09.11.2013 14:30 CET
5 : 1
(2:0)

Banská Bystrica deklasovala Dunajskú Stredu

Banská Bystrica potvrdila úlohu favorita a na domácej pôde presvedčivo zdolala Dunajskú Stredu vysoko 5:1. Dukla týmto víťazstvom získala už tretí ligový triumf v rade.

Hostia boli v úvodných minútach nepríjemní, no zo svojej aktivity si nedokázali vypracovať vážnejšiu príležitosť. Postupne sa do hry dostávali domáci hráči, ktorí sa dostali do vedenia v 13. minúte. Fabián Slančík predviedol krásnu individuálnu akciu a peknou krížnou strelou otvoril skóre stretnutia - 1:0. Dukla pokračovala v aktívnej hre a zvýšiť mohla o desať minút. Považanec dokázal v náročnej pozícii poslať spätnú prihrávku na Jurča, ale skúsený kanonier mieril tesne nad. Po polhodine hry mohol vyrovnať Hošek, ale jeho hlavička nebola po priamom kope Gašparíka príliš dôrazná. V 33. minúte sa Považanec rútil sám na bránu, hosťujúci brankár Pernecký si pri jeho kľučke pomohol faulom a hlavný arbiter okamžite nariadil penaltu. Následne dostal faulujúci brankár červenú kartu a v bráne ho nahradil Bojnanský. Ten si nepripísal práve najlepší štart do duelu, keďže nariadenú jedenástku s prehľadom premenil Teixeira - 2:0. O štyri minúty sa pekným zakončením prezentoval Turňa, ale jeho pokus fantasticky vykopol spred bránkovej čiary hosťujúci Matúš. V úplnom závere sa do skvelej šance dostal Jurčo, ale ten vo vyloženej šanci nepochodil.

Dukla mala hru v druhom polčase vo svojich rukách. Prvú vážnejšiu šancu však mali hostia, keďže zblokovaný pokus Szarku tesne minul Borošovu bránku. V 59. minúte sa už hosťujúcemu útočníkovi podarilo skórovať, keďže po rýchlom brejku sa skvele zorientoval v šestnástke a krásnym angličákom strelil kontaktný gól hostí - 2:1. Nádeje hostí však boli pochované o tri minúty neskôr, kedy sa po odrazenej lopte skvele zorientoval Vajda a s prehľadom zvýšil vedenie Dukly - 3:1. V 72. minúte sa peknou strelou prezentoval Jurčo, ale ešte krajším zákrokom Bojnanský. Hosťujúci brankár o päť minút tretíkrát inkasoval, keďže bol prikrátky na prízemnú strelu Považanca - 4:1. V nasledujúcich minútach už domáci iba kontrolovali priebeh, ale v závere sa im ešte predsa podarilo streliť jeden gól. Stalo sa tak v 89. minúte, kedy Jurčo zachoval chladnú hlavu pri nájazde a pekným lobom oklamal Bojnanského - 5:1. Dukla nadviazala na skvelú bilanciu proti Dunajskej Strede a tentokrát ju na domácej pôde deklasovala vysoko 5:1.

Autor: Filip Kubaliak