Egypt je opět bez trenéra, Galal vydržel jen tři zápasy

16.06.2022 19:54 - Aktuality
Egyptští fanoušci (© AFP)
 
Egyptský svaz si opětovně přidělal práci na dalších několik týdnů, když v krátké době propustil druhého reprezentačního trenéra. U národního týmu africké země nepokračuje Ehab Galal, jemuž se nepovedly červnové mezinárodní zápasy...

54letý Galal v dubnu nahradil Carlose Queiroze a své úřadování začal hubenou výhrou nad Guineou (1:0), po níž přišly dvě porážky bez zraněného Mohameda Salaha. Ve druhém vystoupení v kvalifikaci na africký šampionát Faraoni utrpěli překvapivou prohru v Etiopii (0:2), reputaci si následně nevylepšili ani v přátelském duelu proti Korejské republice (1:4).

"Rád bych Ehabu Galalovi poděkoval, jedná se o velmi respektovaného muže, jemuž práci zkomplikovala řada okolností. Chci se mu omluvit, ale tlak je někdy zkrátka příliš velký a všichni jsme viděli, že další změna bude nejlepší pro všechny," řekl člen vedení egyptského svazu Hazem Emam.

Galal za sebou má angažmá u několika egyptských klubů a vedl například Pyramids, Zamalek, El Masry nebo Al Ahly. Svaz už začal s hledáním náhrady a Halal prozradil, že se tentokráte bude rozhodovat mezi zahraničními trenéry.
Autor: Tomáš Pavlík / bbc.com
Komentáře (3 / 0 nových)
Kixi Syhimour
16.06.2022 20:06
#
milan78
16.06.2022 20:54
#
tým pro bílka
Jason_
17.06.2022 00:02
#
skonči Salah , skonči Egypt , nech sa sustredia na hadzanu vtej su fakt dobry.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.