Corgoň liga - souhrn 17. kola

09.11.2013, 15:22, aktualizováno 10.11.2013, 19:20
Slovan vyhrál na hřišti druhého Ružomberoku a pojistil si vedení. Senica střídá výhry s porážkami a platí to i o tomto kole, s prázdnou jede z Košic. Souboj o třetí místo zvládl Trenčín, k žádným změnám nedojde na chvostu tabulky, venku vysoko prohrála jak Nitra, tak i Dunajská Streda...

MŠK Žilina - Spartak Trnava 0:0

10.11.2013 17:30

Góly: -

V Žiline medzi domácimi a Trnavou gól nepadol, šošoni tak nepotvrdili body po výhre v Nitre a pokračujú v nevýrazných a kolísavých výkonoch. Nevyznamenala sa ani Trnava a tak sa v tabuľke žiadne prudké zmeny pohybu tímov medzi sebou diať nebudú.

Úvod pritom mal dobré útočné parametre, Nworah sa totiž v drese Trnavy dostal do vápna a padol v súboji s Akakpom. Rozhodca však penaltu nezapískal. O pár minút pre zmenu mieril Pich v šanci len do bočnej siete a tak sa skóre meniť nemohlo. Mimo pre zmenu potom pálil Škvarka v 22. minúte. O štyri minúty neskôr vymysleli peknú futbalovú akciu hostia, Procházkov center spadol presne na nohu Hodeka, ktorý z voleja trafil iba najbližšieho žilinského obrancu. V 34. minúte sa po výbornom krížnom centri z pravej strany dostal do veľkej šance Ciprys, ale v rýchlosti sám pred brankárom Krnáčom nedokázal loptu usmerniť lepšie ako iba do jeho náruče. Krátko nato mohla ísť do vedenia aj Žilina, Pečovský rozbehol rýchly protiútok, na ktorého konci bol Pich, ocitol sa sám pred brankárom z ľavej strany, volil priamu strelu a neuspel. V 39. minúte mal Chovanec dobrú pozíciu na ľavej strany a hľadal Štepanovského. Krásne nožničky namieril bývalý hráč Slovanu a Senice len tesne vedľa brány. Svoju šancu nedal neskôr ani Nworah, keď z otočky mieril solídne, no Krnáč na čiare zasiahol dobre. Aj preto gól nepadol.

Po zmene strán si zobral loptu na starosti ako prvý a do šance sa dostal Škvarka, ale Strapák si poradil. Hra inak nemala najkrajšie momenty vo svojom scenári a panovali hluché momenty, kde si diváci na svoje neprišli. Zaujala po hodine hry šanca Hodeka, ale po Nworahovom vysunutí nedal jasnú šancu, Krnáč neinkasoval, pretože strela útočníka mierila ďaleko vedľa. O dve minúty neskôr mohol po výbornom centri Chovanca z ľavej strany skórovať Procházka, ktorý zostal na vzdialenejšej žrdi prakticky nebránený, ale hlavičkoval privysoko. Mohol to byť vedúci gól Žiliny, keď Majtán v 67. minúte výborne sklepol Paurov center na nohu Škvarku, ale ten bez prípravy poslal loptu taktiež príliš vysoko. V 83. minúte Škvarka z ďalekého priameho kopu takmer prekvapil brankára Strapáka, ten ale loptu padajúcu pod brvno vytesnil. No a o minútu neskôr Škvarka v úniku padol na hranici šestnástky a hosťujúci obranca Sabo videl červenú kartu napriek tomu, že Škvarku očividne fauloval Janečka. Šošoni mali šancu z priameho kopu, ale nič z toho nebolo a keď nevyužili ani presilovku o jedného muža, duel víťaza nespoznal. Nezmenil to ani tri minúty pred záverom Nworah, pretože jeho halvička šla vedľa. Tímy si tak body podelili po bezgólovej remíze, čo nič nerieši.

Více informací k zápasu

MFK Ružomberok - Slovan Bratislava 2:3

10.11.2013 14:30

Góly: 53. Miloš Lačný, 84. Tomáš Ďubek (pen.) - 20. Róbert Vittek, 36. Igor Žofčák, 69. Róbert Vittek

Šláger 17. kola Corgoň ligy sa odohral v nedeľu na Liptove, kde Ružomberok hostil Slovan Bratislava. V priamom súboji o líderskú pozíciu zvíťazili belasí, ktorí si po víťazstve 3:2 zvyšujú svoj náskok na päť bodov. Tento zápas každopádne naplnil všetky predpoklady, hral sa skvelý futbal pred výbornou atmosférou.

Zápas začal opatrne z oboch strán. Prvú vážnejšiu príležitosť mal v 5. minúte Zreľák, ale jeho strela spoza šestnástky skončila v Putnockého náručí. V nasledujúcich minútach bol mierne aktívnejší Slovan. V 17. minúte ťahal rýchly protiútok Milinković, ale následne sa trošku ulakomil a jeho pokus pohodlne kryl Lešňovský. Domáci brankár bol pri nasledujúcej akcii hostí už bezmocný. V 20. minúte sa na hranici ofsajdu uvoľnil Žofčák, ktorý rozumne nahral na Vitteka a ten s prehľadom dokopol loptu do prázdnej bránky - 0:1. Následne sa hra presunula do stredu poľa. V 35. minúte mohol vyrovnať Zreľák, ale jeho strieľaný center Putnocký kryl. O niekoľko sekúnd hostia zvýšili svoje vedenie. Bagayoko si krásne narazil s Milinkovičom, prvý menovaný poslal presný center na Žofčáka, ktorý úplne sám zo skvelej pozície prekonal Lešňovského strelou od pravej žrde - 0:2. Už o dve minúty mohli domáci streliť kontaktný gól, ale v krátkom časovom slede nepremenili hneď dve obrovské šance. Hlavička Lačného po presnom centri opečiatkovala spojnicu, od ktorej sa do vyloženej pozície odrazila ku Zreľákovi, no jeho gólovú hlavičku bravúrne kryl Putnocký. Do konca polčasu sa už nič vážnejšie neudialo, Slovan teda po prvých 45 minútach vyhrával 2:0.

Ružomberok veľmi aktívne vstúpil do druhého dejstva a kontaktný gól sa mu podarilo streliť už po deviatich minútach. Lešňovského dlhý nákop sklepol hlavou Tawamba na Ďubeka, ktorý poslal luxusný pas do behu na Lačného, ktorý už zoči-voči Putnockému nezaváhal - 1:2. Liptákov tento gól veľmi nakopol, ale obrana hostí bola pevná. Hostia ťažili najmä z protiútokov, ktoré si vytvárali v dôsledku mierne otvorenej obrany Ruže. Jeden z brejkov im vyšiel v 69. minúte, kedy Slovan potrestal Luptákove zaváhanie. Milinković chybujúcemu hráčovi nasadil krásne jasličky, vďaka ktorým skvele vysunul Žofčáka. Skúsený stredopoliar z prvej posielal prízemný center na Vitteka a ten pohodlne posunul loptu za Lešňovského aj po druhýkrát - 1:3. Hra postupom času trošku znervóznela, no to nič nemenilo na tom, že hostia kontrolovali svoj náskok. V 85. minúte zahral v pokutovom území rukou Gorosito a Ruža mala k dispozícii pokutový kop. Nádej pre domácich vykresal Tomáš Ďubek, ktorý s prehľadom prekonal Putnockého - 2:3. Ružomberok v záverečných minútach vytvoril obrovský tlak, no Slovan sa aj s istou dávkou šťastia dokázal ubrániť.

Spartak Myjava - AS Trenčín 1:3

09.11.2013 16:00

Góly: 2. Ľubomír Urgela - 16. Milan Rundić, 21. William, 50. Gino van Kessel

Trenčania sa dokonale ospravedlnili svojím priaznivcom za výkon v Dunajskej Strede, keďže v nasledujúcom zápase na súperovej pôde vyhrali v Myjave 3:1.

Myjava vstúpila do zápasu ako v najlepšom sne. Už v druhej minúte sa totiž ujala vedenia, kedy si hostia nerozumeli v rozohrávke, čo domáci hráči okamžite využili na rýchly útok. Ten bol napokon úspešný, po centri Šuleka z ľavej strany sa do vyloženej pozície dostal Urgela, ktorý s prehľadom premenil skvelú príležitosť - 1:0. Hostia sa však po inkasovanom góle zomkli. Vyrovnať mohli už v siedmej minúte, ale Hajradinovičova strela z hranice šestnástky skončila tesne nad. Tesne po štvrťhodine hry sa už hosťujúcim hráčom podarilo dosiahnuť vyrovnanie. Holúbek prudko nacentroval po priamom kope do šestnástky domácich, kde sa najlepšie zorientoval Mišák a na jeho hlavičku nemal vybehnutý Solnička nárok - 1:1. Hosťom sa podarilo dostať do vedenia už o päť minút po prvom góle. Mišák krásne vysunul Williama, ktorý sa vďaka neuveriteľnému zrýchleniu poľahky uvoľnil a krásnym lobom mieril do pravej šibenice - 1:2. V nasledujúcich minútach sa tempo hry trošku ukľudnilo, ale optickú prevahu mali stále hostia. V 35. minúte mohol vedenie hostí navýšiť Mazáň, ale jeho pokus z priameho kopu skvele zneškodnil Solnička. Do konca prvého polčasu sa už nič vážne neudialo, po polčasovom hvizde teda Trenčania vyhrávali 2:1.

Druhý polčas začal veľmi svižne. Už v 47. minúte sa po odrazenej lopte dostal do skvelej šance domáci Daniel, ale jeho pokus tesne minul pravú žrď Volešákovej bránky. O dve minúty si Solnička dal pozor na Mazáňovu strelu, no o niekoľko sekúnd neskôr bol už bezmocný. V menšej skrumáži sa pred Solničkom skvele zorientoval Gino van Kessel, ktorý následným rutinérskym zakončením nedal domácemu brankárovi žiadnu šancu - 1:3. Myjava sa následne snažila o strelenie kontaktného gólu, ale kopaničiarom to v ofenzíve príliš nešlo. Hostia mohli naopak definitívne rozhodnúť v 67. minúte, ale Solnička dobre vybehol a zabránil tým presne zakončiť Williamovi. O sedem minút neskôr sa po odrazenej lopte vo vnútri šestnástky ocitol vo vyloženej šanci domáci Pekár, no ten mieril trestuhodne nad. V závere zápasu, kedy hrali domáci vabank, mali hostia skvelú príležitosť. Na Solničku sa rútil Malec, ale jeho zakončenie zastavila pravá žrď. Trenčínu sa teda podarilo udržať si svoje vedenie 3:1, po ktorom sa posúva v tabuľke na tretiu priečku.

FC Zlaté Moravce - FC Nitra 3:0

09.11.2013 14:30

Góly: 23. Michal Pintér, 60. Martin Chren, 78. Martin Pribula

Rolu Favorita Zlatomoravčania potvrdili celkom jednoznačne a po zápase s Nitrou berú tri body. Hostia totiž nekládli veľký odpor a nevsietili ani jeden gól.

Zaujímavý futbal na oboch stranách prebiehal od začiatku duelu a diváci sa mali na čo pozerať. Koniec koncov, obom situácia aj velila útočiť, veď ViOn chcel rozhodnúť zápas čím skôr a hostia by pre zmenu radi odčinili ostatné nevydarené výkony. Dobrý center do vápna poslal domáci Pavledna už po štyroch minútach hry, ale nikto z jeho spoluhráčov loptu za chrbát brankára poslať nedokázal. Vo výbornej streleckej šanci sa neskôr ocitol pre zmenu Kostelný, ale ani jemu sa nepodarilo ako prvému rozvlniť sieť. Kuciak totiž jeho strelu nemal problém kryť a svoj tím podržal prakticky bez problémov. V osemnástej minúte Szabó priťukol Orávikovi, ktorého delovka z hranice šestnástky tesne preletela vedľa Pernišovej bránky. Do vedenia išli domáci v 23. minúte, keď po Orávikovom rohu Pintér prekonal Perniša - 1:0. V závere prvého dejstva napriahol spoza šestnástky Chren, jeho strela preletela tesne vedľa ľavej žrde.

Nitrania potrebovli čosi s výsledkom urobiť a tak sa snažili tlačiť dopredu. Vypracovali si však minimum šancí, to domáci mali opäť hru jasne pod kontrolou. Držali súpera na dištanc a sami skúšali pozornosť Perniša a spol. Bývalý reprezentačný brankár mal prácu po piatich minútach od prestávky, ale šancu Obročníka, ktorá mierila do brány vinou prudkej strely s miernymi problémami zlikvidoval. Neskôr mal pre zmenu šťastie, keď po priamom kope hlavičkoval Pintér iba do brvna. Situáciu radšej ešte potom vytlačil na roh. Po hodine hry domáci predviedli akciu po osi Pribula - Pavlenda, následnú Orávikovu prudkú strelu z voleja Perniš stihol vyraziť len pred seba a pohotový Chren zblízka upravil na 2:0. Tlak domácich narastal a obrancovia hostí nevedeli, kam skôr skočiť. Posledný klinec domácich zaznamenal Pribula, keď zakončil peknú akciu Orávika, prebiehala 78. minúta. Viac sa toho ale na ihrisku nestalo sa preto si tri body celkom jednoznačne pripísali ViOn-čania.

Dukla Banská Bystrica - DAC Dunajská Streda 5:1

Góly: 12. Fabián Slančík, 38. Dionatan (pen.), 63. Patrik Vajda, 77. Jakub Považanec, 88. Pavol Jurčo - 60. Ákos Szarka

Banská Bystrica potvrdila úlohu favorita a na domácej pôde presvedčivo zdolala Dunajskú Stredu vysoko 5:1. Dukla týmto víťazstvom získala už tretí ligový triumf v rade.

Hostia boli v úvodných minútach nepríjemní, no zo svojej aktivity si nedokázali vypracovať vážnejšiu príležitosť. Postupne sa do hry dostávali domáci hráči, ktorí sa dostali do vedenia v 13. minúte. Fabián Slančík predviedol krásnu individuálnu akciu a peknou krížnou strelou otvoril skóre stretnutia - 1:0. Dukla pokračovala v aktívnej hre a zvýšiť mohla o desať minút. Považanec dokázal v náročnej pozícii poslať spätnú prihrávku na Jurča, ale skúsený kanonier mieril tesne nad. Po polhodine hry mohol vyrovnať Hošek, ale jeho hlavička nebola po priamom kope Gašparíka príliš dôrazná. V 33. minúte sa Považanec rútil sám na bránu, hosťujúci brankár Pernecký si pri jeho kľučke pomohol faulom a hlavný arbiter okamžite nariadil penaltu. Následne dostal faulujúci brankár červenú kartu a v bráne ho nahradil Bojnanský. Ten si nepripísal práve najlepší štart do duelu, keďže nariadenú jedenástku s prehľadom premenil Teixeira - 2:0. O štyri minúty sa pekným zakončením prezentoval Turňa, ale jeho pokus fantasticky vykopol spred bránkovej čiary hosťujúci Matúš. V úplnom závere sa do skvelej šance dostal Jurčo, ale ten vo vyloženej šanci nepochodil.

Dukla mala hru v druhom polčase vo svojich rukách. Prvú vážnejšiu šancu však mali hostia, keďže zblokovaný pokus Szarku tesne minul Borošovu bránku. V 59. minúte sa už hosťujúcemu útočníkovi podarilo skórovať, keďže po rýchlom brejku sa skvele zorientoval v šestnástke a krásnym angličákom strelil kontaktný gól hostí - 2:1. Nádeje hostí však boli pochované o tri minúty neskôr, kedy sa po odrazenej lopte skvele zorientoval Vajda a s prehľadom zvýšil vedenie Dukly - 3:1. V 72. minúte sa peknou strelou prezentoval Jurčo, ale ešte krajším zákrokom Bojnanský. Hosťujúci brankár o päť minút tretíkrát inkasoval, keďže bol prikrátky na prízemnú strelu Považanca - 4:1. V nasledujúcich minútach už domáci iba kontrolovali priebeh, ale v závere sa im ešte predsa podarilo streliť jeden gól. Stalo sa tak v 89. minúte, kedy Jurčo zachoval chladnú hlavu pri nájazde a pekným lobom oklamal Bojnanského - 5:1. Dukla nadviazala na skvelú bilanciu proti Dunajskej Strede a tentokrát ju na domácej pôde deklasovala vysoko 5:1.

MFK Košice - FK Senica 3:1

09.11.2013 13:30

Góly: 4. Miroslav Viazanko, 31. Ondrej Duda (pen.), 38. Miroslav Viazanko - 81. Lamine Diarrassouba

Nečakane ľahko si poradili Košičania so súperom, ktorý pricestoval zo Záhoria. Nedali Senici žiadnu šancu a po polhodine bolo vymaľované rozdielom triedy. Nič na troch bodov, ktoré ostali v Čermeli nezmenil ani neskorým kontaktným gólom Diarrassouba.

Vypracovať si náskok do polhodiny duelu a potom ho bez problémov udržať - to je sen každého tímu nielen v slovenskej ligy. Dnes sa tak stalo na trávniku v Košiciach, kde domáci rozobrali súpera a to mohli potom v pohode dohrávať. Senica totiž zabudla klásť odpor a kým spotila dresy, bolo prakticky vymaľované. Úvodné dejstvo teda patrilo Košičanom, ktorí mohli viesť už po štyroch minútach a veruže aj viedli. Novákov priamy kop ale obrana ešte za svoj chrbát neprepustila. Lenže potom sa k strele dostal Viazanko a prepálil všetko, čo mu stálo v ceste - 1:0. Pagáčovci mohli odpovedať po Piroskovej strele, ale skóre sa im tak, ako ich súperovi upravovať nepodarilo. Naopak, prácu mal opäť Šulla, zachraňoval Pačindov priamy kop na čiare. Do brvna pre zmenu mieril hlavičkou po rohu Ostojič. Chuť bola na strane domácich a Záhoráci pôsobili bezradne. Presne po polhodine hry Cristovam fauloval Pačindu a reprezentant do 21 rokov Duda z pokutového kopu zvýšil na 2:0. V 38. min vyšla Košičanom rýchla akcia po osi Pačinda - Novák - Viazanko. Posledne menovaný obišiel brankára a upravil na 3:0.

Seničanom neostávalo nič iné, iba čosi s výsledkom urobiť a preto sa po zmene strán do toho aj vrhli a snažili sa útočiť. Dostávali sa pomaličkými krokmi pred bránu súpera a hrozili zaujímavými šancami. Ale zmazať trojgólový náskok proti rozbehnutému domácemu tímu by dalo zabrať aj zvučnejším tímom. Občas to ale v útoku navyše nevyšlo v radoch Pagáčovcov a preto mohli domáci hroziť z brejkov. Jeden napríklad nepremenil Pačinda po desiatich minútach druhého dejstva. Gól nedal po peknej strele ani Novák, keď mieril tesne nad. Gól nepustil pre zmenu na druhej strane ani Ružinský, keď dobre stiahol jedovatý center Pirosku. Hostia sa predsa len dočkali presného zásahu, keď v záverečnom tlaku Ružinský podbehol centrovanú loptu a Diarrassouba hlavou znížil na 1:3.