pokud už Mohsen nenastoupí, tak je Egypt největší favorit.
The results are in and Marwan Mohsen is out several months, meaning he'll miss #Egypt's #AFCON2017 semifinal vs. Burkina Faso tomorrow.
Ovšem Elneny s otazníkem už tak povzbuzující neni...
Teda ne že bych mu to zranění přál, to samozřejmě ne, ale Hassan může být hodně velké posílení. A bez Elnenyho už to jednou zvládli, horší by bylo, kdyby jim vypadl třeba jeden ze stoperů nebo El Hadary, protože pokud vím, tak jiného gólmana už nemají.
No Hassan zatim byl obdobne marnej. Spis bych hral bez hrota a s Kahrabou.
Nevěřím že existuje někdo komu ty nadpisy přijdou vtipný nebo aspoň únosný..
Ja #verim
#sorryjako
Mne nahodou niekedy celkom pobavia lepsie ako by tam napisal nieco v style "Egypt vdaka typickej defenzivnej sracke golom zo zaveru postupuje do semifinale ACN". Tieto radoby vtipy stale vyzneju o dost lepsie...
já
Vlastně je to jediný, co mě ta tom mistrovství afriky baví a zajímá.
<3
Už ani nemám slov, proste len
To bola asi najhodnotnejšia vec, ktorú si na tejto stránke vyprodukoval.
Na cafonline.com mají přeházené zápasy,když se klikne na skóre,tak se ukáže zápis úplně jiného zápasu
Špatné čtvrtfinále. Vypadl tým s nejzábavnějším trenérem, tým s nejkrásnějším trenérem a ten konžský tanec mně také bude chybět.
Tak jedem Burkina, Bancé do finále
Kde to sleduješ? Na Sport365 už není HD stream.
http://www.sport365.live/en/player/5891a44fe08a0888931040/4/229/58922f27c3182/BurkinaFaso-Egypt/768/432
Sleduju ve španělštině...sice to není HD, ale furt to je o 2 třídy lepší jak kdekoliv jinde...
Teď si tam asi vyprávěli vtipy, smáli se snad půl minuty
po tý neposlouchatelný chorvatštině příjemný osvěžení no...
Já jsem to sledoval vždy v nizozemštině, tam to bylo v poho. Ale nejlepší jsou Francouzi, ti to vždy prožívají.
A nemáš náhodou nějaký stránky s francouzským komentářem, kde by mi nedělalo problém najít balon a nesekal se mi obraz každých 5 vteřin? já jsem se i přes veškerou námahu k ničemu přijatelnýmu nedostal
Nemám, já sleduju pouze highlighty s francouzským komentářem.
já na to koukám přes Tpsport a kvalita dobrá a obraz bez sekání
To bych si musel u Tipsportu založit účet
nic jinýho ti neporadim na živáky koukám hlavně tam
V pohodě já na to mám kde koukat, akorát mě štve, že tomu komentáři nerozumím
a asi na prodlouzeni budeme muset hledat alternativu
http://ar.coolkora.com/2016/06/1-max-watch-bein-max-hd1-live-online.html?utm_source=today.table&utm_medium=today.channels&utm_campaign=today.visit_track
Našel jsem arabskej, celkem fajn kvalita
ok diky
Já tam pořád slyším 9/11
Bancé je naivní s těmi střelami.
Burkina jedem!!
Hm, Kahraba out na další zápas...trošku komplikace pro Egypt.
nadherna placira Salaha
Tyjo...Salah, ten Egypt to fakt vyhraje
Posledních 10 minut - Egypt v kostce
Tož to běž do...
Ale Salah
Bancéééééééé
Banceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Bancééééééééééééééééééééé. Musí byť v nadpise.
tak to byla odpoved Burkiny hezka akce
WHO ELSEEEEE
Egypt dostal gól, to musí Burkina dát.
Neviem čo sa vám fantomasi a domingo až tak páči na Egypte? Ja ich vidím druhý zápas a ani v jednom sa mi moc nepáčili.
My taky nikdy nepoužili slovo "líbit se"
Woé Woé Aristide Bancé
To chtěl nebo si to blbě zpracoval?
to by byla sranda, kdyby to tam spadlo
Každopádne Yagova pätička
Jede vám stream? Se mi to seklo a už to nemůžu najít.
Bance už šel stejně dolů, tak to nemá cenu.
(a jinak ten, co dával ZB 07 jede)
na Sport365 jsou ty fotbalovy streamy casove ohraniceny na 2 hodiny a konec, takze tam kde je napr. prodlouzeni nebo penalty (u nakych turnaju), tak tam mame smulu ..zkus link, co daval vejs ZB 07
Jako fakt? Vždyť tam normálně dávali i penaltový rozstřel Senegalu s Kamerunem.
jj neslo to...si pamatuju, ze sme museli jit koukat pres link od fantomase, co tam daval...me se to asi ve 3. nebo 4. min . prodlouzeni zastavilo a konec
Nemůžou jít po 90 minutách rovnou na penalty? Stejně se ani nedostanou do vápna.
Tak teď to Burkina musí dát...
Nedá, přišli o talisman.
Dá, hned první pencle skvělej zákrok golmana
penalty
dobře lapil
to je komediant tn koffi
ty vole
Proč se cpe na penaltu, když to neumí?
Heya heya heya, Allah, Allah
No fakt to fakt nechápu
Že by nás čekalo nekoukatelný finále Egypt - Ghana 0:0?
Chudák Bertrand...Nevadí, hádam sa predvedú o dva roky v Rusku.
Vidím to na Senegal.
Škoda no, Burkině podobně jako DR Kongu nešlo nepřát..
Ale Koffi to teda nakonec pěkně pohnojil
Trenérpohřbil šance na postup už v prodloužení.
No jo furt ale je pravda, že kdyby to místo Koffiho kopal Bancé, tak to mohlo dopadnout úplně jinak
Koffi by asi stejně šel, vzhlíží k Neuerovi, kopací techniku má dobrou.
tak ten Koffi to hezky zesral ale jinak ta 1. penalta wow zakrok, ale pak chtel bejt az moc velkej borec a dojel na to
Gólman ty gólmany celkem slušně odhadl, ale pak to tak dojebat
aspon pri pripadnym postupu Ngadeua do finale by Egypt mohl bejt herne prijatelnejsi...preci jenom Burkina podle nazvu se nezda, ale hrala dobre nejenom dneska
To se spíš modli, aby už vypadl a měli jste ho na jaro. Costa skončil už minulý pondělí a pořád ještě odpočívá.
Ngadeu je jina liga jinak na APN se hraje i o 3. misto, takze v tom je rozdil jenom 1 den (takze to nehraje uz roli)...takze snad to zmaknou...je to skvele rozehrany....at mu to vyjde a vraci se se zlatem
A jo vlastně, oni tam hrajou i o bronz. To je docela chudák.
to zvladne...2 tejdny mu musej stacit
Auba skončil v neděli a další neděli už hrál zápas.
to je pristup
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele