Češi v zahraničí: Přikryl v Polsku rozhodl o výhře, Král pomohl Spartaku do Ligy mistrů

18.05.2021, 18:18
Aktuality

Anglie

Obránce Vladimír Coufal i záložník Tomáš Souček odehráli celé utkání za West Ham na půdě Brightonu. Duel skončil nerozhodně 1:1.

Útočník Matěj Vydra nastoupil v základní sestavě Burnley proti Leedsu. Vystřídán byl v 65. minutě. Burnley doma utrpělo debakl 0:4.

Itálie

Sampdoria Janov zvítězila 1:0 na půdě Udine. Český záložník Jakub Jankto byl u toho přímo na trávníku od 65. minuty.

Záložník Antonín Barák nastoupil v základní sestavě Verony v utkání proti Boloni. Odehrál 51 minut, než byl vystřídán. Ve 49. minutě dostal žlutou kartu. Utkání skončilo nerozhodně 2:2.

Německo

Útočník Patrik Schick odehrál za Leverkusen 84 minut proti Unionu Berlín. Duel skončil nerozhodně 1:1.

Kompletních 90 minut odehrál za Hoffenheim obránce Pavel Kadeřábek. Na půdě Bielefeldu přispěl k remíze 1:1.

Záložník Jan Morávek nastoupil v základní sestavě Augsburgu, který vyhrál 2:0 nad Brémami a zajistil si záchranu v nejvyšší soutěži. Morávek odehrál 71 minut. Za hosty zapsali kompletních 90 minut obránce Theodor Gebre Selassie i brankář Jiří Pavlenka.

Nizozemsko

Obránce Tomáš Hájek se objevil v základní sestavě Vitesse Arnhem v utkání proti Ajaxu Amsterdam. Odehrál kompletních 90 minut, ale nezabránil porážce 1:3. Ve 28. minutě dostal žlutou kartu.

Slovensko

V základní sestavě Senice proti Pohroní nastoupil český záložník Dominik Duda. Odehrál 53 minut. V 60. minutě se v domácích barvách ostal do hry také Miloš Kopečný. Za hosty hrál od začátku útočník Ondřej Chvěja. V 84. minutě dostal žlutou kartu, v 88. minutě pak byl střídán dalším Čechem Petrem Galuškou.

Sereď remizovala 2:2 v Michalovcích. Celý zápas za hostující celek odehrál záložník Ondřej Machuča. V 57. minutě nastoupil další středopolař Nicolas Šumský.

Záložník Erik Daniel nastoupil v základní sestavě Slovanu Bratislava, který vyhrál jasně 4:0 na hřišti Zlatých Moravců a zajistil si zisk mistrovského titulu.

Brankář Martin Jedlička odchytal celé utkání za Dunajskou Stredu, která remizovala 1:1 v Trenčíně.

Obránce Filip Twardzik odehrál celý zápas proti Žilině. Přispěl k remíze 1:1.

Chorvatsko

Obránce Stefan Simič odehrál celé utkání za Hajduk Split na půdě Šibeniku. Svému týmu pomohl k vítězství 2:0.

Irsko

Brankář Vítězslav Jaroš odchytal celý zápas za St. Patricks v irské lize na půdě Droghedy. Jeho tým tentokrát prohrál 1:3.

Kazachstán

Obránce Michal Jeřábek nastoupil v základní sestavě Aktobe v duelu proti Kaisaru. Utkání skončilo nerozhodně 1:1.

Kypr

Obránce Pavel Čmovš odehrál za Neu Salamina 66 minut. Celé utkání proti Pafosu odehrál útočník Tomáš Wágner. Ve 38. minutě dostal žlutou kartu. Z výsledku ovšem ani jeden radost mít nemohl. Hosté si odvezli vítězství 2:1. Pomohl k němu i český obránce Josef Kvída, který odehrál kompletních 90 minut.

Ermis doma ve skupině o záchranu rozdrtil Karmiotissu 7:1. český záložník Zdeněk Folprecht nastoupil v základní sestavě a střídal v 61. minutě.

Lotyšsko

Celek Rigas Futbol Skola vyhrál na půdě Liepaje 2:1. Přispěl k tomu i český záložník Petr Mareš, který odehrál celé utkání.

Polsko

Obránce Michal Frydrych odehrál celé utkání za Wislu Krakov na půdě Piastu Gliwice. Duel skončil vítězstvím Wisly 3:2.

Záložník Jan Sýkora si připsal gólovou asistenci v dresu Lechu Poznaň. Už v 9. minutě přihrál na vedoucí branku Ramíreze. Hostující Górnik Zabrze ovšem vyrovnal a zápas skončil nerozhodně 1:1.

Záložník Jakub Hora odehrál za Podbeskidzie celé utkání na půdě Legie Varšava. Mistrovský celek nakonec doma vyhrál 1:0 a zpečetil sestup hostů. Nejlepší střelec Ekstraklasy Tomáš Pekhart dostal pro toto utkání volno.

Záložník Tomáš Přikryl se blýskl krásnou brankou v dresu Jagiellonie Bialystok. Navíc zařídil v 79. minutě vítězství 2:1. Přikryl odehrál celé utkání, stejně jako další záložník Martin Pospíšil, který vedl tým jako kapitán.

Rumunsko

Tým FC Voluntari vyhrál na půdě Astry Giurgiu 3:0. Celý zápas na její půdě odehrál v dresu vítězů záložník Lukáš Droppa.

Obránce Ondřej Bačo odehrál celých 90 minut za Gaz Metan Medias. Ten prohrál na půdě Aradu 0:1.

Rusko

Záložník Alex Král pomohl Spartaku Moskva ke druhé příčce v ruské lize a tím i ke kvalifikaci Ligy mistrů. Rozhodla o tom remíza 2:2 na půdě Achmatu Groznyj. Spartak prohrával 0:2, ale nakonec vybojoval bod. Král asistoval u snižující branky Quincyho Promese.

Řecko

PAOK Soluň prohrál doma 0:1 s Asterasem Tripolis. Za domácí celek hrál od 63. minuty útočník Michael Krmenčík.

Skotsko

Brankář Zdeněk Zlámal odchytal za St. Johnstone celé utkání proti Livingstonu. Duel skončil bezbrankovou remízou 0:0.

Slovinsko

Záložník Marcel Čermák nastoupil za Aluminij proti NK Mura v 80. minutě a pomohl svému týmu k remíze 0:0.

Švýcarsko

Lucern prohrál na půdě Young Boys Bern 2:5 a přišel o naději na postup do evropských pohárů z ligy. Celý zápas odehrál obránce Martin Frýdek. Lucern má ještě šanci na Evropu z pohárové soutěže, kde bude hrát finále proti St. Gallenu.

Lugano porazilo doma Sion 3:1. Záložník Roman Macek si připsal start. Nastoupil však až v první minutě nastavení.

Turecko

Kasimpasa prohrála 1:2 na půdě Sivassporu. Celý zápas v jejím dresu odehrál obránce Tomáš Břečka.

Autor: Jiří Fišara